Skocz do zawartości
IGNOROWANY

DVB-T w RNS-D


sebidi

Rekomendowane odpowiedzi

Siema opiszę tu jak za pomocą domowego tunera dvb-t ożywić multimedia w naszych rns-d

Co potrzebujemy:

4711facb439c120b90db3f9615351972.jpg

Taki tunerek manta wiwa jaki tam znajdziecie zasilany 5v czyli po przeróbce chodzi z usb :-)

b8cdcf9b7fe53e76a0e8a48f33758bcf.jpg

Kabel mini din 10pin dostępny na allegro za 20zl

6887584024abefac12f3e667ca62a949.jpg

Gniazdo euro scart allegro 2zl

Musimy zlutowac kabelek z gniazdem

Schemacik ponizejed6ad715d0a4f519d19a05617d4c18c6.jpg

Uwaga na schemacie opis pinow gniazda w rns-d czyli wtyczka kabelka ma odbicie lustrzane i najlepiej sobie kabelek miernikiem przedzwonic który kolor to który pin

Masy najlepiej połączyć ze sobą znikną wszelkie zakłócenia

U mnie siedzi to tak:

9ca6fc2523ac23c5c2b65abd2c898639.jpg

I gra tak:

https://youtu.be/SIjLYcI78H4

Nie czepiać się ramki rns pochodzi z b6 i jestem na etapie pasowania tego do kupy ale nie to jest tematem

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł :hi: Działa podczas jazdy.... :naughty:

Żeby działało podczas jazdy wystarczy sobie przeciąć sygnal gala i zrobić go na przycisku :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dokładnie takie coś u siebie na RNS D jakieś dwa lata temu Tyle ze dołożyłem dwie anteny z wzmacniaczami aktywnymi jeden na przedniej szybie drugi na tylnej i jakość obrazu była dopiero dobra jak anteny lub samochód były wyżej jakieś wzniesienie , most lub coś w tym rodzaju.. U mnie jest dużo betonu w okolicy :)

Generalnie podczas jazdy jeśli nadajniki TV są daleko to można zapomnieć o odbiorze..

Jak by ktoś chciał taki zestaw to zdaje się że jeszcze mi się wala gdzieś po garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy masz 2 opcje albo gra sam dźwięk i rns ma ekran ze dla bezpieczeństwa tv jest wyłączone lub robisz na przycisk i masz i wizje i audio

Zrobiłem dokładnie takie coś u siebie na RNS D jakieś dwa lata temu Tyle ze dołożyłem dwie anteny z wzmacniaczami aktywnymi jeden na przedniej szybie drugi na tylnej i jakość obrazu była dopiero dobra jak anteny lub samochód były wyżej jakieś wzniesienie , most lub coś w tym rodzaju.. U mnie jest dużo betonu w okolicy :)

Generalnie podczas jazdy jeśli nadajniki TV są daleko to można zapomnieć o odbiorze..

Jak by ktoś chciał taki zestaw to zdaje się że jeszcze mi się wala gdzieś po garażu.

Mi tam bardziej niż to tv chodziło o możliwość filmów teledysków z pendriva tv jest dodatkiem w korkach żeby np wiadomości obejrzeć :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teoretycznie do RNS'a podłączymy każdy tuner który obsługuje złącze SCART? Czy i da rade jakoś podłączyć poprzez AUX'y?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko dorwać zagłówki z monitorami z A8 albo A6 i ogarnąć podłączenie od tunera lub od RNS, pełen wypas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super temat. Właśnie tego szukałem. W takim razie trzeba szukać tunera w dobrej kasie i działać. Jeszcze jedno pytanko. Czujnik IR od pilota jest gdzieś na zewnątrz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest na kablu i mozna sobie go gdzie chcesz przymocować

Wysłane z mojego SM-T210 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ☺ W takim razie kompletuję graty. W sumie miałem podobny pomysł, żeby to podpiąć pod gniazdo AV w oryginalnym analogowym tunerze ale widzę, że tu lepszy efekt i mniej roboty. Tylko jeszcze pstryczek do gali i można cieszyć się obrazem w drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A + pod zielony kabel na schemacie skąd podpiąłeś ?

Tuner na stałe pod zasilanie ?

Edytowane przez syra86
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+z kabla pod radio to jest wymuszenie pracy rns w trybue tv a do tunera zrobilem w schowku gniazdo 12v i zasila go usb

Wysłane z mojego SM-T210 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...