Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Potrzebne inf. o sygnałach prędkości, obrotów, temperatury itp.


pox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do zrobienia dodatkowego komputera pokładowego do samochodu, któr pokazywał by dodatkowe informacje na wyświetlaczu LCD 2x16 znaków.

Chciałbym umieścić w nim takie inf. jak:

-prędkość obrotowa silnika

-prędkość pojazdu

-temperatura płynu chłodzącego

-temperatura oleju

-pomiar przyspieszenia od prędkości X do prędkości Y

-napięcie ładowania

Chciałbym, aby była możliwość rozbudowy tego systemu o dodatkowe możliwości, ale to za jakiś czas.

Teraz moje pytanie do osób znających elektryke w naszych A4.

Gdzie najlepiej jest się podpiąć, aby mieć odczyt tych sygnałów, oraz jak są one sterowane (+12, masa, impulsy itp).

No i wogóle jak się wam widzi taki dodatkowy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie najprościej, ale napewno da rade jak podłączysz się do k-line, vag pokazuje wszystkie te rzeczy które chcesz mierzyć, jak nie komputer silnika, to sterownik klimy (no chyba, że nie masz) od strony software napewno nie będzie zbyt prosto (chociaż...) ale zaletą tu będzie niewątpliwie brak konieczności podpinania się pod 1001 czujnik, dopasowywania poziomów napięć itp

zdecydowanie trudniejsze będzie zabudowanie tego, tak aby nie odstawało od oryginału, ja szukałem jakiegoś lcd, który by można umieścić w licznikach, ewentualnie led, ale jedyny wyświetlacz jaki znalazłem (o wysokości cyfry 5mm), jest wyświetlaczem 7 segmentowym i na dodatek ma szare oblicze ;) więc generalnie ciężko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie najprościej, ale napewno da rade jak podłączysz się do k-line, vag pokazuje wszystkie te rzeczy które chcesz mierzyć, jak nie komputer silnika, to sterownik klimy (no chyba, że nie masz) od strony software napewno nie będzie zbyt prosto (chociaż...) ale zaletą tu będzie niewątpliwie brak konieczności podpinania się pod 1001 czujnik, dopasowywania poziomów napięć itp

zdecydowanie trudniejsze będzie zabudowanie tego, tak aby nie odstawało od oryginału, ja szukałem jakiegoś lcd, który by można umieścić w licznikach, ewentualnie led, ale jedyny wyświetlacz jaki znalazłem (o wysokości cyfry 5mm), jest wyświetlaczem 7 segmentowym i na dodatek ma szare oblicze ;) więc generalnie ciężko...

Co do k-line, to trzeba znać specyfikacje transmisji. Niestety nie udało mi się jej nigdzie znaleźć.

Dodatkowo trzeba by było to oprogrmować.

Myslę, że prościej było by wpiąć się w wiązke klimatyzacji, ponieważ do panelu dochodzą wszystkie sygnały, ale niestety nie wiem który kabel za co odpowiada.

Co do wyświetlacza, to na allegro znalazłem LCD 2linie po 16cyfr, w kolorze negative red, ale trzeba będzie go w zabudować w jakimś łatwo dostępnym dla oka miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczam sie do wątku:

Czy wie ktoś skąd zdobyć protokół biegający po K-Line? w B7?

Wydaje mi się, że K-Line w tym modelu nie jest dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...