Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 ALT - Logi do oceny.


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może ktoś pomoże mi rozeznać dlaczego auto ma opóźniony kąt wyprzedzenia zapłonu (ATDC) w całym zakresie, gdzie prawidłowo powinien być w BTDC.

Logi ciągłe z trasy - ale są momenty 1500 - 5000 obr na 3 biegu, także łatwo wyłapać.

Grupy 002, 033, 036

Grupy 003, 020, 091

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Sprawdzałem też wypadanie zapłonów i temperatury (płynu chłodzącego i zasysanego powietrza) - wszystko jest w normie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że z tym zapłonem jest ok, to ze pokazuje atdc to może zależeć od wersji vaga, napewno kąt prawidłowy czyli btdc. Co do reszty to jest spora korekta sondy i dość długie czasy wtrysku co może być spowodowane padającą pompą.

Edytowane przez ?ukasz13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest już jakiś trop. Mam wrażenie, że auto jest przymulone tak do 3 tyś obr. Potem jakoś jedzie. Rzeczywiście są duże korekcje na + w częściowym obciążeniu. Przy wolnych wygląda to już w miarę dobrze, chociaż tu korekcje idą znowu na -

Jak mogę sprawdzić pompę ? Jakie powinna dawać ciśnienie, gdzie się wpiąć ?

Co mogę jeszcze sprawdzić ? Nieszczelności ? Ale wtedy by chyba MAF sporo zaniżał ?

P.S Kojarzę coś, że w CAN-Gateway mam właśnie błąd komunikacji z pompą paliwa - może to mieć wpływ na dawkowanie ? W ECU natomiast błędów nie ma.

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podczepię się do tematu bo szukam, szukam i znaleźć nie mogę. Czy ktoś ma co konkretne kanały w blokach pomiarowych mierzą i jakie powinny być wartości przy minimalnej prędkości obrotowej silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...