Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie ramion wycieraczek


Vis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ma ktoś schemat ustawienia ramion przednich wyciraczek? Tzn jaka powinna być dokładna odległość wycieraczki od krawędzi szyby w pozycji Start/Stop, docisk czy nachylenie pióra względem szyby. Wydaje mi się, że mam lekko wygięte jedno z ramion, a nie chcę tego poprawiać kompletnie na czuja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się do tematu. Rozregulowałem sobie ramiona i teraz nie wiem jak z tego wybrnąć. Kilka dni temu odpaliłem auto i wysiadłem zmieść śnieg z szyby, niestety nie zauważyłem że wycieraczki są włączone. Gdy odśnieżyłem część szyby ruszyła tylko jedna wycieraczka:kwasny:(od strony kierowcy). Wyłączyłem wycieraczki odśnieżyłem całą szybę i teraz wycieraczki podczas wycierania schodzą całkiem na dół (uderzają lekko o plastik). Przedtem podczas pracy nie schodziły całkiem na dół dopiero po wyłączeniu osuwały się głębiej. Wycieraczką od strony pasażera mogę ręką ruszać do góry i na dół ta od strony kierowcy jest nie do ruszenia.

Coś uszkodziłem? Powinienem ustawić ramiona zgodnie z schematem wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2018 o 17:29, Tim240 napisał:

Witam podepnę się do tematu. Rozregulowałem sobie ramiona i teraz nie wiem jak z tego wybrnąć. Kilka dni temu odpaliłem auto i wysiadłem zmieść śnieg z szyby, niestety nie zauważyłem że wycieraczki są włączone. Gdy odśnieżyłem część szyby ruszyła tylko jedna wycieraczka:kwasny:(od strony kierowcy). Wyłączyłem wycieraczki odśnieżyłem całą szybę i teraz wycieraczki podczas wycierania schodzą całkiem na dół (uderzają lekko o plastik). Przedtem podczas pracy nie schodziły całkiem na dół dopiero po wyłączeniu osuwały się głębiej. Wycieraczką od strony pasażera mogę ręką ruszać do góry i na dół ta od strony kierowcy jest nie do ruszenia.

Coś uszkodziłem? Powinienem ustawić ramiona zgodnie z schematem wyżej?

Rozwiązales może problem?? Mam to samo i nie wiem jak wybrnąć:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pinki192 napisał:

Rozwiązales może problem?? Mam to samo i nie wiem jak wybrnąć:/

Zdejmij wycieraczke po stronie pasażera i zobaczy czy wieloklin na trzpieniu jest ok. Z dwojga złego lepiej jak na ramieniu wycieraczki frezy się posypały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2020 o 13:51, pawel72689 napisał:

Zdejmij wycieraczke po stronie pasażera i zobaczy czy wieloklin na trzpieniu jest ok. Z dwojga złego lepiej jak na ramieniu wycieraczki frezy się posypały. 

Do demontażu ramienia potrzebny jest ściągacz?? U mnie tak to wyglada

 

20201208_161719.jpg

Edytowane przez pinki192
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze coś zostało z frezu to można zamontować na klej zrywalny i ciut mocniej docisnąć.Ale z czuciem.

Ja po takim zerwaniu frezu zbyt mocno docisnąłem nakrętkę i musiałem zakupić nowy mechanizm w niemcowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fido napisał:

Jak jeszcze coś zostało z frezu to można zamontować na klej zrywalny i ciut mocniej docisnąć.Ale z czuciem.

Ja po takim zerwaniu frezu zbyt mocno docisnąłem nakrętkę i musiałem zakupić nowy mechanizm w niemcowni.

Frez zerwales na ramieniu czy trzepieniu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie pamiętam, ale chyba w ramieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Fido napisał:

Prawdę mówiąc nie pamiętam, ale chyba w ramieniu.

Jeszcze mam pytanko jedno.  Da radę to zrobić samemu na zewnątrz przed blokiem?? Mam ściągacz, klucze , ale nie mam garażu:/ czy ciężko to idzie i trzeba się długo bawić z tym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramiona spokojnie możesz ściągać nie mając garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...