Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolki ESP i EPC- zapalają się, a po ponownym uruchomieniu silnika gasną.


majkelllos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W przeciągu dwóch tygodni, zapaliły mi się dwa razy kontrolki ESP i EPC, przy czym przy niskich obrotach, obroty falują, a raz nawet auto zgasło.Dodam, że auto staje się słabsze nie ma "kopa". Wszystko trwa do momentu kiedy nie wyłączę silnika i uruchomię go ponownie. Wtedy kontrolki już nie świecą, a auto pracuje normalnie. Wszystko dzieje się na LPG, na benzynie nie zdarzyło mi się coś takiego.

Audi A4B6, 2.0 multitronic 131 km 2002r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem czasu na to, dlatego na chwilę obecną założyłem temat aby móc mniej więcej czegoś dowiedzieć. Szukam aktualnie warsztatu gdzie ewentualnie pojadę z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez podłączenia pod komputer to nawet z fusów nie da się wyczytać. Zobacz jakie błędy wystąpiły i dopiero można zacząć dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak bylo tyle ze w 1.8t ,walilo tymi kontrolkami od walnietej przeplywki ,upewnij sie podlaczajac vaga,i sprawdz bloki engine oraz abs esp ,skasuj bledy jezeli wywali 2 raz to bank to zreszta opis i kod bledu to powinien opisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki za odpowiedź. Polecacie jakiegoś mechanika w Warszawie do którego mogę z tym śmiało pojechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki za odpowiedź. Polecacie jakiegoś mechanika w Warszawie do którego mogę z tym śmiało pojechać?

Diagtronik w jankach

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo. Wszystko dzieje się zawsze z rana, kiedy auto jest zimne. Dzieje się to tylko po deszczowej nocy/poranku. Po przejechaniu kilkuset metrów zapala się esp+epc. Gaszę, odpalam ponownie i wszystko gra. Zgram kody z vaga, bo wiem, że jakieś były. Może powiedzą coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie auto jakoś po odpaleniu które się jeszcze nie rozgrzało i wtedy się to dzieje. Dziś postaram się zadzwonić do nich.

Dzwoniłem do Diagtronika w Jankach i o ile czas jutro pokaże pojadę i zrobię pomiary. Jak myślicie warto wydawać pieniądze na przepływomierz BOSCHA czy śmiało można kupić zamiennik? A może używka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamienniki sobie daruj bo do ładu nie dojdziesz z autem,bosch lub ori używka

z wróżenia to będzie g28 uszkodzony jak i zalany komp w podszybiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G28 (bezpiecznik)? i o co chodzi z zalanym kompem?

Edytowane przez majkelllos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g28 czujnik położenia wału

wilgotne przekazniki jak i komp silnika znajdujące się w plastikowej obudowie w podszybiu,częsta usterka w tych autach

ale vag w pierwszej kolejności

Edytowane przez krzysiekml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w Diagnostiku. Faktycznie VAG pokazał dwa błędy przepustnicy. Panowie zaproponowali czyszczenie żeby przekalkulować czy nie lepiej od razu wymienić na nową. Usłyszałem 150zł i w zaistniałej sytuacji się zgodziłem. Pi czyszczeniu błędu nie było czyli na chwilę obecną jest ok. Po wykonaniu pracy zapytałem ile. Drugi pan taki wyższy zaczął wymieniać i mówi 200. Na szczęście obok był pan grubszy który od razu powiedział że umawialiśmy się ze mną na 150. Także panowie jak martwcie dziękuję za pomoc. Jeszcze na 100% okaże się jutro na zimnym silniku. Dodam, że wydaje mu się jakby silnik lepiej pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiedziałem ale coś tam jeszcze robili więc mam nadzieję że zrobili dokładnie to o czym mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byles w diagnostiku czy w diaktroniku?

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...