Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

nie zapięte pasy...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

mam pytanie, chcę zgłosić szkodę osobową, w formularzu jest pytanie o pasy czy były zapięte, ja nie miałem, złamałem nadgarstek i teraz pytanie czy ubezpieczyciel może to w jakiś sposób sprawdzić?czy miałem czy nie miałem zapiętych pasów, ja chcę zaznaczyć że oczywiście były zapięte, wypłata odszkodowania z oc sprawcy.

dzięki za odpowiedź.

Opublikowano

Ładnie to tak oszukiwać? Pasy to Twój obowiązek!

Opublikowano
  • Autor

Ładnie to tak oszukiwać? Pasy to Twój obowiązek!

no nie ładnie, ale co zrobić

sprawca zasnął za kierą i przywalił we mnie na czołowe,

Opublikowano

Jeśli na miejscu zdarzenia był patrol RD, to oni w notatce już zaznaczyli, że pasów nie miałeś. Pasy to takie ustrojstwo, które posiada ładunek pirotechniczny, jeśli nie były zapięte, to nie wystrzeli (bywają wyjątki), na dotatek pas po wypadku blokuje się i trzeba go wymienić (bywają wyjątki - stare samochody). Szkoda Twojego nadgarstka, ale za to nie spodziewaj się wielkiego odszkodowania, gdyby ucierpiał kręgosłup (naderwane mięśnie karku, przepuklina międzykręgowa, itp) - to co innego.

Opublikowano
  • Autor

Jeśli na miejscu zdarzenia był patrol RD, to oni w notatce już zaznaczyli, że pasów nie miałeś. Pasy to takie ustrojstwo, które posiada ładunek pirotechniczny, jeśli nie były zapięte, to nie wystrzeli (bywają wyjątki), na dotatek pas po wypadku blokuje się i trzeba go wymienić (bywają wyjątki - stare samochody). Szkoda Twojego nadgarstka, ale za to nie spodziewaj się wielkiego odszkodowania, gdyby ucierpiał kręgosłup (naderwane mięśnie karku, przepuklina międzykręgowa, itp) - to co innego.

poszperałem po necie i wiem, że mogą zaniżyć odszkodowanie, ale czy ubezpieczyciel może nic nie wypłacić? z powodu pasów.

Opublikowano

ja miałem kiedyś bliskie spotkanie z betonowym przepustem, pasy miałem zapięte, poduszka wystrzeliła i gdzieś mi odbiła rękę o deskę, że miałem ogromnego krwiaka na dłoni...

Opublikowano

mogą zaniżyć odszkodowanie
Tak, mogą i to nawet o połowę.
  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Generalnie mają podstawę do zaniżenia, gdyż jesteś w pewnym

sensie współodpowiedzialny za szkoda na samym sobie, jakby to nie brzmiało

Opublikowano
  • Autor

została wyda decyzja, 40% na minusie, ugodowo zejdą do 30% :)

Opublikowano

decyzja, 40% na minusie, ugodowo zejdą do 30%
To było do przewidzenia. Jeśli byłbyś łaskaw pochwalić się ile przyznali, to byłbym wdzięczny (w podobnej sprawie klient dostał 12 tyś, ale lepiej mieć z czym porównać).
Opublikowano
  • Autor

dokładne obrażenia to : złamanie dalszej nasady kości promieniowej lewej i wyrostka rylcowatego kości łokciowej, kwota na konto to 6000-40% za przyczynienie się do szkody, ugodowo 7000-30%. odwołałem sie od decyzji i lipa - nie widzą podstaw do wyższego , dlatego korzystam teraz z pomocy firmy od odszkodowań.

Opublikowano

nie widzą podstaw do wyższego , dlatego korzystam teraz z pomocy firmy od odszkodowań.
Niewiele zdziałają na tym etapie. Bezpośrednio po zdarzeniu, można klientowi podpowiedzieć, co ma wpływ na wysokość odszkodowania i zadbać o wzbogacenie dokumentacji. Teraz ewentualna wyższa kwota odszkodowania będzie zależeć wyłącznie od czynników niemedycznych (utracone dochody, zwrot kosztów leczenia i dojazdów, niezrealizowane plany /urlop/).
  • 4 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Cześć moja sprawa zakończona przez firmę Votum wywalczyli mi dopłatę około 4800 minus prowizja 30% dla nich.

Opublikowano

sprawa zakończona przez firmę Votum wywalczyli mi dopłatę około 4800 minus prowizja 30% dla nich.
Współpracuję z tą firmą i złego słowa o nich nie mogę powiedzieć. Są najlepsi, choć do tanich nie należą.

Edytowane przez hak64

Opublikowano

A czy przy szkodzie z OC jeśli nie miałem zapiętych pasów, to mogą jakoś zaniżyć mi odszkodowanie ? Mam na myśli odszkodowanie za części itp., (NIE za uszczerbek na zdrowiu)

Opublikowano
  • Autor

Mi w kosztorysie na auto nic nie napisali o obniżeniu za pasy. Moim zdaniem nawet nie biorą tego pod uwagę przy szkodzie na samochód.

Opublikowano

Podstawą do ograniczenia odszkodowania jest przyczynienie się bądź to do zaistnienia zdarzenia, bądź do rozmiaru szkody. Przy szkodzie w mieniu (samochód) niezapięte pasy nie mają żadnego znaczenia.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.