Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przedni lewy reflektor żyje własnym życiem


jan3k

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak mogłem inaczej nazwać temat :)

Otóż problem mam taki:

Rano podchodzę do auta, odpalam, zapalam światła jadę wszystko jest ok, ale gdy zgaszę silnik np. pod sklepem, czy mam wracać z pracy to po łączeniu świateł mijania z lewej strony świeci tylko pozycja- nie pomaga stukanie w szybkę reflektora :D wyłączenie świateł i ich ponowne włączenie, zgaszenie i odpalenie silnika tylko w trakcie jazdy sam się zapala po jakimś czasie. Dzisiaj tuż przed zmrokiem na rondzie mi zgasł ale po niecałej minucie włączył się i już świecił do końca trasy. Czym to może być spowodowane? Dodam że gdy włączam światła zwłaszcza rano słychać takie jakby delikatne pisknięcie (pochodzące chyba od strony kokpitu) jak się światła włączają trwa to ze 2 sekundy. Niekiedy go nie słychać i zauważam że wtedy też reflektor lewy się nie włącza - tzn. światło mijania nie zapala się, świeci tylko pozycja. Z pozycją właśnie i długimi nie ma problemu tylko mijania tak wariuje. Ponadto nie mam sprzetu elektronicznego ani możliwości sprawdzenia auta pod komputerem więc raczej chciałbym prosić Was o porady co to może być i jak z tym walczyć? W sumie to może być też istotny szczegół że szybka w/w reflektora jest pęknięta i nie dużo ale jednak czasami zbiera się tam wilgoć (choć w autach w komisach, powypadkowych widziałem że dużo bardziej potrafią być reflektory zaparowane. U mnie to dosłownie kilka kropelek.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być wina pająka. Może czyszczenie i smar kontaktron wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz mój brak wiedzy ale mówisz o pająku jako zwierzątku czy o pająku jako o urządzeniu/części która ma taką potoczną nazwę? :D W skrócie, rozbiórka i czyszczenie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka zarowki H7 bedzie do wymiany, pewnie sie jakies zwarcie robi, wyjmij lampe i zobacz w jakim jest stanie(pewnie bedzie nadtopiona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...