Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasysanie lewego powietrza ?


TomOskroba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, od października jestem ,, szczęśliwym " nabywcą AUDI A4 B6 2.0 ALT + LPG 2002r.

jak to po kupnie samochodu, po kilku tygodniach jazdy wychodzą drobne niedociągnięcia (oby tylko takie !)

największym kłopotem u mnie jest zasysanie lewego powietrza, nie odczuwałem go na samej benzynie lecz gdy założyłem LPG to stał się koszmar.

dopóki silnik się nie rozgrzeje do odpowiedniej dla siebie temp. (90*c) to nie da się jeździć, strasznie szarpie, wczoraj mało nie wyleciałem przez kierownice, po czterokrotnym sprawdzeniu instalacji gazowej, zmiany oprogramowania i zabawy mieszanką wiem już że nie jest to wina instalacji LPG

tymbardziej że ostatnio poświęciłem trochę czasu na swój samochód i zauważyłem że on oddaje bądź zasysa skądś lewe powietrze również na benzynie ! gdy dodaję delikatnie gazu najpierw jest takie jakby wypuszczenie powietrza, czasami słychać je w autobusach przy zmianie biegu... csssss ( :D )

mam ogromny kłopot bo to może być naprawdę cokolwiek, pierwsze podejrzenia które przekazał mi facet który instalował gaz to kolektor bądź przepustnica. Kolega mechanik zaproponował mi wymianę wszystkich uszczelniaczy od kolektora z racji takiej że nie jest to drogi wydatek a może być to przyczyną zasysania powietrza. Piszę ten temat z prośbą do Was ponieważ może ktoś już miał podobny problem w tym samochodzie i jest w stanie jakoś mnie sensownie nakierować bo odwiedzanie warsztatów mechanicznych i wymiana ,,czego popadnie'' nie widzi mi się ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na benzynie chodzi dobrze to raczej wina gazownika. Nie umie ustawić gazu. Dla pewności posprawdzaj błędy , wykasuj je i zobacz co będzie. Jeśli będzie ok to gaz do sprawdzenia i regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na benzynie chodzi dobrze to raczej wina gazownika. Nie umie ustawić gazu. Dla pewności posprawdzaj błędy , wykasuj je i zobacz co będzie. Jeśli będzie ok to gaz do sprawdzenia i regulacji.

nie czytałeś uważnie, na benzynie też jest dźwięk zasysania tylko nie jest aż tak odczuwalny ;)

czyli problem leży gdzieś głębiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak samo i okazało się, źe to wina zastrojenia inst.lpg. Zalewało go na zimnym silniku a dokładniej były zbyt długie czasy wtrysku. Ogólnopolski problemem LPG zwany "zimny Vag" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak samo i okazało się, źe to wina zastrojenia inst.lpg. Zalewało go na zimnym silniku a dokładniej były zbyt długie czasy wtrysku. Ogólnopolski problemem LPG zwany "zimny Vag" :-)

odświeżam temat, wyjąłem z kolegą ostatnio przepustnice, była lekko ubrudzona, ładnie ją ogarnąłem wsadziłem z powrotem (bez adaptacji w programie) dlaej to samo, kolego jak rozwiązać problem zimnego VAGA ? jechac do gazownika i co mu powiedzieć ? panie rób mnie pan to i to :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...