Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felgi A8 9 cali et33 do b8


piotrekb_tt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, felga pochodzi z a8. Przerabial ktos temat w b8 z takim et? Mam sprezyny eibacha i auto lezy dosc nisko wiec chcialbym uniknac tarcia o nadkola. Dodam ze opone planuje max 235/35/19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje, w tematach o B8 poszukaj chłopaki mieli takie pozakładane. Opony są nie dobre do B8 za mała średnica koła będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie delikatnie przodem wystawać. Ja mam ET29 8.5J z a5 na oponie 245 i 5mm wystaje przodem. ET33 byłoby ok z felgą 8.5J. O oponach zapomnij, kompletnie nie ten rozmiar. od bidy siadłaby opona 235/40R19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235/35/19 to idealny zamiennik 245/40/18. Różnica w srednicy to 0.91% To tyle jest chodzi przeklamania licznika. Ty chyba mowisz o tym ze bedzie tarło tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorcową opona do b8 jest chyba 225/55/16 więc dla niej idealnym odpowiednikiem jest 245/35R19. 0% różnicy. jeżeli masz już 235/35/19 to od biedy będzie.

Przedtem źle Ci podałem bo wziąłem złą opone jako wzorcową.

Jeżeli masz sporą glebe to będzie tarło bo przód wyjdzie poza obrys.

Edytowane przez edraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dooopa z et33 w 9 calach. Chyba ze opona na przod 225. Problem w tym ze mam Quattro wiec nie za bardzo mieszac rozmiary rozne rozmiary na osiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyliczyłem to przy 9j i ET33 masz wystawanie odrobinę większe niż u mnie na 8.5j ET29. Tylko że ja jeżdżę na 1BA, a na eibachu masz prawie pewne tarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...węższego ;) Poza tym 235 na 9J będzie naciąg, jak dla mnie słabo chyba ze lubisz. wiem wiem , fele od A8 kuszą bo taniocha ;) Nie wiem jaka znalazleś (od której generacji) ale one też moga mieć inne rozstawy śrub i otwór centrujący inny, zwróć na to uwagę bo roztaczanie otworu ciężka sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...węższego ;) Poza tym 235 na 9J będzie naciąg, jak dla mnie słabo chyba ze lubisz. wiem wiem , fele od A8 kuszą bo taniocha ;) Nie wiem jaka znalazleś (od której generacji) ale one też moga mieć inne rozstawy śrub i otwór centrujący inny, zwróć na to uwagę bo roztaczanie otworu ciężka sprawa.

Felgi nie dosyc ze tansze od a4 a4 rs4 to chyba jedne z ciekawszych. Z A8 d4 otwor centrujacy jest ok pod b8. Rozstaw śrub w audi od 2004r to 5x112. A1 ma chyba 5x100 ale to wyjątek. Felgi takie jak w 1 linku ktory podal Mat1000
Bajka, dzieki za zdjecia. Szukalem ich w google ale byly tylko takie na zagranicznych forach wymagajacych rejestracji ;-) Edytowane przez piotrekb_tt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawanie felgi pisałem że jest delikatne (ok 5mm licząć z oponą) ale mam 1BA, wszystko teraz rozbija sie o glebę. cięzko wyczuć czy z powodu zawiasu nie będzie obcierac. Ile masz obniżone na Eibachach? do 30mm niżej powinno siedzieć , powyżej 30mm ryzykowne.

Dla mnie naciąg odpada a przy 9J i 235 będzie takowy. Jedno niefortunne parkowanie i koła o krawęznik zjechane.

Edytowane przez edraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj ma gdzieś -40mm od serii. Naciąg mi w ogole nie przeszkadza. Kazde moje auto mialo delikatny naciag na oponach letnich i zawsze bylo ok.Za to teraz na golfie mam jak Bóg przykazal z rantem ochronnym i felga cala dookola objechana przez małżonke ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy glebie trzeba pamiętać, że koło idzie w lekki negatyw, więc góra zaczyna się chować.
Tak jak piszesz, 235 nie zakryje felgi, ale da się jeździć. Trzeba uważać przy parkowaniu do krawężnika i nie najeżdżać na wszystkie krawężniki, coś za coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi kiedyś mówił jak rozkminke tematu obręczy robiłem że ET29 i opona 245, 8.5J (a to jest bardzo podobne odsadzenie do 9j ET33) będzie jeszcze OK przy glebie -30mm a -40mm już nie jest OK. Pozytywnie na ocieranie będzie wpływał naciąg bo opona się troche "skurczy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe na jakiej oponie te fotki?

opona 255/4019 9j et33 do b8 by podeszła na takich felgach czy tylko 255/35/19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak badał ktoś temat dalej ? Te 9j felgi są też teraz w TTRS i A5/S5 z ET33. Na B8 fajnie to wygląda nawet na zdjęciach i podobno nie obciera z 255/35R19 standardowymi oponami. Pytanie przy jakim zawiasie... czy 1BE albo Eibach nie będzie już problemem ?

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/audi-a4-b8-8k-a5-8t-rotor-felgen-reifen-9j-19zoll-et33-no-macken-/494667709-223-7354

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam na 19" z S5 9J ET33 plus opona 235/40/19 ContiSportContact3 i jest git :thumbup1:

Nic nie wystaje spas przód i tył jest liść tylko u mnie zawiecha eibach pro kit.

Podejrzewam, że na oponie 255/35/19 mogło by obcierać chyba, ze na gwincie i mocnej glebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwintu nie planuje ale Eibacha do 1BE zakladam to siadzie jeszcze z 10-15mm pewnie. Romco pisal ze siadzie tak jak u niego to zaryzykuje bo wyglad bajka :)

Tapniete z SGS7

Edytowane przez LukiKRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...