Skocz do zawartości
IGNOROWANY

DVB-T w RNS-D


sebidi

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zmieniać na RNS-E, ale widzę, że w dobrych pieniądzach można ogarnąć, żeby poczciwie już RNS-D miało dużo funkcjonalnych funkcji.

tam z gówna bata nie ukrecisz ale przynajmniej upgrade na 21 wiek można zrobić [emoji23] [emoji23]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czerwony kabel to jest zasilanie z 6 pinu? Pod co je podpinasz? I jescze jedno pytanie, gdzie podłączyć masę z 8 pinowego kabla ? Bo ona tu jest w postaci drucikow. Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czerwony kabel to jest zasilanie z 6 pinu? Pod co je podpinasz? I jescze jedno pytanie, gdzie podłączyć masę z 8 pinowego kabla ? Bo ona tu jest w postaci drucikow. Z góry dziękuję za odpowiedź

kabel musi mieć 10pin
a pin 6 i 7 do plus 12v bo inaczej Navi się nie przełączy w tryb video

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e840da43dfc35a714651ea9a496861f9.jpg
Mówię o tym, bo te druty które wystają to jest masa nie ? Gdzie mam je podłączyć ? To jest pin 11 w kablu mini din, mam tą wersję z wystająca blaszka ale to ja podegne i będzie git, tylko nie wiem co z masą. A ten czerwony co widać na zdjęciu u Ciebie to jest ten do 6 i 7 pinu na który muszę podać 12v ? :)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest ekran masa do pinu 21 gniazda ale widzę że ty do wtyczki się dolutowujesz więc wątpliwe że zabangla

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób mógłbym to zrobić żeby zadziałało ?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupić gniazdo scart w elektrycznym lub na allegro i zrobic wg schematu

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak zrobiłem, te przewody które wchodzą w te gniazdo to jest kabel do radia, nie wiem w jaki inny sposób to połączyć

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to euro patrzę i z blacha są wtyczki a nie gniazda

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, żeby odpalić TV wg. tego tematu muszę mieć zainstalowany tuner TV czy wystarczy podpiąć dekoder do radyjka i będzie działać? Trzeba coś kodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, żeby odpalić TV wg. tego tematu muszę mieć zainstalowany tuner TV czy wystarczy podpiąć dekoder do radyjka i będzie działać? Trzeba coś kodować?

nic nie kodujesz podlaczasz tunerek dvb t i bangla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sebidi napisał:


nic nie kodujesz podlaczasz tunerek dvb t i bangla

Czyli po podłączeniu dvb-t, przycisk TV automatycznie będzie aktywny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie podanie na kabel wychodzący z wtyczki +12v wymusza działanie trybu video

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie witam ja mam tylko pytanko czy ta przeróbek działa wtedy jako oryginalny tuner tzn, przełącza się kanały oryginalnym radiem itp?? 2 dni temu kupiłem a6 c5 z rns-d i dopiero to wszystko ogarniam kupiłem spolszczenie i mapy 2014 czekam na przesyłkę. Pozdrawiam

 

Panowie jeszcze jedna sprawa, jeśli mam oryginalny tuner TV z wyjściem na chinchce to mogę podłączyć(kupić) jakiś odtwarzacz do kart sd i puszczać filmy przez te chinche jak przełącze na AV??

Edytowane przez szkudi272
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie trochę odkopię, ale mam problem mimo podłączenia według schematu i podaniu v12 na 6 i 7 pin nadal nie chce przełączyć radio na tv zmienia tylko między radiem a cd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inny problem...polutowałem ładnie wszystko, ale mam jakieś duże zakłucenia. jak dekoder sie uruchamia, to jeszcze cos tam widać na wyświetlaczu ze sporymi zakłuceniami, ale po uruchomieniu już zupełnie tylko szare plamy. dodam, że mase ekaranowaną połączyłem z pinem 21 w złączu EURO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki... rzeczywiście połączenie mas pomogło...czytając pierwszego posta myślałem, ze chodzi Ci o połączenie masy ekranowanej mini din ze złączem EURO, a Ty miałeś na myśli połączenie mas w samym złączu, czyli tak jak piszesz piny 1, 5 oraz 11.
Natomiast u mnie problem leżaj też po stronie tuner DVB-T.

Dla potomnych: Tuner wyjście wideo musi mieć ustawione na RGB. Ja miałem inną opcje wybraną i dlatego nie wyświetlał sie obraz (był tylko widoczny ekran włączania sie tuner) Podłączyłem tuner do telewizora, zmieniłem ustawienie wyjścia video na RGB i hula aż miło.

Edytowane przez danaks87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...