Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Powrót paliwa, wycieka z wężyka obok filtra paliwa.


Tomasz Sinicki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam nastepujacy problem.

Wszystko zaczelo sie okolo 3 tyg temu.

Posiadam b6 z 2002r z gwintowanym zawiasem a mieszkam w gorach. wiezdzajac na podworko do kolegi zachaczylem MOCNO podwoziem o wystajacy kraweznik.

kilka godzin pozniej z wezyka stylu po prawej stronie ( obok filtra paliwa, na moje oko jest to powrot paliwa z silnika) wyciekala mi benzyna w duzej ilości. nastepnego ranka udalem sie do mojego mechaniora i nie wiedzial w czym jest rzecz. Polecil wymienic mi filtr paliwa. wymienilem na najdrozszy jaki byl w InterCars ( Bosch) i wszystko bylo ok, przez okolo 1,5-2 tyg.

i od kilku dni znowu zaczelo ciec z tego wezyka lecz juz mniej po kilka kropel na minute. lecz strasznie smierdzialo w srodku. mechanicy nie wiedzieli o co chodzi i nic mi nie pomogli. Kolega poradzil mi ten wezyk zaslepic. tak wiec zrobilem. przez 260km nic sie nie dzialo lecz dzis znowu sie zaczelo. tylko juz nie z tego wezyka lecz z nadkola od strony pasazera + silnik slabnie co jakis czas na 0,5 - 1 sekunde jak by mu paliwa brakowalo i tak co 1 - 2 min zaznaczam ze przed zaslepieniem tego wezyka tak mi sie nie dzialo. Ktoś mial kiedyś taki sam problem? POMOCY nikt nic nie wie;/ Jutro jade na komputer moze on cos pokaze :P nizej daje zdjecia tego wezyka juz zaśleponego na patencie :D

http://www.directupload.net/file/d/4134/5wsdnchk_jpg.htm

http://www.directupload.net/file/d/4134/e3l2n5nt_jpg.htm


Jestem tu Nowy. Awaria stała mi sie w nocy. Jak do domu przyjechalem to pierwsze co odpalilem lapka i przegladalem neta.

Gdybym wiedzial ze na tym forum trzeba sie najpierw przedstawic calkiem inaczej bym zaczol. -.^ mam nadzieje ze nikt na mnie zly nie jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jeśli zaślepiłeś wężyk to pewnie zalało Ci filtr węglowy i dlatego masz wyciek w pobliżu prawego nadkola. Obstawiał bym uszkodzenie filtra paliwa ale skoro go wymieniłeś i nadal jest taka sama sytuacja to już nie wiem. A może coś jest źle podłączone. Sprawdź jeszcze filtr węglowy czy nie jest zalany i osusz go może będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem filtr paliwa swego czasu ze 3 razy :) właśnie z powodu takiego wycieku. W końcu kupiłem w aso :/ i to był koniec problemów :).

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem u kolejnego mechanika i znowu to samo... 150zl skasował nic nie powiedział. Każdy mi mówi sory " NIE WIEM"

Nie wiem co teraz robić? Bongod a jakiej firmy filtr paliwa kupiłeś? Pamiętasz może o ile schudł Tobie portfel w ASO?

Filtr węglowy wygląda na moje oko git.

Edytowane przez Tomasz Sinicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam ale różnica ceny była 25 zeta. Powiem tak z ic 2 mi ciekły a potem 2 miały marne wskazania lambdy (że za ubogo) z aso nic nie ciekło i lambda prawie zero ;).

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam ale różnica ceny była 25 zeta. Powiem tak z ic 2 mi ciekły a potem 2 miały marne wskazania lambdy (że za ubogo) z aso nic nie ciekło i lambda prawie zero ;).

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Namówiłeś mnie na Aso tylko że najbliższe jest 100km odemnie

jednak znalazlem 20 km odemnie :D

Edytowane przez Tomasz Sinicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to paranoja jakaś jest :) i to nie tylko u mnie były takie jaja. Pamiętaj że po wymianie filtra paliwa jeszcze pewnie trochę poleci bo się nazbierało w filtrze węglowym

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to paranoja jakaś jest :) i to nie tylko u mnie były takie jaja. Pamiętaj że po wymianie filtra paliwa jeszcze pewnie trochę poleci bo się nazbierało w filtrze węglowym

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

tylko u mnie jest jakoś dziwnie.

Moim zdaniem leci duuuuużo tego paliwa po przejechaniu tak + - okolo 30 km..

Np wczoraj jak ruszyłem spod domu do kolegi ( okolo 30 km ) to jak przyjechalem, po zgaszeniu zaczelo się lać.

Nie jestem pewien czy wtrakcie jazdy nie ciekło ale raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było od pyty wahy :) byłem w szoku.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo ludzi miało ten kłopot z filtrem, lipa bo on ma w sobie regulator ciśnienia i raczej nic innego się nie dobierze.jak już kupisz w aso to osusz filtr węglowy i dopiero jeździj.kolega też to przechodził i nawet na tym forum było to opisane. w książce "sam naprawiam" jest opisana wymiana filtra i podobno są tam jakieś znaki (strzałki) na filtrze i obejmie i trzeba to ustawić zgodnie ze znakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo ludzi miało ten kłopot z filtrem, lipa bo on ma w sobie regulator ciśnienia i raczej nic innego się nie dobierze.jak już kupisz w aso to osusz filtr węglowy i dopiero jeździj.kolega też to przechodził i nawet na tym forum było to opisane. w książce "sam naprawiam" jest opisana wymiana filtra i podobno są tam jakieś znaki (strzałki) na filtrze i obejmie i trzeba to ustawić zgodnie ze znakami.

kolego chodzi ci o filtr weglowy? czy paliwa?.

wiem że w filtrze paliwa występuje jakiś czujnik czy regulator ciśnienia, ale żeby tak szybko się zniszczył??? 2 tyg to naprawdę nie jest dużo czasu.

teraz dopiero jutro - pojutrze będę miał czas aby kupić ten filtr paliwa więc się okaże... trzymajcie kciuki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o filtr paliwa. Podczas dalszej eksploatacji samochodu sam zobaczysz ,że w niektórych przypadkach Audi "przyjmuje" tylko części ori a zamienniki odrzuca. Kilku kolegów z forum też kupowało kilka razy filtr paliwa i dopiero za którymś razem trafiało na taki który działa lub kupowało ori. Ja tak miałem np. z poduszkami pod silnik. Napisz jak się sprawy mają z nowym filtrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o filtr paliwa. Podczas dalszej eksploatacji samochodu sam zobaczysz ,że w niektórych przypadkach Audi "przyjmuje" tylko części ori a zamienniki odrzuca. Kilku kolegów z forum też kupowało kilka razy filtr paliwa i dopiero za którymś razem trafiało na taki który działa lub kupowało ori. Ja tak miałem np. z poduszkami pod silnik. Napisz jak się sprawy mają z nowym filtrem.

Nowy filtr założony i po problemie nic nie kapie ni nie smierdzi wszystko git!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...