Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 TFSI gaśnie na ciepłym silniku


krzysiek735

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie, silnik gaśnie tylko i wyłaczni jak się nagrzeje. Nie można go odpalić przez około pół godziny. Po tym czasie odpala i znowu pozostawiony na wolnych obrotach przez jakiś czas gasnie i tak w kółko. Co ciekawe jeśli jedziemy samochodem i sie nie zatrzymujemy wszystko jest w porządku. Gaśnie tylko na postoju. Logika podpowiada problem z elektroniką, ale posiadam VCDS i w sterwoniku bark błedu. Zorganizowałem sobie nawet sterownik pompy w baku wraz z pompą ale to nic nie pompogło. Zaglądnąłem do popychacza pompy wysokiego ciśnienia i jest w stanie nienagannym. Podglądając parametry w VCDS zauważyłem że w momencie gdy zaczyna gasną wypadają zapłony na wszystkich cewkach (misfire). Kiedy samochód gaśnie i nie może odpalić, sprawdziłem i iskra na cewkach jest więc czujnik położenia wały wykluczam (tak mi się wydaje, ale nie wiem czy dobrze kombinuję).

Pomózcie koledzy jeśli można prosić bo to baaardzo denerwująca przypadłość. Kilku mechaników już się poddało a mówiłem im że jestem skłonny ryzykować i kupować co trzeba, byle by był jakiś pomysł. Macie jakieś sugestie? Wszystkie pomysły mile widziane.

Pozdrawiam.

Witam

Jak w temacie, silnik gaśnie tylko i wyłaczni jak się nagrzeje. Nie można go odpalić przez około pół godziny. Po tym czasie odpala i znowu pozostawiony na wolnych obrotach przez jakiś czas gasnie i tak w kółko. Co ciekawe jeśli jedziemy samochodem i sie nie zatrzymujemy wszystko jest w porządku. Gaśnie tylko na postoju. Logika podpowiada problem z elektroniką, ale posiadam VCDS i w sterwoniku bark błedu. Zorganizowałem sobie nawet sterownik pompy w baku wraz z pompą ale to nic nie pompogło. Zaglądnąłem do popychacza pompy wysokiego ciśnienia i jest w stanie nienagannym. Podglądając parametry w VCDS zauważyłem że w momencie gdy zaczyna gasną wypadają zapłony na wszystkich cewkach (misfire). Kiedy samochód gaśnie i nie może odpalić, sprawdziłem i iskra na cewkach jest więc czujnik położenia wały wykluczam (tak mi się wydaje, ale nie wiem czy dobrze kombinuję).

Pomózcie koledzy jeśli można prosić bo to baaardzo denerwująca przypadłość. Kilku mechaników już się poddało a mówiłem im że jestem skłonny ryzykować i kupować co trzeba, byle by był jakiś pomysł. Macie jakieś sugestie? Wszystkie pomysły mile widziane.

Pozdrawiam.

Dla potomnych... winna pompa w baku.Kupiłem nową i jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam podobny problem, z tą różnicą że auto samo mi nie gaśnie a jedynie nie mogę go odpalić jak jest ciepły silnik oczywiście nie zawsze tak się dzieje. Na 10 odpaleń 2 razy nie uda się odpalić, taka trochę loteria. Czytając różne fora padło na czujnik położenia wału. Czy można go w jakiś sposób sprawdzić ? Dodam że w momencie kiedy nie mogłem odpalić podłączyłem do kompa(zero błędów), sprawdziłem również czy czujnik położenia wału podaje jakieś wartości i były one w przedziale 250-350 obr.. Macie jakieś pomysły ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być czujnik halla jak najbardziej i na ciepłym szwankuje podając złe wartości wtedy auta nie odpalisz. Sprawdzić można ale moim zdaniem szkoda zachodu bo dużo z tym roboty i pomiar może być dobry a czujnik i tak może padać i jak dostaje większej temperatury to zły odczyt podaje. Najlepiej wymienić on chyba nie jest drogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ma przyjść, będę wymieniał zobaczymy ;) oby to było to


Dzisiaj ma przyjść, będę wymieniał zobaczymy ;) oby to było to

To był czujnik, teraz wszystko OK.


Cofam to co napisałem, dalej ten sam problem. Zero błędów, nie mam pojęcie co to może być. Być może czujnik położenia wałka rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...