Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaka półoś (wymiana) 1.9 AVF

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Panowie będę wdzięczny za podpowiedź czy przy wymianie krzyżaka lub całej półosi w 1.9 AVF mogę zastosować jakieś mocniejsze elementy. Może od większego silnika? Samochód kupłem niedawno od znajomego, który uprzedził mnie abym ostrożnie obchodził się z gazem ponieważ auto ma wirusa i lubi dość szybko niszczyć przeguby wewnętrzne ( średnia poniżej 2 lat na jedną uzywkę). Nie do końca udało mi się zastosować do jego wskazówek i aktualnie jestem na etapie poszukiwań półosi od strony kierowcy 8E0 407 271S takie znalazłem na niej oznaczenie. Może warto wymienić na coś mocniejszego o ile jest taka możliwość. Poradźcie co tu zrobić aby było dobrze bez konieczności jeżdżenia jak niemiec do kościoła ;).

Opublikowano

W razie byś szukał to 2,5 tdi 180ps ma te same półosie co 1,9 131ps, Wiem bo niedawno wymieniałem, po numerach. Chyba zostają półosie od mocnych benzyn, jeżeli będą pasować. A tak w ogóle to co ty masz za program? Kilku moich znajomych ma AVF-y i AWX-y zrobione na ponad 160 i nikomu półosie nie siadaja

Opublikowano
  • Autor

Niby 170 koni ale ile niutonów to nie wiem, więc też jestem zdziwiony, ale wychodzi że w ciągu 6 lat będę wymianiać trzeci raz licząc wymiany które mój znajomy wykonał. Może coś uszkadza te przeguby wewnętrzne, a może to tylko przypadek bo zawsze wstawiał używane i ja raczej też wstawie patrząc na cenę nowej oryginalnej.

Opublikowano

Maciek - jakie są objawy ?

Opublikowano

Jedyne co mogę Ci na pewno odradzić, to zakup nowych zamienników. Nawet górna półka nie daje rady, przerabiałem to w 116 konnym.

Opublikowano

Nowa w ASO kosztuje ponad 3500 :P

Opublikowano
  • Autor

O takiej nawet nie myslałem. Myslalem o takiej za 1350 firmy o ktorej czytałem że dobra, ale jednak i ta cena jest straszna. Dzisiaj podnioslem samochod i półoś ma luzy i to nie małe. Jadąc objawy są takie, że trzęsie samochodem przy przyśpieszaniu albo podczas dodania gazu w łuku w prawo kiedy dodam gazu czyli wtedy kiedy koło jest obciążone. Przegub wewnętrzny zdecydowanie jest do wymiany jak dla mnie.

Opublikowano

W tych autach kupuje sie sprawdzone uzywki (z końcówką AT - stosowana była zarówno w 1.9TDI jak i RS4) i śmigasz dalej

Opublikowano
  • Autor

Skoro stosowano je w rs4 to znaczy że nie ma możliwosci abym taką zajechał, przynajmniej teoretycznie. Widzę nna aledrogo ktoś ma za 200zł. Pytanie w jakim stanie. Jutro zadzwonię do człowieka. Dzięki za poradę.

Opublikowano

Przegub wewnętrzny sprawdza się pod kątem luzów na podniesionym, czy opuszczonym aucie?

Opublikowano

Raczej na opuszczonym, w pozycji takiej jak pracuje, ale jak będzie wywalony to i podniesiony zauważysz

Opublikowano
  • Autor

Raczej na opuszczonym, w pozycji takiej jak pracuje, ale jak będzie wywalony to i podniesiony zauważysz

Koledzy powiedzcie mi jeszcze czy półoś AT będzie pasować zamiennie z S bo taka mam na zasadzie P&P? I czy ona w Waszej ocenie jest mocniejsza?

Opublikowano

Raczej na opuszczonym, w pozycji takiej jak pracuje, ale jak będzie wywalony to i podniesiony zauważysz

Koledzy powiedzcie mi jeszcze czy półoś AT będzie pasować zamiennie z S bo taka mam na zasadzie P&P? I czy ona w Waszej ocenie jest mocniejsza?
Pasuje zamiennie, nie sadze żeby była mocniejsza

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

Raczej na opuszczonym, w pozycji takiej jak pracuje, ale jak będzie wywalony to i podniesiony zauważysz

Koledzy powiedzcie mi jeszcze czy półoś AT będzie pasować zamiennie z S bo taka mam na zasadzie P&P? I czy ona w Waszej ocenie jest mocniejsza?
Pasuje zamiennie, nie sadze żeby była mocniejsza

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

W takim razie jutro zamawiam i zobaczymy czy pojeżdżę na takiej ( o ile dostane w dobrym stanie oczywiście)

Raczej na opuszczonym, w pozycji takiej jak pracuje, ale jak będzie wywalony to i podniesiony zauważysz

Koledzy powiedzcie mi jeszcze czy półoś AT będzie pasować zamiennie z S bo taka mam na zasadzie P&P? I czy ona w Waszej ocenie jest mocniejsza?
Pasuje zamiennie, nie sadze żeby była mocniejsza

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

W takim razie jutro zamawiam i zobaczymy czy pojeżdżę na takiej ( o ile dostane w dobrym stanie oczywiście)

Półoś zamówiona. W czwartek lub piątek zamontuję i napiszę czy problem został usunięty.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.