Skocz do zawartości
IGNOROWANY

audi a4b5 1,6 Adp 1996r. 74kw - zmiana oleju z 15W40 na 10W40


norbi2566

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy co myślicie o zmianie oleju z 15w40 na 10W40 ? Auto kupiłem jakieś 5 lat temu i nie wiedziałem jaki olej był wlany wiec wlałem 15w40 auto obecnie ma na liczniku 270 tyś na oleju 15W40 zrobiłem jakieś 50 tyś , silnik nie bierze oleju .

Czy przed ewentualna zmianą oleju z 15W40 na 10W40 robić płukankę silnika ?

I czy wogóle jest sens zmieniać ten olej bo kiedyś słyszałem że na oleju 10W40 jeździ się tak do 250 tyś a potem już do końca na 15W40

Auto audi A4b5 1996r 1,6 benzyna ADP 74kw

i jeżeli już zmieniać to jaki olej polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim leje 10w40 Shella, dolewam 4-5 setki na 10 kkm :) Nie wiem po co lać taki gesty olej do takiego silnika :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smialo zmieniaj zrob plukanke tylko. Po wymianie obserwuj stan oleju jesli bedzie ubywac to wrucisz do 15w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silniku przy gęstym oleju odkładają się nagary które tworzą tj. uszczelnienia. Rzadsze oleje mają substancje płukające które zapobiegają powstawaniu takich nagarów. Jest więc zawsze ryzyko że po zmianie oleju z gęstszego na rzadki nagary zostaną wypłukane i silnik zacznie brać olej, nawet po ponownym powrocie na gęstszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje valvoline max life 10w40 i do teko k2 militec i jest gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej myślałem o tych dwuch olejach

OLEJ LIQUI MOLY SUPER LEICHTLAUF 4L 10W40 2625 (5501611870) - Allegro.pl - WiÄcej niĹź aukcje

http://allegro.pl/gdansk-motul-6100-synergie-10w40-5l-mamy-filtry-i5148842306.html

​tylko z tym ze nie wiem który maja rózne normy i lqui moly jest bez możliwości wydłużenia interwalu olejowego nie wiem o co chodzi z tymi normami i z tym interwałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...