Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dobor uszczelki pod glowice awx

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy istnieje sposob/zasada doboru upg w przypadku, gdy nie wiadomo jakiej grubosci byla wczesniej? Stara uszczelka gdzies sie zapodziala i teraz jest problem.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Opublikowano

Uszczelkę pod głowicę dobiera się na podstawie wystawania tłoków ponad płaszczyznę bloku silnika. Można to zmierzyc np. czujnikiem zegarowym. Dla uszczelek firmy Elring (1,9TDI AWX) jest to np.

grubość [mm]: 1,45
Ilość otworów: 1
od wartości wysunięcia tłoka [mm]: 0,91
do wartości wysunięcia tłoka [mm]: 1

grubość [mm]: 1,53

Ilość otworów: 2
od wartości wysunięcia tłoka [mm]: 1,01
do wartości wysunięcia tłoka [mm]: 1,1

grubość [mm]: 1,61

Ilość otworów: 3
od wartości wysunięcia tłoka [mm]: 1,11
do wartości wysunięcia tłoka [mm]: 1,2

Opublikowano
  • Autor

Dzieki za odpowiedz, ale to wiem;) Chodzilo mi bardziej co zrobic w przypadku, gdy nie mam czujnika i nie mam jak zmierzyc a nie wiem jakiej grubosci byla poprzednia. Jesli nie ma sposobu, kupie czujnik na ebay:)

Opublikowano

Możesz spróbowac suwmiarką ale wątpię, żeby to był dokładny pomiar. Najlepiej kupic czujnik albo z jakiegoś warsztatu pożyczyc :D

Opublikowano
  • Autor

Zamowilem wlasnie na ebay jakis z magnesowana stopka, zobaczymy co to za wynalazek:) Suwmiarka bedzie pewnie miec blad pomiaru wiekszy niz roznice w skoku:)


hK1QqV.jpg

A jak ta ocenic? 2 czy 3? Ktore otwory sie licza, bo juz glupieje :facepalm:

Edit 2: Dobra, juz wiem, to 2. Licza sie okragle otwory, podluzne to jakies oznaczenie produkcji. Zmylilo mnie info na forum passata, gdzie twierdzono odwrotnie.

Edytowane przez OskiUK

Opublikowano

Czy możliwe że auto jest mocniejsze po wymianie uszczelki pod głowicą?

Ostatnio jeździłem AVF z całą nową głowicą i jakoś lepiej reaguje na gaz :).

Opublikowano
  • Autor

Wymienione szklanki, walek, uszczelnienia pompek, cisnienie nie idzie bokiem, ustawiony inaczej rozrzad. To wszystko moze wplynac na odczucia i faktyczna moc.

Opublikowano

Po vinie w ASO powinni też podać jaka była seryjnie montowana uszczelka.

Opublikowano
  • Autor

Dzwonilem, dali mi wybor w trzech :facepalm: Ponoc nie da sie ustalic.

Opublikowano

jaki jest koszt wymiany uszczelki i co przy okazji trzeba by było zrobić? lekko mi się poci i nie jestem pewien czy to uszczelka.. :(

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.