Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki automat do kawy?


shakal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Jest na forum dużo osób i myślę, że większość lubi kawę a z tej większości znajdą się tacy co pomogą mi w wyborze automatu do kawy. Jest tego dużo na rynku, ale ja jako niepijący kawy nigdy sie nie interesowałem takim urządzeniem a że żona od dawna męczy mnie o takie coś to wolałbym zaczerpnąć wiedzy na temat takich własnie automatów.

Kasa jaką mógłbym na to przeznaczyć to max. 2000zł chociaż jeśli trafiłby sie dobry w mniejszych pieniądzach to wiadomo że kasa się zawsze przyda na mody w Audi :naughty:

To jak pomoże ktoś?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ci polecić Saeco Minuto. Ma wszystko czego w takim ekspresie potrzeba i obecnie można go kupić za około 1900zl

Wysłane z mojego Galaxy S6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odpowiedź, ale poczekam może ktoś sie jeszcze wypowie w tym wątku :wink:

Wysłane z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem na etapie szukania ekspresu i chyba wybiorę SAECO na kawę ziarnistą i mieloną (nie wszystkie mają możliwość używania mielonej) i też myślałem o MINUTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jura F50. Trochę stara, ale daje rady. Testowałem cztery lata. Pewnie za ta kaskę już wyrwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jura F50. Trochę stara, ale daje rady. Testowałem cztery lata. Pewnie za ta kaskę już wyrwie.

Na necie znalazłem Jura Impressa F50 Classic, jeśli to o ten automat chodzi to za mój max kasy miałbym połowę ekspresu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Boscha i od kupna był już chyba 5 razy na gwarancji. Serwis Boscha naprawia sprzęt około miesiąca, tak więc pół roku nie było automatu w domu. Także boscha odradzam. Tandeta produkowana w chinach. Przy takim sprzęcie warto dokupić przedłużoną gwarancję. Jeśli chcesz wydać około 2 tys to warto by automat miał młynek do kawy oraz spieniacz do mleka. Są też autoamty z dokupowanymi kapsułkami jednorazowymi, ale to jest beznadziejne rozwiązanie. Do takiego z młynkiem sypiesz kawe w ziarnach i masz spokój. Ważne też żeby expres był ciśnieniowy bo jakość kawy jest lepsza. Mój expres wygląda podobnie>>>.http://allegro.pl/ekspres-cisnieniowy-automatyczny-bosch-tca-5309-1-i5796121635.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Boscha i od kupna był już chyba 5 razy na gwarancji. Serwis Boscha naprawia sprzęt około miesiąca, tak więc pół roku nie było automatu w domu. Także boscha odradzam. Tandeta produkowana w chinach. Przy takim sprzęcie warto dokupić przedłużoną gwarancję. Jeśli chcesz wydać około 2 tys to warto by automat miał młynek do kawy oraz spieniacz do mleka. Są też autoamty z dokupowanymi kapsułkami jednorazowymi, ale to jest beznadziejne rozwiązanie. Do takiego z młynkiem sypiesz kawe w ziarnach i masz spokój. Ważne też żeby expres był ciśnieniowy bo jakość kawy jest lepsza. Mój expres wygląda podobnie>>>.http://allegro.pl/ekspres-cisnieniowy-automatyczny-bosch-tca-5309-1-i5796121635.html

Kapsle odpadają na wstępie bo teraz żona taki posiada i wiem ile kasy idzie na jej kawki :facepalm:

A posiada ktoś może sprzęt De'Longhi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam ekspresy Jura. Jest to zdecydowanie inna liga jak bosch philips czy podobne. Sprzęt jest w pełni serwisowalny po okresie gwarancji a nie jak pozostałe do wyrzucenia. Przy wyborze patrz aby spieniacz do mleka był na zewnątrz tzn nie zasysał mleka do środka. Zdecydowanie łatwiej umyć i nie trzeba używać specjalnych środków. Tanie nie są. Jeśli zależy ci na jakości kawy lepiej dołożyć i kupić Jurę ewentualnie saeco. Pozostałe to zabawki.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam ekspresy Jura. Jest to zdecydowanie inna liga jak bosch philips czy podobne. Sprzęt jest w pełni serwisowalny po okresie gwarancji a nie jak pozostałe do wyrzucenia. Przy wyborze patrz aby spieniacz do mleka był na zewnątrz tzn nie zasysał mleka do środka. Zdecydowanie łatwiej umyć i nie trzeba używać specjalnych środków. Tanie nie są. Jeśli zależy ci na jakości kawy lepiej dołożyć i kupić Jurę ewentualnie saeco. Pozostałe to zabawki.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No widzę, że ta Jura to rzeczywiście lepsza półka, ale jak na razie nie mam na to żeby wyłożyć koło 4000zł na ekspres :wink:

Powiedz mi z Saeco tak do 2000zł co byś polecił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minuto to w zasadzie jedyny wybór za 2 tys. Ale rozsądna Jurę kupisz za 3 tys np model jura c65 silver Platin

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z odpowiedź. Wstępnie zdecyduję się chyba na ten Saeco Minuto. Przewidziany budżet to 2000 więc nie będę szalał, to przecież nie dla siebie kupuję :lol: a żona tak czy siak będzie zadowolona :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze będziesz zadowolony. Ważne jeszcze jakie ziarno kupisz i jak ustawisz młynek. Przy ustawianiu kieruj się tym by pianka na kawie(crema) miała czekoladowo orzechowy kolor. Za ciemna to zbyt drobne mielenie. Zbyt rzadka i jasna to zbył grube mielenie. Nie wiem ile kaw dziennie pijecie ale lepiej ziarno trzymać w szczelnym najlepiej szklanym pojemniku a do młynka wsypywać w miarę na bieżąco.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście kawy nie piję w ogóle, ekspres kupuje z myślą o żonie a ona pije max 3 kawy, chyba że ktoś przyjdzie to automatycznie liczba robionych kaw wzrasta ;)

Dzięki za poradę, przekażę żonie.

A skoro się na tym znasz to może poleciłbyś też jakąś dobra kawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzę kawiarnię a poza tym kawa to moja miłość i uzależnienie wiec coś o tym wiem. Powiem tak o gustach się nie dyskutuje wiec każdy ma swoją ulubiona. Jakbym miał coś polecić to zdecydowanie lavazza top class mieszanka arabiki i robusty co daje moim zdaniem idealny lekko czekoladowo orzechowy posmak.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię niech żona próbuje ;) jak posmakuje to sobie będzie taką kupować a Tobie dziękuję za zainteresowanie i doradztwo :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy po to jesteśmy aby sobie pomagać. Mam nadzieję ze żona będzie zadowolona a co za tym idzie i mąż. :) pozdrawiam

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam takiego taniego Philipsa http://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/philips-xsmall-hd8651-09.bhtml?gclid=CPfWy-iiwskCFYTFcgodgrMG_A&gclsrc=aw.ds

U mnie pochodził tylko 2 lata i tuż po gwarancji się popsuł, a naprawa to koszt około 600zł więc wyląduje na śmietniku albo sprzedam za grosze na części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...