Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[bwe] olej za wolno spływa do misy?


Berdson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.mam problem z ciśnieniem oleju mianowicie gdy jadę w miare spokojnie wszystko jest ok,dopiero gdy zacznę wkręcić silniczek na wysokie obroty tak około 5tys po jakimś czasie zapala się kontrolka Oil presure. Po zjechaniu na pobocze i zgaszeniu silnika muszę chwilę odczekać i po odpaleniu kontrolka już się nie świeci gdy odrazu po zgaszeniu odpale kontrolka zapala się po ruszeniu. Gdy sprawdzałem poziom oleju był na minimum a normalnie na ciepłym jest max,wydaje mi się jak by olej nie spływał do miski.olej w silniku to motul 5w30 smok był sprawdzany jest czysty ciśnienie oleju jest w normie .Bardzo bym prosił o pomoc bo żaden mechanik nie wie czym to jest spowodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapchane osadem kanały olejowe

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Miska do ściągnięcia trzeba wykręcić czujnik ciśnienia oleju i dmuchasz powietrzem w kanał do tego silnika używaj przed wymiana oleju plukanki pomaga i rozpuszcza osad.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, kupię dzisiaj płukanke motula i spróbuję czy pomoże. Mechanik mówił mi że może się zawieszać zaworek na pompie oleju i gubi ciśnienie.bo olej jest jeszcze na akceptowalnym poziomie i nie powinna zapalić się kontrolka Oil presure nawet jak trochę wolniej spływa. Co sądzicie o tej tezie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...