Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Pukanie pod autem


llooll19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Znalazłem sie w niezręcznej sytuacji. ;( ;( ;( ;( ;(

Szósty mechanik i żaden ze znajomych pasjonatów nie wie co stuka. Stuka rytmicznie metalicznie, przy ruchach sprzęgłem, dynamicznym dodawaniem gazy (tylko podczas jazdy) oraz przy hamowaniu silnikiem. Nie zawsze wystepuje to stukanie.Ostatnio zaczyna zagłuszać mi radio i szlak mnie trafia. :angry:

Jedno co wykluczam to sprawdzone przeguby. Z bratem wspólnie doszliśmy do wniosku że to albo skrzynia albo sprzęgło....... Mechanicy nic konkretnego nie podejrzewają ale coś z tym trzeba zrobic. Najbardziej według mnie fachowy z pośród tych 6-ciu ,jest w stanie mi zrobić " przegląd " skrzyni biegów i sprzęgła za 400 zł. I liczy na to że czegoś sie doszuka.I tu licze na waszą pomoc....

a. czy 400 zł na ceny z malego miasteczka to dużo?

b. zakładając że ten mechanik wie to i owo i ma już siwe włosy jest w stanie znaleść na sucho tego typu luz czy usterke?

c. nawet jakby nie znalazł to pewnie warto coś wymienic gdy już bedzie wszystko otwarte ... ale co ? (podejrzewam ze komplet sprzęgła?)

d. co zrobić gdy to nie pomoże w odnalezieniu usterki ??? :(

z góry bardzo dziekuje za każdą nawet najmniejszą pomoc....wycene.. cokolwiek

pozdrawiam :embarrassed:

-------------------

ADP 1,6 sedan '95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny objaw jak za słabo dokręciłem śruby mocujące amortyzatory te trzy pod maską :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bynajmniej było w moim przypadku :mysli:

bo twoje i moje auto ciągnie na przednią oś :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja sam jestem w stanie sprawdzić stan dokrecenia owych śrub ? i co to są za amortyzatory ?

dzieki i pozdrawiam

Jesteś jak podniesiesz maskę po lewej i prawej stronie przy przedniej przegrodzie znajdują się trzy śruby mocujące podporę kolumny zawieszenia. Dokładnie nie pamiętam, ale dwie jest z jednej a trzecia z drugiej strony przegrody łatwo je poznasz są to duże śruby. Jeśli nie odkręcałeś ich to nie sądzę, aby się popuściły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ,to są przednie amory przykręcane na trzy śruby każdy na górze kopuły bo na dole jest każdy przykręcany na jedną śrubę do wahacza a ty sprawdź te pod maską :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ze śrubami nie robiłem i jak mam być szczery to na 99% nie z amorków stuka ale oczywiście wyklucze to zanim zaczne rozbierać skrzynie ....

czekam na kolejne wiadomości i dziekuje za zainteresowanie[br]Dopisany: 07 Listopad 2008, 20:47_________________________________________________to nie śruby ani amorki... nic z tych rzeczy.....

na 99% to dwumas albo sprzęglo....

Czy jest ktoś w stanie powiedzieć w którym miejscu dokladnie w b5 adp jest koło dwumasowe ?

bede wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło dwumasowe jest tam gdzie w samochodzie masz koło zamachowe. Między silnikiem a skrzynią. Bez zrzucenia skrzyni do niego nie dojdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd mam wiedzieć jaki dokładnie numer koła potrzebuje ?

415003010?

415013910?

to jest koło zamachowe dwumasowe ?

http://www.motoallegro.pl/item473363137_sprzeglo_kolo_zamachowe_vw_audi_a4_1_6_adp.html ? raczej nie ... ale niby do takiego auta jak ja mam a tam niby jest dwumasa ,tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Jeśli chodzi o dwumas to najlepiej rozebrać powinien być na nim zapisany numer części.

Ale jak dwumas się rozleciał to przy ruszaniu powinien występować jak gdyby poślizg w przeniesieniu napędu na koła

auto jakby rusza rzuci nim i dalej jedzie przynajmniej u mnie tak było jak rozerwałem koło dwu masowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty w silniku 1.6 niemasz dwumasa :hi:

sprawdź tarcze sprzęgłową może popękały sprężyny :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w adp niemasz dwumasa,tydzien temu sprzeglo wymienialem i wszystko widzialem,,jest tam sztywne kolo,ale i tak mozna to sprawdzic po numerze silnika,np moj numer silnika zaczyna sie na 0544 itd..dwumas moze byc dopiero po numerze 170001 ale niemusi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...