Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wina skrzyni czy nie?


Sidżej

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam mały problem z moją audiczką. Przy minusowych temperaturach biegi wchodzą mi bardzo bardzo ciężko. Czasami nawet nie moge włączyć. Musze

Wrzucić na luz i jeszcze raz próbować co jest bardzo uciążliwe. W okresie letnim nie mam takiego problemu ( czasami się zdarzy, że jedynka mi nie wejdzie do końca - lecz czytałem, że dużo osób mają taki problem :-/)

Moje pytanie brzmi: Czy wymiana oleju w skrzyni wystarczy? Czy problem leży w innym podłożu?

Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem tylko że jak zimny to drugi bieg ciężko wchodzi a nawet ze zgrzytem. Wymieniłem olej i nic nie pomogło.Skrzynia jak się rozgrzeje to chodzi cichutko i bez problemów a mam już prawie 300 tyś a olej zmieniałem przy 150 i do tej pory jeżdżę bez problemów tylko jak zimny to muszę uważać.Zobacz jeszcze jak sprawuje się sprzęgło może to jego koniec lub zaczyna się ślizgać.Możesz jeszcze zobaczyć odpowietrzyć sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dwójka też mi ze zgrzytem wchodzi..

Sprzęgło się nie ślizga...

A Może tarcza od sprzęgła pada?

Olej spróbuje wymienić. Gdzie jest dokładnie korek spustu od skrzyni i jaki klucz potrzebny?

Nie ukrywam, że męczy mnie to.

Czekać 15 minut codziennie by rozgrzać auto to tak słabo..

A jeździć by coś konkretnie padło to tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek spustowy jest u dołu a korek kontrolny przy lewej półosi na klucz imbusowy jak dobrze pamiętam to 15 .Oleju powinno być o trzy milimetry mniej od dolnej krawędzi korka spustowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwyższy czas zmienić olej panowie tylko orginal :hi: te z tak miałem po spuszczeniu oleju wyleciał sam syf olej stracił swoje właściwości :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia co do niemieckich skrzyń biegów jest jedna są nie dopracowane.Kupiłem niedawno mercedesa klasy b i jest to samo drugi bieg jak zimno wchodzi z lekkim oporem i co ciekawe nie jest to mój jedyny przypadek lecz dużo mercedesów tak ma bo pisałem na forum mercedesa o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu nie dam rady, ale w przyszłym wezme się za to.

Bardzo możliwe, że ty Syf.. Mię więc co było wlewane.

Dam znać potem czy jest poprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...