Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Idzie mocno na bogato w fazie nagrzewania silnika


robertsobol1983

Rekomendowane odpowiedzi

Co do 031 to chyba teraz po tej grupie wyreguluję bo po 033 trochę to ciężko zawsze idzie i może po prostu zanim zdążyłem ustawić gaz to już wprowadził sobie poprawkę długą i dlatego korekta była w 033 dobra ale wcale nie taka jakiej chciał...


No właśnie o czym ja pisze skoro jest brane w ALT tak jak opisujesz nie z zewnętrznego dodatkowego zródła jak w TDI to w STagu to zobaczę, ale jest ok z tego co pamiętam


http://a4-klub.pl/in...ostyka-silnika/? - no kurcze gdzie mi ten Twój post umknął że go nie znalazłem. Tego właśnie szukałem, tej wiedzy. Zabieram się za lekturę........


A tak w ogóle to dzięki bardzo za pomoc. Szkoda że nie można tu przyznawać pochwał jak na przykład na forum VW golf to bym ci przyznał najmniej z 10 hehe. dzięki bardzo i pozdro


http://vaglog.pl/log_238824.html kolego możesz luknąć na tego loga. Dynamiczny 031+002 na ciepłym silniku na LPG - Co sadzisz o nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że jest OK. Jak korekty w normie to bym się nie przejmował i jeździł. Ważne, że przy przyspieszaniu jest wzbogacona mieszanka a nie uboga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ważne, że przy przyspieszaniu jest wzbogacona mieszanka a nie uboga

No właśnie kolego, dopiero Ty mi uświadomiłeś że ma być na bogato. Ja byłem przekonany że ma być korekta na 0 czyli nie ma wtedy odchyłki od prawidłowej mieszanki i ja widziałem że na benzynie idzie na bogato około 10% i myślałem że jest to źle i ustawiałem gaz by była korekta ba 0 przy przyśpieszaniu a dla ECU to było wtedy nie to czego żądał i miał za ubogo i robił od razu korekty, wydłużał czasy dlatego zaczął mi przelewać na zimnym silniku i dlatego przestał jeździć na benzynie gdyż nastawy miał poprzestawiane przez źle wyregulowany LPG


Najlepsze jest to że STAG ma mocno nie dopracowanie sterowniki które się same adaptują po OBD czy po ISA gdyż i na OBD i na ISA rozwalało mi totalnie nastawy i jaja się działy z autem. Jak miałem Staga 4 plusa i ustawiony sztywno mnożnik to takich jaj nie miałem jak teraz na Qnext co prawda tam też błąd robiłem że na przyśpieszaniu miałem korektę na 0 i dlatego również nie do końca mi przez to chodził na zimnym na benzynie i gazie ale nie rozwalał mi jeszcze tak totalnie jak robi to autoadaptacja po OBD czy ISA gdyż i jedna i druga dąży w swoich korektach map mnożnika do tego by była zawsze korekta na 0 a dla ALT kotrekta na 0 na przyśpieszaniu jest za uboga i dlatego mi tak rozwaliło nastawy w ECU. Stag by musiał poprawić autoadaptację i by robiła nie do korekt ale do tego co żąda ECU czyli do bloku 031 a nie tylko do korekt krotkich i długich - tak to wnioskuję


A tak już poza tematem. Zauważyłem że poza tym że mam do wymiany uszczelkę pod pokrywą zaworów bo olej wypływa mi z komory świec na zewnątrz na pokrywę z 2 i 3 świecy a są porządnie dokręcone i i nowe więc zostaje tylko uszczelka że jest do wymiany to jeszcze zauważyłem zaolejony kruciec nad eżektorem co wychodzi z jego górnego miejsca i zaraz chyba wchodzi w jakiś mały zaworek nad tym eżektorem. Powiedz mi czy będzie do wymiany sam eżektor czy ten zaworek, czy po prostu wyjąć i eżektor i ten zaworek nad nim i go spróbować umyć, wyczyścić. Jak ewentualnie sprawdzić poprawność ich działania. Muszą puszczać powietrze w jakimś kierunku a w drugim nie czy jak je sprawdzić?

Edytowane przez robertsobol1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi najlepiej na rysunku gdzie masz ten olej itp, bo nie mogę załapać.

Opis działania eżektora masz tutaj: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/308375-opoznione-spadanie-obrotow-po-nacisnieciu-sprzegla/#entry4376189

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...