Skocz do zawartości
IGNOROWANY

s4 4.2 trzesaca sie buda ...


Jogurt998

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :) mam maly problem z s4. Wyciagalem silnik zeby go uszczelnic i przy okazji wymienilem dwumas i sprzeglo .. czyscilem przepustnice i kolo pasowe zostalo wymienione na aluminiowe. wszystko ladnie pieknie poskladalem odpalam i wielki ...... trzesie buda jak by sie miala rozleciec bledow w silniku brak . ma ktos jakis pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumas nowy ale być może nie dobrany idealnie.

Jurek dwumas dobierany po Win ? czy po modelu z katalogu ? porównywany był ze starym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy koło pasowe może pracować z ori dwumasem czy może musi mieć i lżejszy dwumas? Sprawdzales? Bo z jednej strony już masz lżej na wale ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie byl dobrany po vinie byl porownany ze starym .. i wszystko to samo .... fakt nie sprawdzalem przyznaje sie czy dwumas tez musi byc lzejszy

ale czy to by zrobilo az taka roznice ... hym .....


A dwumas jaki? Nowy czy regenerowany?

dwumas nowy z IC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy razem z dwumasem wymieniłeś całe sprzęgło ?

tak caly zestaw jest nowy ..... ehh juz kota dostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak cały zastaw zapodałeś nowy to są tylko dwie opcje

1 Uwalony dwumas lub tarcza sprzęgła krzywa.

(czasami zdarza się że i nowe dwumasy są walnięte ale tej marki co kupiłeś nie słyszałem żeby wyszła jakaś lewa partia co innego w LUKu tam wyszło sporo bubli)

2 Złe zmontowane

2a Źle zmontowane i przez to uwalona któraś z części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek numery dwumasy i sprzęgła, które Ci podałem były na 100% poprawne, bo brane pod numer VIN Twojego auta z ETKI.

Podaj tu numer LUK'a, który wsadziłeś to zobaczymy czy aby na pewno dobre Ci wysłali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej źle zamontować się nie da ;-) chyba że na siłę ;-) (ustawienie śrub) ale jak koledzy mówią może już padnięty kupiłeś.

Edytowane przez niebieski708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do naszych esek są dwa rodzaje sprzęgła i dwumasu, co do IC to bym im nie wierzył za bardzo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati bylo wszystko brane po Twoich numerach tzn zamienniki z IC i co sie okazuje niby wszystko ladnie a tu wielka du...... nic nie pasuje bo po zamontowaniu sprzegla do dwumasu roznica miedzy starym zestawem a nowym jest okolo 7 mm i nowy zestaw pracuje caly czas i dlatego nie mam sprzegla wogole... :/ a zamowil mechanik dzis drugie o nr 415 0230 10 i kurcze niby kolnierz wiekszy od dwumasu o 4 mm ale reszta zestawu rozni sie miedzy nowym a starym o 1 mm czyli wiadomo zuzycie . a na tym niby orginalnym zamienniku roznica byla 6 mm :/ jutro wam wszystko opowiem na spocie pozdrawiam temat jeszcze nie skonczony ..


Do naszych esek są dwa rodzaje sprzęgła i dwumasu, co do IC to bym im nie wierzył za bardzo :wink:

swieta racja to co bylo niby jako zamiennik nie pasuje a zamowilismy od b7 i pasuje no ale zobaczymy jak go odpale i jutro czekamy na kierownika IC co on na to i zobaczymy jak sie to potoczy...... a wiesz moze jaki Ty masz nr dwumasu i sprzegla ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem do Twojego modelu silnika były 4 skrzynie może musisz szukać po modelu skrzyni.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jogurt miałem identyczną sytuację u siebie ;-) tarcza jak i dwumas powinna pasować :-) różnica tkwi w docisku.

to niezly misz masz mam w samochodzie :D kurcze ale jak zlozylismy to nowe sprzeglo z tym nowym nowym kolem dwumasowym niby od b7 to wszystko dziala jak nalezy kurcze i o co kaman ?? a od czego miales docisk ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ladnie :D moj dzisiaj zabrali do IC i beda rozkminiac co poszlo nie tak jak cos bede wiedzial bede pisal :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...