Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niezidentyfikowane drgania Audi 3.0 ASN


kacmil

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, od połowy roku jestem szczęśliwym posiadaczem Audika A4 B6 3.0 w Cabrio. Jeszcze się nie "przedstawiłem" bo autko jeszcze w fazie dopieszczania i napraw. Mam problem z drganiami przy małych prędkościach - do 60km/h. Drgania pojawiają sie podczas przyspieszania , jak jedziemy już z obraną prędkością drgania brak. Zastanawiam sie czy to może nie wada półosi które ponoć wychodziły fabrycznie krzywe (wprawiając napęd w wibracje), czy może poduszki skrzyni biegów i silnika? Geometria zrobiona i co do samych poduszek też bym się w nich niczego nie dopatrywał bo silnik ze skrzynią nie tak dawno były wyciągane i nie było widać żeby coś z nimi było nie tak. Jakieś pomysły ? ;)

Pozdrawiam

kacmil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem w tym że już je wymieniłem a problem nadal nie ustępuje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz napęd Q czy AWD :)

- Mogą być bicia na piaście dobrze by było by posprawdzać piasty i je pomierzyć

- Mogą bić opony, felgi

- Mogą bić przeguby lub półośki

Jeśli masz Tipa to może być tez problem z konwerterem który potrafi tak bić przy przyspieszaniu ale to raczej są nie duże bicia chyba że ma się zaraz rozpaść...

(Na wszelki wypadek sprawdź błędy w skrzyni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za sugestie dziękuję i wyjasniam :

S. biegów jest ok (multi T) , koła po wymianie opon wyważone (proste !) ,piasty nie mierzone ale organoleptycznie nic nie czuć (luz) , napęd tylko FWD.

O półosiach ktoś mi wspominał ale z uwagi na znaczny koszt wymiany chciałem zasięgnąć wiedzy u doświadczonych userów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za sugestie dziękuję i wyjasniam :

S. biegów jest ok (multi T) , koła po wymianie opon wyważone (proste !) ,piasty nie mierzone ale organoleptycznie nic nie czuć (luz) , napęd tylko FWD.

O półosiach ktoś mi wspominał ale z uwagi na znaczny koszt wymiany chciałem zasięgnąć wiedzy u doświadczonych userów.

ja tez mam taki problem jak u ciebie ze podczas przyspieszania czuc drgania na aucie tylko ja mam 2.0 ALT i dodam ze jak go kupiłem to nie było tego czuć dopiero w tym roku jakoś na wiosne zaczełu sie objawy a w innym pośćie czytałem ze kolega wymienił pół oś i przeszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w końcu zdecydowałem się wymienić półosie i... efekt został osiągnięty, drgania całkowicie ustąpiły. Temat do zamknięcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś na nowe czy używki przeguby też nowe czy używki

Oryginały czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione na nowe - półoś Lobro 304617 ( oryginał po regeneracji) -cała półoś razem z przegubami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdziles która jest krzywa? Mam to samo przy 120km/h podczas przyspieszania. Lekkie drgania, koła i opony ok.

wyslane przy pomocy zdartego nankanga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)
Podłącze się pod temat.
Mam taki problem, Podczas przyspieszania na 2 i 3 biegu czuć bicie, oraz na 5 biegu przy obrotach 2000rpm czuć drgania:/ tak jak by auto wpadało w rezonans. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...