Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BRD] Brak Mocy Audi A4 B7 2.0 TDI 170 km Quattro BRD


Adi26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Posiadam Audi A4 B7 2.0 TDI 170 km Quattro 170 KM BRD rok produkcji 2007 tak naprawdę już mam dość tego samochodu od momentu kupna co chwilę coś. Na początek samochód jest po generalnym remoncie silnika(przyczyną była pęknięta głowica). Ale do konkretów mam mianowicie problem z mocą do 2000 tyś obrotów na pierwszym biegu normalnie idzie później mu to bardzo ciężko idzie;/(pow. 2000 tyś)na 2 biegu podobnie, 3,4,5,6 już jedzie normalnie. Turbosprężarka nowa oryginalna założona nie po żadnej regeneracji. Zero błędów, dodam jeszcze że przez pierwsze 2 dni po założeniu nowego turbo było super samochód się tak zbierał że szok a teraz znów coś nie gra;/. jakby stracił moc;/ już nie wiem co może być przyczyną nie mam bladego pojęcia;/, proszę o pomoc jak ktoś ma jakiś pomysł. Myślałem nad czujnikiem ciśnienia doładowania?, gruszką od kolektora ssącego? jeszcze przy zmianie biegów jest jakiś dziwny dźwięk powietrza tam gdzie turbo jakby źle cyrkulowało. Wszystkie przewody szczelne nigdzie nie łapie lewego powietrza, silnik ładnie pracuje a mechanicy ręce rozkładają może ktoś miał podobny problem. Teraz już wiem że chyba turbo nie jest przyczyną tego co się dzieje bo jak ściągaliśmy stare ty wyglądało jak nowe żadnych nadmiernych luzów itd, zero wycieków nic. Sprzęgło wymienione łącznie z dwumasem, rozrząd po wymianie tak naprawdę silnik nówka ale jednak coś nie tak. A jeszcze o jednej rzeczy zapomniałem nie raz na biegu jałowym wkręca się do końca a nie raz do 2, 5 tyś i koniec jakby coś go blokowało.

Pozdrawiam

Adam

Edytowane przez Adi26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dpf masz na pokładzie?
Zaślep egr lecz z otforkiem fi 8mm. I potestuj.
Chyba że egr kleka.niech go ktoś fizycznie zweryfikuje na YouTube zamieszczalem 2 filmy.nieszczelności przepustnicy spalin i luz poprzeczny oski.

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dpf masz na pokładzie?

Zaślep egr lecz z otforkiem fi 8mm. I potestuj.

Chyba że egr kleka.niech go ktoś fizycznie zweryfikuje na YouTube zamieszczalem 2 filmy.nieszczelności przepustnicy spalin i Luc poprzeczny oski.

Tak mam dpf ale nie wiem jak sprawdzić w jakiej jest kondycji głównie śmigam na trasie i nigdy z nim nie miałem problemu, a co do egru to podjade do mechaników i niech go sprawdzą. Bo szczerze nie mam już pomysłów;/ a masz może linki do tych filmików.

Edytowane przez Adi26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,A jeszcze o jednej rzeczy zapomniałem nie raz na biegu jałowym wkręca się do końca a nie raz do 2, 5 tyś i koniec jakby coś go blokowało."- Jeżeli masz wciśnięte sprzęgło i dajesz gaz do końca to i tak dojdą do max ok 3 tys, sprzęgło puszczone i powinien iść do końca aż do czerwonego. Jest to chyba zabezpieczenie sprzęgła lub innych elementów silnika, skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,A jeszcze o jednej rzeczy zapomniałem nie raz na biegu jałowym wkręca się do końca a nie raz do 2, 5 tyś i koniec jakby coś go blokowało."- Jeżeli masz wciśnięte sprzęgło i dajesz gaz do końca to i tak dojdą do max ok 3 tys, sprzęgło puszczone i powinien iść do końca aż do czerwonego. Jest to chyba zabezpieczenie sprzęgła lub innych elementów silnika, skrzyni.

To akurat mi nie przeszkadza tylko się zastanawiam dlaczego podczas jazdy nie ma mocy na 1 idzie do 2000 tys obrotów poźniej idzie mu to bardzo ciężko i na drugim biegu to samo a na 3,4,5,6 normalnie. Nie ma odejścia jak kiedyś a mechanicy rozkładają ręce;/ z resztą jutro sprawdzę z tym wkręcaniem na obrotu na postoju zobaczymy czy tak jest.

być może jak tylko do 2500 się daje wkręcić to może być w trybie wypalania dpf'u...

Dzięki za filmiki będę w tygdoniu działał zobaczymy jakie będą efekty mam nadzieje ze wszystko wróci do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...