Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak mocy 1.8T (AEB)


Zivia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak jak w temacie moje autko straciło moc turbina przestała pompować. Co najdziwniejsze stało się to z dnia na dzień w sobotę jak jechałem do szkoły autko miało małego muła przy redukcji i wciśnięciu gazu mijała chwila zanim auto zaczęło przyspieszać wcześniej tego nie było za to w niedziele samochód całkowicie nie chciał jechać tak jak by odcięło mu turbinę. Dzisiaj po wizycie na komputerze nie ma błędów Pan mechanik zalecił mi podmianę przepływki. Sprawdził tak że doładowanie turbiny które wynosi 0.2. I teraz pytanie do Was co może być przyczyną takiej nagłej starcy mocy i od czego najlepiej zacząć sprawdzanie ?? Dodam tylko że autko jest wyposażone w instalację gazową BRC.

Edytowane przez Zivia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak juz bywa. Moja turbina tez umarla doslownie z dnia na dzien. Wczoraj byla dzisiaj nie ma ~~

Ps: w jaki sposob pan mechanik sprawdzil doladowanie, zwlaszcza w silniku AEB? Wpial sie manometrem i jezdzil czy wrozy z fusow? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpoił się pod wężyk ale to możliwe że padła ?? Nie było żadnego huku szarpnięcia itp... W robocie jak nam w busie t4 piz*nęła turbina to aż samochodem rzuciło i zaczęła głośno gwizdać u mnie nie było nic takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie musi byc turbina ale moze. Ja mialem tak ze nagle przestala dzialac, potem czasami sie budzila i znowu przestawala dzialac, a potem skonczylo sie na chmurze opilek metalu pod maska od wirnika tracego o obudowe.

Oczywiscie moze to byc przeplywomierz, a nie turbina. Moze to tez byc zawor N75. Moze to byc nagle powstala nieszczelnosc w ukladzie dolotowym. Moze byc tysiac powodow ;)

Najlepiej zaczac od tych najtanszych. Albo oddac gdzies w dobre rece http://a4-klub.pl/index.php?/forum/39-lubelskie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz klapkę w turbinie po stronie gorącej bo może jej juz nie masz :D

czyli mam przeprowadzić taką operację tak ?? http://a4-klub.pl/index.php?/topic/30218-b5-aeb-wyciagniecie-turbiny-oraz-ustawienie-sztangi-wastegate/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób tak jak kolega techotronic mówi, sprawdź czy sztanga na turbinie jest domknieta, bo jeżeli nie to upuszcza spaliny i turbo sie nie napedza. Jak coś ja mam dobrego fachowca od turbin, który regeneruje i naprawia. Wszystko zależy od stanu obudowy żeliwnej. W twoim przypadku całkowita regeneracja to koszt 1200 zł a może być mniej wszystko wyjdzie po sprawdzeniu. Jak chcesz namiar to pisz na priv. Koleś daje gwarancję na turbo i nie wsadza chińszczyzny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób tak jak kolega techotronic mówi, sprawdź czy sztanga na turbinie jest domknieta, bo jeżeli nie to upuszcza spaliny i turbo sie nie napedza. Jak coś ja mam dobrego fachowca od turbin, który regeneruje i naprawia. Wszystko zależy od stanu obudowy żeliwnej. W twoim przypadku całkowita regeneracja to koszt 1200 zł a może być mniej wszystko wyjdzie po sprawdzeniu. Jak chcesz namiar to pisz na priv. Koleś daje gwarancję na turbo i nie wsadza chińszczyzny

Jak na razie poszukam przepływki a jak to nie pomoże to wyjmę turbo i zobaczę w jakim jest stanie wrazie czego będę się do cb. odzywał ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba lepiej sprawdzic turbo a nie szukac przeplywki. na poczatek test szczelnosci to najtansza opcja. pewnie masz wezyk urwany od dv do kolektora mialem podobna sytuacje. wracalem z trasy i na wskazniku turbo nie bylo peaka i odrazu czulem ze byl lekki spadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest już ogarnięta co prawda nie mam pojęcia co było przyczyną zdjąłem katalizator żeby zobaczyć czy klapka jest jeszcze na swoim miejscu okazało się że jest wszystko w porządku luz jest minimalny ale na turbo był biały nalot a katalizator był praktycznie zapchany calutki biały ale po sprawdzeniu wszystko było złożone tylko nie było skręcone turbo z katalizatorem tylko przyłożone po odpaleniu turbina zaczęła pracować zaraz po uruchomieniu katalizator został wycięty a obudowa była tak jak by przebarwiona od ciepła sam katal tak jak by się topił nie wiem czy to przez gas czy co ale już go nie ma a z autkiem jest wszystko w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...