Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wjazd do berlina


maSSon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie. Chce wybrać się moją a4 do berlina, ale chodzi mi o ta naklejkę. Moje dokładne pytanie. Moje audi było sprowadzane z niemiec i mam tą wlepke,ale z niemieckimi numerami chyba. Czy mam kupić nową, mogę spokojnie jechać z ta? Jak to wygląda?

Wysłane z mojego SM-G7105 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalepki obowiązują na dany rok i numery auta, czyli musisz kupić nową.

Sprawdź w necie jaka obowiązuje dla Twojego auta - żółta lub może zielona.

Z żółtą masz bardzo ograniczone pole poruszania się po Berlinie.

http://www.umweltzone.pl/strefy/berlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19

drogie te plakietki są , ja jak kupowałem to za 65 zł ;)
o to linki:

http://allegro.pl/plakietka-umweltzone-najtaniej-na-allegro-express-i5840976258.html

http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-v2-aut-1-1-1202&search_scope=category-3&string=plakietka%20ekologiczna

ja potrzebowałem pilnie i po drodze więc załatwił mi Goldi i na miejscu naklejkę założyliśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ciekawe co ja musialbym zrobic zeby kupic nalepke zielona.

Mam dpfa a rejestracja 03r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19

hmmm ciekawe co ja musialbym zrobic zeby kupic nalepke zielona.

Mam dpfa a rejestracja 03r.

dzwonisz pod wybrany link który Ci odpowiada , podajesz markę pojazdu , rok , silnik, czasem pytają się o vin , po sprawdzeniu powiedzą jaka nalepka nadaje się do twojego auta :) , musisz też podać nr rej bo muszą Ci przepisać nalepkę pod dany nr rej.

moim zdaniem jak masz dpf i 2003 rok to dostaniesz nalepkę zieloną :) norma 4

Edytowane przez harry19-19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłanie dowodu rejestracyjnego od pojazdu na który nie przysługuje określona plakietka Euro 3 lub Euro 4;jest jednoznaczne z rezygnacją z dokonania zakupu co w efekcie skutkować będzie zwrotem zapłaconej kwoty na rachunek zamawiającego.

Czyli teoretycznie nie dostane bo w pl nie ma adnotacji nt filtra/plakietki w dowodzie.

Dobrze, ze starej nie oderwalem. :wink:

http://1drv.ms/1N3E7Fu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często jeżdżę do Berlina. :wink:

Nie mam zadnej naklejki i nigdy nie było problemu.

Z tego co pamiętam można tez podjechać do stacji kontroli pojazdów w Berlinie

nalepka kosztuje chyba 5 euro :wink:

Edytowane przez franciszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejka nie jest na rok tylko jakby przypisana do nr rej auta, masz inny numer rej to kupujesz nowa, mozna ne kupić na granicy po okazaniu dowodu rejestracyjnego pojazdu, gdzie sprawdza jakie EURO ma twoje auto, od euro 4 masz zielona naklejkę

Benzyna od 1993 roku ma zielona, diesle zwykle od 2004

Brak naklejki to mandat 50e, ja bym nie ryzykował wjazdu do centrum bez naklejki badz innej niż zielona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio jechałem do Berlina odebrać koleżankę z dworca autobusowego i niemiecka policja przyglądała się czy mam naklejkę na szybie. Chyba nie warto ryzykowac za 65 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19

Też słyszałem że nie całe 20 lub 30 zł no ale weź przejedź całą Polskę do granicy ode mnie jakieś 700km a nie chce mi się szukać stacji diagnostycznej :) .

druga sprawa lepiej w Polsce kupić bo np. Ktoś ma wyciętego dpf-a a chce mieć naklejkę to według dowodu dostanie normę 4 zieloną ,a gorzej jak niemiecka policja przyczepi się na sprawdzenie norm spalin.

Takźe mam dpf-a nie myślę wycinać i mam zielona nalepkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wszystko ladnie pieknie ale co mam zrobic aby mi taka (zielona) sprzedano?

Jak mowie auto ma dostawionego dpfa i mialo w de takowa plakietke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19

No tak wszystko ladnie pieknie ale co mam zrobic aby mi taka (zielona) sprzedano?

Jak mowie auto ma dostawionego dpfa i mialo w de takowa plakietke.

masz na to jakiś papierek żeby pokazać przy kupnie nalepki ???

najlepiej zadzwoń do Wrocławia pod link co nalepka kosztuje 65zł i popytaj się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



masz na to jakiś papierek żeby pokazać przy kupnie nalepki ???

Kopie niemieckiego dowodu rejestracyjnego z adnotacja o filtrze czastek. Nic wiecej.

Jak pytalem na diagostyce to tam tez nikt nie wiedzial jak sprawe ugryzc. Czyli standard.


najlepiej zadzwoń do Wrocławia pod link co nalepka kosztuje 65zł i popytaj się

Tak zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19

masz na to jakiś papierek żeby pokazać przy kupnie nalepki ???

Kopie niemieckiego dowodu rejestracyjnego z adnotacja o filtrze czastek. Nic wiecej.

Jak pytalem na diagostyce to tam tez nikt nie wiedzial jak sprawe ugryzc. Czyli standard.

najlepiej zadzwoń do Wrocławia pod link co nalepka kosztuje 65zł i popytaj się

Tak zrobie.

jak masz kopię to super , jak będziesz dzwonił to powiedz że masz założonego dpf i masz na papierze to , nie wiem co powiedzą i nie chcę Cię kolego sprowadzać w błąd ale na pewno bedzie zażyczył o ksero kopię papierku filtra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w Niemczech jest taka możliwość założenia dpf do starszego diesla, jeśli nie masz dokumentu na to, to raczej możesz podjechać na stacje albo Aso zeby taki dokument wydali, po naklejkę sie podjeżdża i na podstawie dowodu wydają nigdzie nie trzeba wjeżdżać, tak jest w Austrii i dotyczy ekowiniety, ale fakt faktem bezpieczniej załatwić to przez internet w Polsce. Jak miałem a4 1996 rok benzynę szukałem w necie, wysłałem im skan dowodu rejestr i przysłali naklejkę zielona z nr rej auta, koszt chyba 65zl, trwało to kilka dni. Pamiętaj ze w Niemczech jak masz Polska rejestracje to juz krzywo patrzą a jak nie bedzie naklejki to juz w ogóle

Albo poszukaj na necie czysta naklejkę zielona, wpiszesz nr rej naklejasz na szybę i juz ;) tez słyszałem o takich opcjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem że nie całe 20 lub 30 zł no ale weź przejedź całą Polskę do granicy ode mnie jakieś 700km a nie chce mi się szukać stacji diagnostycznej :) .

druga sprawa lepiej w Polsce kupić bo np. Ktoś ma wyciętego dpf-a a chce mieć naklejkę to według dowodu dostanie normę 4 zieloną ,a gorzej jak niemiecka policja przyczepi się na sprawdzenie norm spalin.

Takźe mam dpf-a nie myślę wycinać i mam zielona nalepkę

jeżeli ktoś jedzie przez Zgorzelec-Goerlitz, to w Goerlitz na Girbigsdorfer Str. 24 w salonie Skody sprzedają nalepki za 5.50 EUR ;)

oczywiście w godzinach otwarcia salonu. Trzeba na chwile zjechac z autostrady i tam mozna kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...