Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z nowym zestawem sprzęgła - rozerwany wysprzęglik


The Viru5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem ze skrzynią po zamontowaniu nowego zestawu sprzęgła firmy LUK. Wchodzę do auta naciskam na sprzęgło, a ono zostaje w podłodze, więc przyszła pora na odpowietrzanie. Po odpowietrzeniu w domowych warunkach sprzęgło wraca, ale coś za delikatnie mi pedał sprzęgła idzie w podłogę, przed wymianą trzeba było użyć trochę więcej siły. Ok narazie tak zostawiam i odpalam auto żeby sprawdzić jak nowe sprzęgło się spisuje no i jest nawet dobrze tylko im wyższy bieg wrzucam tym ciężej biegi wchodzą. Dobra czas użyć specjalnej pompki do odpowietrzania, rezultat tego typu że sprzęgło delikatnym oporem idzie do polowy, a od połowy twardy jak kamień. I znowu biegi wchodzą ciężko, a w dodatku nie można wrzucić 6 oraz wstecznego. Kolejną próba odpowietrzania i znowu ten sam scenariusz tylko że już tej próby (przy mocniejszym naciśnięciu na sprzęgło) wysprzęglik nie wytrzymał i go rozerwało, płyn poleciał po skrzyni, a ten bolec z kulką zaklinował się na tej łapie od łożyska oporowego.

Pytanie co mogło pójść nie tak.

Dodaje filmik żeby pokazać czy tak się zachowuje sprawny wysprzęglik, chodzi mi o ten bolec z kulką czy on ma być sztywny?

https://youtu.be/ac48gDvMj8E

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie sprzęgła nie musisz nic odpowietrzać.

Wysprzęglik się odkręca od skrzyni i wyciąga z jej. Przewód zostaje podpięty.

Trzpień wysprzęglika jest ruchomy, można go wyjąć z wysprzęglika razem z tą osłonką gumową.

Tak jak kolega Czarek napisał napewno nie trafiłeś trzpieniem w zagłębienie w łapie łożyska oporowego i po kilkukrotnym naciśnięciu sprzęgła wysprzęglik , wysunął się do oporu i nie wytrzymał ciśnienia gdy mocniej nacisnąłeś sprzęgło.

Przy ponownym wkładaniu wysprzęglika staraj się wciskać go prosto.

Ja właśnie dzisiaj też skończyłem wymianę sprzęgła z DKZ i u mnie jest wszystko OK

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Mieliście racje, założyłem nowy - teraz prosto i działa :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...