Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dystanse zmieniające rozmiar


oskar5528

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem kupiłem felgi aluminiowe i opony do mojej a4 i okazało sie podczas gdy juz opony były na felgach ze felgi maja rozstaw śrub 5x100 i pytanie mojej jest takie czy uda sie w takiej sytuacji zastosować dystans zmieniający rozstaw z 5x112 na 5x100 i czy w ogóle jest coś takiego wykonalne jeżeli chodzi wykonalność takiego dystansu

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez oskar5528
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem lepiej sprzedać niż kombinować. Montując dystans wchodzisz w większe koszta chyba ze et felgi nie pozwoli na dystans ze zmianą rozstawu śrub. Są jeszcze śruby pływające ale ja bym tego nie założył. Sprzedaj te co masz kup odpowiedni rozstaw i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem kupiłem felgi aluminiowe i opony do mojej a4 i okazało sie podczas gdy juz opony były na felgach ze felgi maja rozstaw śrub 5x100 i pytanie mojej jest takie czy uda sie w takiej sytuacji zastosować dystans zmieniający rozstaw z 5x112 na 5x100 i czy w ogóle jest coś takiego wykonalne jeżeli chodzi wykonalność takiego dystansu

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Witaj,

Jeśli ET koła pozwoli na założenie dystansu adaptera to założenie jest możliwe.

Sprawdź ET felgi i skontaktuj się np. z Dystom.pl

Mają sporą wiedzę. Robią różne typy dystansów bdb. jakości.

Sprawdź czy cała zabawa będzie cenowo opłacalna,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokładne parametry felg, jakie masz zawieszenie i jakie opony planujesz na to dać. Napiszemy czy da radę odpowiedni dystans założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie bo teraz te felgi zostały u wulkanizatora i nie mam jak sprawdzić ale z tego co pamietam to rozmiar felgi to 6,5cala a et chyba 49 opony mam juz kupione 195/65/15

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga 15, więc standardowy rozmiar. Przy tym et znajdziesz dystans, lecz dobry nie będzie tani. Najtańszym i najlepszym rozwiązaniem to sprzedać felgi i kupić pasujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, zrobię tak jak piszesz z tymi dystansami gra nie warta świeczki a stalowe felgi kupi sie za grosze tak naprawdę także nie warto kombinować.

Dzięki za podpowiedzi.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie.

Mam pytanie.

Obecnie jeżdżę na 19 - oryginały Pompei 8,5 cala przy ET 36 i wszystko super- koła troszeczkę siedzą w środku- nic nie obciera- tak jak fabryka przewiduje.

Mam na oku bardzo ładne 19 - problem w tym, ze to model z BMW. Chciałem spróbować założyć dystanse zmieniające rozstaw śrub. Rozmiar tych nowych felg to 8,5 cala ET 35 i teraz pytanie jakie dystanse wejdą mi żeby nie wystawały poza obrys auta i jaka może być minimalna grubość dystansu zmieniającego rozstaw? Na pierwszym planie stawiam bezpieczeństwo - także koszt dystansów to drugoplanowa sprawa- kwestia co wejdzie i czy będzie bezpiecznie- jeżdżę bardzo dużo (50-60 kkm rocznie) i raczej mam ciężką nogę. Niech wypowie się ktoś kto na takich jeździ albo tym się zajmuje. I jeszcze jedno pytanko- bo do końca nie wiem czy to tak działa- jak założę dystanse 15mm przy tej samej szerokości felgi co do tej pory (nie wiem czy takie cienkie można), to będę miał wtedy ET 20 tak? A jakbym dał felgę 8 cali z ET 35 i też założył dystanse 15mm to ET wyjdzie nie 20 tylko poszerzy się o 1/4 cala (pół cala z szerokości podzielić na pół) i wyjdzie wtedy 26? Czy coś nie tak kumam?

Wiem, ze oryginalnie wchodzą też do mojej furki felgi 9 calowe z ET 33.

Pomocy!

Edytowane przez Hadzi78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...