Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z podgrzewaniem fotela kierowcy


marhew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
przekopałem forum jednak nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Otóż sprawa dotyczy podgrzewania fotela kierowcy, a w zasadzie jego braku.

Fotel pasażera grzeje w porządku jak fabryka założyła, jednak kierowcy zupełnie nic. Diagnozę zacząłem od pomiaru rezystancji mat, jest niemalże identycznie jak w sprawnym fotelu- przyjmujemy, że okej. Następnie przemierzyłem przewody, przejście do klimatronika jest- więc też okej. Kolejny krok to pomiary przy samym klimatroniku, po ustawieniu pokręteł na pozycję '6' we wtyce F na pinie nr 2 (pasażer) mamy +12V jednak pin nr 1 odpowiedzialny za fotel kierowcy pokazuje okrągłe 0V. I teraz pytanie, strzelać że uszkodzony jest sam klimatronik? Czy może jakimś sposobem na brak napięcia może mieć wpływ czujnik temperatury w fotelu? Jeśli tak to jak to sprawdzić?


Diagnoza postawiona, uszkodzony termik/czujnik temperatury w fotelu, teraz tylko pomysł na naprawę.

Edytowane przez marhew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak szukałeś... :wink:

Proszę bardzo, temat z dość sporą ilością informacji...

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/296139-nie-dziala-ogrzewanie-fotela/page-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem jakim cudem to przeoczyłem, bo wpisywałem w szukajke na milion sposobów :o
Tak czy inaczej bardzo dziękuję za podrzucenie tematu, Jakimś cudem sam wcześniej już dokopałem się w internetach, że termistor to NTC10K. Jednak w moim przypadku, ten który wlutowałem zdecydowanie zaniża temperaturę w porównaniu do fotela pasażera. Przykładowo u pasażera (oryginalny termistor) mam 21*C, to w tym samym czasie u kierowcy jest 8*C. Może jednak ten NTC10K nie jest do końca dobry i należałoby znaleźć coś innego? Sprawdzał ktoś jak to się pokrywa w porównaniu z oryginałem? Ewentualnie druga sprawa, termistor ma być "przytulony" do spirali? ma być blisko niej czy w którym miejscu powinien być?

Edytowane przez marhew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...