Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z wspomaganiem


kroku95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam audi a4 b6 2.0 2003r. Benzyna I ostatnimi czasy mam problem z wspomaganiem. Auto odpala normalnie chodzi dobrze ale po pewnym czasie gdy wrzucam na luz i zaczynam hamować wspomaganie przestaje działać i wyświetla się kontrolna z akumulatora ale samochód nie gasnie. Po wyłączeniu i odpaleniu na nowo wszystko jest okej do pewnego czasu później znowu to samo. Proszę o pomoc. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz stan paska

pasek był wymieniany wraz z nowym rozrządem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie śmierdzi przypalaną gumą z pod maski jak ci się tak dzieje?? zrzuć pasek i sprawdź czy alternator, pompa wspomagania i sprężarka luźno chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom płynu do wspomagania? Może jest za mało, przelewa się przy hamowaniu i przypowietrza :D w pierwszej kolejności ilość płynu w drugim sprawdziłbym ładowanie akumulatora na wolnych pod obciążeniem którego przeważnie używasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zapowietrzonym układzie pompa rzęzi. Tu wygląda jakby gdzieś pasek blokowało ślizgał się i nie przekazywał napędu na na alternator i pompę wspomagania. Czy ma ładowanie czy nie wspomaganie powinien mieć cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie śmierdzi przypalaną gumą z pod maski jak ci się tak dzieje?? zrzuć pasek i sprawdź czy alternator, pompa wspomagania i sprężarka luźno chodzi

nic nie smierdzi i wszystko sie trzyma jak powinno . ale doszły nowe objawy. z ranna jest cieżko odpalić i falują obroty .

Edytowane przez kroku95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrzucałeś pasek i sprawdzałeś napinacz, sprężarkę klimatyzacji, pompę wspomagania i alternator?? Nie chodzi mi czy smą dobrze przykręcone, ale czy luźno się obracają bez oporów żadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dałem auto do mechanika. Została wyczyszczona przepustnica i uszczelniony ODMACH POKRYWY ZAWORÓW. I auto teraz pali od razu nie faluje i wszystko chodzi jak powinno :) dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie do tematu.

Mam problem z wspomaganiem kierownica chodzi mi ciezko jak skrecam to slychac pompe co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasami na wolnych obrotach, na luzie wspomaganie się wyłącza, a tak ogólnie przy jeździe wszystko jest dobrze. żadnych innych objawów nie ma, kontrolka się nie świeci żadna.
Jaka może być tego przyczyna?;]
Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedawca zapewniał, że pompę wymieniał, więc jak sprawdzić ten zapowietrzony układ/ jak odpowietrzyć? Ew. jak zdiagnozować czy to na pewno pompa?

Dobra, nie było pytania pierwszego ;d

Edytowane przez janeksroka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca zapewniał... Uwierzyłeś mu?

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że jest 100% sprawna, ale facet od którego kupowałem samochód był naprawdę wiarygodny, w porządku chłopak, a nie żaden komis ;] Może była wymieniona na używkę, może na chińczyka, może nie była wymieniona.
Sprawdzić chcę od największych błachostek, a pompy też nie widzę potrzeby wymiany bez diagnozowania jej.
@OT, dzięki za post wnoszący coś do tematu ;D i szkoda, że masz taką opinię o sprzedających. Mimo wielu chamów i krętaczy czasami trafi się na uczciwego człowieka

@edit
sprawdziłem płyn, jest sporo ponad max, a wygląda jak mętna kawa, może nieco jaśniejszy i konsystencję wody miał. Samochód był rozgrzany, bo po jakiś 60km jazdy po mieście

Edytowane przez janeksroka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...