Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogromne spalanie na rozruch do przelaczenia lpg


picitph

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem polega na wielkim spalaniu PB na którym jezdze około 800m aktualnie i wchodzi LPG. Uprzedam ze byłem na komputerze i zadnych błedów zwiazanych ze spalaniem nie wykazalo u mechanika. Auto przełącza sie na LPG przy 30stopniach, te 30stopni osiaga w te 800m na pewno przy aktualnych warunkach. LPG spala od 11-14l.

Czas na test. Samochód zalany PB do pełna, gazu również. Auto było odpalane na wychlodzonym silniku 24razy i zrobił 21km na PB. Dziś wybiło 260km na liczniku z czego 170km po trasie na samym LPG. Weszło 28,5l LPG oraz 8.5l PB łacznie za 94,55zł. Z czego spalanie PB wyszło 42LITRY!!! a LPG 11,8 litra.

Mozecie mi poradzić co w danej sytuacji mogę działać? Na rozgrzewaniu silnika jade spokojnie te 50/60km/h i FIS pokazuje okolo 17/18litrow gdy jade na zimnym silniku a spalanie jest o wiele wieksze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nnie wiem o co ci chodzi dokladnie gazu pali normalnie. A co do PB na pelny zbiornik na ile ci wystarcza? moze gdzies masz dziure i leci paliwo albo cos zle jest podlaczone u gazownika moze pomylili, gdzie gaz zakladany u secha? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie w tym rzecz ze spalanie gazu normalnie. Tylko z tym PB jest cos nie tak. Na trasie PB pali 15l, w miescie nie sprawdzane. Sprawdzalem raz to zalałem do pelna i predkosci do 130km/h na Koszalin, weszło te 15 litrów. Gdzie gazu na tej trasie, przy tej predkosci spali z 11-12...

Wycieku raczej nie ma bezposrednio z baku poniewaz auto stalo tydzien w garazu i nic nie ucieklo ani nie pachnialo PB.

Gaz zakładany w Mławie

Edytowane przez picitph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm z tego co pamietam jak jezdzilem mamy audi 2.4 to pb tez duzo palila na FISIE pokazywala nie raz 30 l ale przy spokojej jezdzie tak do 100 to pokazywal 8.5l +-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się tym co fis pokazuje tylko licz spalanie według tankowania i przejechanych km. Czy sonda jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sondy nie wykazały błedów ale w środe jeszcze bede testował je miernikiem manualnie. Dziwi mnie to spalanie w trasie również bo znajomemu w a6 quattro spali w tej samej trasie z 10lpb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42l pb na zimnym nie ma opcji spalić, musiałbyś cisnąć ostro w palnik. Po prostu nawet przy mega dynamicznej jeździe na zimnym to spalanie nie miałoby prawa tak wyglądać, chyba że na jakimś rajdzie.

Czy moc na PB i na lpg jest jednakowa ? może nie odcina pb do końca ? po trasie i wjechaniu do garażu nie czuć pb ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie gdzie uzywalem auta takiego jakie jest bo uzywalem do w delegacji.

Auto nadal pali duze ilosci PB a gazu w normie. Udalo mi sie zlapac gazownika ktory sprawdzil czy auto pobiera PB na lpg i nie pobiera.

Udalo mi sie tez kupic kabel VAG i co jakis czas musze usuwac bledy (co 3-4dni) i wtedy auto spala normalne ilosci PB i lepiej chodzi.

OTO te bledy:

- 17536 Mieszanka za uboga strona 1 -regulacja dlugoterminowa

brak osprzetu / nie zwiazany ze sprzetem - BLAD SPORADYCZNY

- 17538 Mieszanka za uboga strona 2 -regulacja dlugoterminowa

brak osprzetu / nie zwiazany ze sprzetem - BLAD SPORADYCZNY

- 17536 Mieszanka za uboga strona 1 -regulacja dlugoterminowa

brak osprzetu / nie zwiazany ze sprzetem

- 17538 Mieszanka za uboga strona 2 -regulacja dlugoterminowa

brak osprzetu / nie zwiazany ze sprzetem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak są błędy! :P Sprawdź lambdy i przepływomierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem taki błąd przy uszkodzonej sondzie lambda, sprawdź napięcie powinno być w zakresie 0,2 V do 0,8 V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na maksa uboga mieszanke, korekty sa pewnie na maksa na PLUS, efektem tego RANO, dopoki sondy sie nie rozgrzeja i uklad nie zacznie chodzic w trybie zamknietej petli i korygowac skladu mieszanki po lambda to sterownik w ciemno leje +25% benzyny niz powinien ...

Pozdrawiam. Wyreguluj dobrze LPG to i rano spalanie PB spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...