Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[Bpw] delikatne drganie/ dość glosna praca silnika


Harry Zott

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od około 3mies jestem posiadaczem Audi A4 B7 z przebiegiem 300tys nie cofania nie kombinowany przebieg wiedziałem co kupuje lecz martwią mnie dwie sprawy jest to dość glosna praca silnika w porównaniu do diesla mojego taty jest to również 2.0 tylko ze 16v i praca mojego jest znacznie glosniejsza i na postoju czasami obroty potrafią 'zafalowac'. Samochód jest po wymianie walka rozrządu popychaczy jest założona inna pompa oleju na którą posiadam 3 lata gwarancji a było to robione dokładne w grudniu ubiegłego roku. Dziś po trasie podniosłem maskę aby wsluchac sie jescze raz w dzwiek i tak po uplywie chwili miałem wrażenie jakby zaczął znacznie głośniej pracować.. Domyślam się że będzie ciężko pomoc tak na odległość ale może ktoś ma jakiś pomysł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagraj może chociaż dłuższy filmik pracującego silnika z ujęciami z różnych stron i wrzuć go na YT.

Jak będzie w zadowalającej jakości to będzie można się pokusić o pogdybanie o przyczynach :decayed: .

Bez tego to nawet szklana kula nie wiele pomoże :P:wink:

Czytając Twój wpis wydedukowałem tylko że chodzi o BPW, bo wymieniałeś jeden wałek rozrządu :naughty::hi:

I tak na szybko, jak mówisz że zaczął znacznie głośniej pracować ( dudni z filtra powietrza ?) to może wypadł któryś brok zaślepiający magistralę olejową w ośkach dźwigienek pompowtrysków ?

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobne objawy na postoju taki jakby dudniacy dźwięk, lekko ponad 1000tys obr. i samochód ma drgania (powyżej lub poniżej cicho), teraz tez odczuwam lekkie drgania przy zmianie biegów, co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...