Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z świecami żarowymi 1.9 TDI BKE


krzysiekwawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pacjent Audi A4 B6 silnik 1.9 TDI o kodzie BKE.


Mam problem z świecami żarowymi. Zapaliła mi sie kontrolka silnika i po diagnozie wyszła świeca żarowa 3 cylindra. Zakupiłem świecę Ngk, zamontowałem ale błąd pozostał. Myślałem, że to uszkodzona wiązka, więc odpiąłem czujnik temperatury, wykręciłem świece i było ładnie widać jak końcówka robi się pomarańczowa. Dodatkowo podmieniłem miejscami świece 2 z 3. Po ponownym odpaleniu wrócił błąd tym razem na 2 cylindrze, więc instalacja na 100 % sprawna,


świeca którą wymontowałem miała oznaczenie Beru 0100266008. Kupiłem drugą nowa święcę o tym samym oznaczeniu i po montażu błąd znowu powrócił. Co może być przyczyną ?? wymieniać wszystko świece ?? czy kupować oryginalne z ASO ? Dodam, że wykręcona świeca z 2 cylindra ( nie pokazującą błędu) była produkcji firmy Febi. Vin auta WAUZZZ8E45A063327.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup komplet świec dobrego producenta i wymień wszystkie 4 jednocześnie.

Beru o numerze takim jak już kupiłem mogą być ?? wg katalogów takie świece idą na pierwszy montaż.

Swoją drogą to dziwne auto. Mimo dobrej świecy nadal wywala błąd. Miałem do tej pory 3 diesle i zawsze w przypadku awarii wymieniałem jedną czy dwie świece i było ok. Tylko z tego co mi wiadomo silnik BKE ma trochę bardziej rozbudowany system podgrzewania i dogrzewania po uruchomieniu. A może jest jakiś sposób modyfikacji sterownika tak, żeby nie wywalał błędu ? przecież świeca grzeje prawidłowo.

Edytowane przez krzysiekwawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BRB miałem to samo, świece powinny być 7V a nie 5V, teraz 4 lata śmigam na NGK CZ104 -7V

Niektóre silniki miały świece 12V.

Nie patrz na katalogi, sprawdź miernikiem napięcie jakie podaje na przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam bke silnik (to brb bez dpf) i mam 5V Beru swiece zarowe.

Wymienialem pol roku temu, ale wszystkie 4, chociaz byly tylko 2 zepsute.

zamawialem w sklepie wedlug numeru FIN.

Edytowane przez januszm41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...