Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszkodzony transponder immo, pilna pomoc


koper26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Uszkodziłem transponder w kluczyku podczas próby wymiany obudowy, pękła szklana obudowa transpondera.
Problem dość poważny bo: Miałem tylko jeden kluczyk, nie mam pinu do immo.

Bardzo prosze o jakąś instrukcje jak wybrnąć z tej sytuacji, posiadam kabel usb viakena. Zacząłem szukać informacji że trzeba zczytać PIN
Próbuje ogarnąć temat: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/228205-dorobienie-kluczykow-komplet-adapracja-pilota-immo-pin-pompka-centralnego-zamka/

Obawiam się że może być problem z odczytaniem tego pinu zwykłym kablem i z sys win 7, bo takim tylko dysponuje

Czy moge was prosić o poprowadzenie za rączke jak to zrobić najszybciej? Bo obawiam się że wynajęcie kogoś do tego będzie wiązało się z ogromnym rachunkiem zwłaszcza że auto jest uziemione.

Auto potrzebne mi do pracy więc bardzo prosze o pomoc

Obawiam się też, czy w ogóle uda mi się to zrobić samemu jeśli nie posiadam jakiegoś "specjalnego" kabla....

Edytowane przez koper26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Uszkodziłem transponder w kluczyku podczas próby wymiany obudowy, pękła szklana obudowa transpondera.

Problem dość poważny bo: Miałem tylko jeden kluczyk, nie mam pinu do immo.

Bardzo prosze o jakąś instrukcje jak wybrnąć z tej sytuacji, posiadam kabel usb viakena. Zacząłem szukać informacji że trzeba zczytać PIN

Próbuje ogarnąć temat: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/228205-dorobienie-kluczykow-komplet-adapracja-pilota-immo-pin-pompka-centralnego-zamka/

Obawiam się że może być problem z odczytaniem tego pinu zwykłym kablem i z sys win 7, bo takim tylko dysponuje

Czy moge was prosić o poprowadzenie za rączke jak to zrobić najszybciej? Bo obawiam się że wynajęcie kogoś do tego będzie wiązało się z ogromnym rachunkiem zwłaszcza że auto jest uziemione.

Auto potrzebne mi do pracy więc bardzo prosze o pomoc

Obawiam się też, czy w ogóle uda mi się to zrobić samemu jeśli nie posiadam jakiegoś "specjalnego" kabla....

Jeżeli nie chcesz bardziej uziemić samochodu to radzę się zgłosić do kogoś kto ma lepszy sprzęt i troche więcej wiedzy.

Licznik można bardo łatwo zepsuć jeżeli się jest nieostrożnym.

Najszybciej i najłatwiej to chyba wystarczy zrobić IMMO OFF i można jeździć bez pastylki w kluczyku... Ale wtedy też samochód jest bardziej podatny na kradzież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja odwiedzin ASO i tam po numerze VIN dostaniesz co trzeba , jednak to trochę kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, czytałem że w ASO można zamówić gotowy kluczyk, jednak cena mnie troche przerasta...

No nic Panowie, po naprawie napisze ile "zaoszczędziłem" wymieniając samemu obudowe.

Witam ponownie!

Żeby temat nie był bezwartościowy:

Dorobienie transpondera zakodowanie i odczytanie kodu PIN: koszt 150zł w Mielcu

Ja w końcu zrobiłem u znajomego magika bo miałem bliżej i po kosztach zrobił mi 2 pestki także mam w końcu 2 sprawne kluczyki.

Tak więc: chinska obudowa 20zł, wyciecie grotu 25zł, dorobienie pestki po jej uszkodzeniu 150zł

Co do jakości obudowy raczej cudów się nie spodziewałem ale wygląda na idealnie skopiowaną z oryginału plastiki nie są najlepiej spasowane ale i tak wygląda lepiej niż mój oryginał który wyglądał jakby go krowa zjadła strawiła i wyrzuciła tyłem.

Edytowane przez koper26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...