Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Nie działa turbina

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam podobny problem , jakis tydzien temu zrobiłęm chip-a 1.8t wszystko było wporządku aż do dzisiaj auto jedzie jak by turbina nie działała nie ma wogóle przyspieszenia

turbinka cisnienie bije bo jak sciskam węża to go pompuje , moze być zepsuty zaworek upustowy miał ktos podobny problem ???????????

Opublikowano

hunidan gdzie robiles program?

Opublikowano

witam

czy ktos moze coś poradzić.

w moim autku turbina załącza sie przy ok 5-6 tys obrotów auto było sprawdzane na kompie 2 razy zadnych błędów mechanik oglądał i stwierdził ze mechanicznie jest ok gdzie moze byc przyczyna spotkał sie ktoś z czyms takim juz?

5tys,czy wiecej obrotow-to troche za duzo ,ja bym obstawial nieszczelnosc-nie widze innej mozliwosci,chyba,ze turbo jakos powoli sie kreci i nie dmucha,a przy zapchanym katalizatorze auto nie wkreciloby sie tak wysoko

wkreci sie i do 6tys obrotow, tez mialem problemy z zamuleniem auta, po wyjeciu katalizatora auto odzylo, zawsze mozna rozpiac turbine z katalizatorem i sie przejechac nic nie kosztuje w koncu odkrecenie trzech srub, jesli auto odzyje to sprawa prosta katalizator do wywalenia.

puknij się w głowe, w ten czas auto będzie jeszcze słabsze

Nie prawda, auto nie będzie wcale słabsze. Jakiś ostateczny sposób na sprawdzenie to jest. Trzeba tylko uważać i przejechać się dosłownie kawałek i nic więcej, bo istnieje niebezpieczeństwo pożaru!

No i trzeba znaleźć odpowiednie miejsce do tego, bo auto będzie jakby to powiedzieć.... GŁOŚNE!! :polew: Szczególnie jak otworzy się WG :decayed:

glosne? dla mnie to byl piekny dzwiek, fakt, mozliwosc pozaru jest, bo oddzielilem kawalkiem deski i po jezdzie byla lekko nadpalona, ale dzwiek piekny

Opublikowano

Nie bede robil quota abo sie Panowie mocno juz "zagniezdzili" :P

Jak odepniesz kata to spodziewaj sie efektow :

1. Potworny halas ( jezeli ktos lubi tak dzwiek to ok :cool1:)

2. Bardzo duze prawdopodobienstwo zaplonu w komorze silnika ( zastanow sie, jaka jest temperatura spalin, i spojrz na elemetny wokol...

3. Odlaczasz sonde lambda... dlatego tak jak kolega Nex mowil, samochod moze byc nawet slabszy

4. Wydech jest waznym elementem silnika. Nie chodzi tylko o wyciszanie silnika. Podczas pracy sa przenoszone fale o okreslonej czestotliwosci i producent tak to obliczyl, zeby wydech odbieral te drgania z silnika itd...

Wniosek koncowy : nie ma sensu wykonywac takiej proby poniewaz nic ona nie wnosi a moze urodzic sporo problemow.

Opublikowano

Nie bede robil quota abo sie Panowie mocno juz "zagniezdzili" :P

Jak odepniesz kata to spodziewaj sie efektow :

1. Potworny halas ( jezeli ktos lubi tak dzwiek to ok :cool1:)

2. Bardzo duze prawdopodobienstwo zaplonu w komorze silnika ( zastanow sie, jaka jest temperatura spalin, i spojrz na elemetny wokol...

3. Odlaczasz sonde lambda... dlatego tak jak kolega Nex mowil, samochod moze byc nawet slabszy

4. Wydech jest waznym elementem silnika. Nie chodzi tylko o wyciszanie silnika. Podczas pracy sa przenoszone fale o okreslonej czestotliwosci i producent tak to obliczyl, zeby wydech odbieral te drgania z silnika itd...

Wniosek koncowy : nie ma sensu wykonywac takiej proby poniewaz nic ona nie wnosi a moze urodzic sporo problemow.

nie zgodze sie z tym, krotkotrwale odlaczenie wydechu w celu sprawdzenia droznosci katalizatora mozna stosowac, ja tak zrobilem po sprawdzeniu wszystkiego innego wczesniej, wg klapka, n75 przeplywka sonda itp itd podejrzenie padlo na katalizator i po odlaczeniu samochod odzyl, oczywiscie jak ktos chce sprawdzac inaczej neich srpawdza, ja tak zrobilem u siebie i pozaru, zaplonu silnika czy innych tego typu rzeczy nie uswiadczylem, poza glosnym i przyjemnym dzwiekiem silnika

Opublikowano

Tez tak robilem i choc dzialal jak dragster :kox: to nic sie nie stało

Opublikowano

Przeczytałem ten temat i powiem wam, że niezły jest tutaj burdel.

Pierwsza sprawa: jak ktoś ma auto z turbiną to pierwsze co powinien zrobić to zainstalować sobie wskaźnik doładowania. Wydać 100 zeta zamiast na wódkę w weekend to na wskaźnik. Szczególne w AEB gdzie logów się za wiele nie zrobi.

druga sprawa: weźcie nie piszcie tutaj na forum, gdzie czytają to 15 letnie dzieci, żeby się przejechali z odkręconym katem - no ręce opadają...widzieliście jak za turbiną AEB sra ogniem ? Chyba nie widzieliście....

trzecia sprawa: turbina zawsze działa...no chyba że się zapieką łopatki na amen i stoją. Może nie dawać ciśnienia i za taki stan rzeczy odpowiedzialne są:

a)westegate

b)N75

3)nieszczelność w dolocie

i te 3 punkty trzeba sprawdzić

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.