Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd poduszki powietrznej, czujnik do wymiany?


bartekkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zapaliła mi się kontrolka AIRBAG i co dziwne czasem zgaśnie czasem się zapali, jak zgaśnie to dosłownie na sekundę i z powrotem się zapala. Podłączyłem vaga pokazał się błąd:

VAG-COM Version: Release 311.2-N
Control Module Part Number: 8E0 959 655 J
Component and/or Version: Airbag 8.4EP 1002
Software Coding: 0010702
Work Shop Code: WSC 63251
1 Fault Found:
01221 - Crash Sensor Side Airbag: Driver Side (G179)
012 - Electrical Fault in Circuit
Więc dobrałem się do czujnika była tam gąbka cała nasiąknięta wodą więc wyciągnąłem ją wszystko wytarłem do sucha wyjąłem czujnik powyciarałem go całego podłączyłem i dalej to samo. Teraz pytanie czy to może być tylko czujnik do wymiany czy może szukać gdzieś jeszcze jak tak to gdzie sprawdzałem wtyczki pod fotelem wszystko wygląda ok. Ostatnio sporo padało u mnie auto na dworze stoi może faktycznie tylko czujnik do wymiany. A jak nie to co mogę jeszcze sprawdzić nim go kupię. Wiem że temat już był poruszany, ale jestem aktualnie za granicą chce to szybko zrobić więc proszę o wyrozumiałość i pomoc gdzie mogę jeszcze szukać jakby to było coś innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś jak wygląda wtyczka wpinana do czujnika a właściwie będące w niej piny czy się nie utleniły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś jak wygląda wtyczka wpinana do czujnika a właściwie będące w niej piny czy się nie utleniły ?

Sprawdzałem tam wygląda wszystko ładnie.

Zastanawia mnie czemu raz zgaśnie na chwilkę i zaraz znowu się pali kontrolka. Chyba raczej czujnik się kończy bo wody tam dużo było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dopiero jak będę w PL bo tu nowy w serwisie 103 euro to ja podziękował wole poczekać i dobrą używke kupić.

Jak będę jeździł z tym błędem i migającą czasem kontrolką airbag to nic sie nie stanie nie wystrzeli? czy może poprstu odłączyć czujnik i jeździć bez narazie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz podejrzenie że to czujnik możesz go wypiąć lepiej żeby nie dał sygnału do strzału choć to mało prawdopodobne takie rzeczy się zdarzają choćby u Clarksona w TopGear kiedy mu wywaliła poducha na wertepach chodził jak by dostał porządnego kopniaka w głowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem po południu czujnik z auta położyłem na grzejniku poleżał z godzinę potem go suszarką podmuchałem gorącym powietrzem po odginałem troche piny w czujniku podłączyłem i airbag w ogóle się nie zapalił pojeździłem z pół godziny i wszystko gra nic nie świeci żadna kontrolka. Zobaczymy czy za jakiś czas się nie zapali. Póki co działa i kasa zaoszczędzona :) Jak ktoś będzie miał taki przypadek polecam zrobić taki zabieg.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz podejrzenie że to czujnik możesz go wypiąć lepiej żeby nie dał sygnału do strzału choć to mało prawdopodobne takie rzeczy się zdarzają choćby u Clarksona w TopGear kiedy mu wywaliła poducha na wertepach chodził jak by dostał porządnego kopniaka w głowę

Mi wyjebal kurtyny fotel i pasy ,takze nie jest tak o to trudno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak czujnik nie odpuszcza kontrolka dalej się zapala, więc wyciągam go i kupie w Pl.

Są jakieś zamienniki czy tylko ori używka albo ori nowy w serwisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko ten czujnik boczny to znajduje się w słupku pod pasem czy w drzwiach Audi a4 B7 2006r? u mnie pali się non stop kontrolka i VAG mówi o stałej przerwie , kostki są ok i muszę wymienić czujnk pasażera tylko gdzie on jest umieszczony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...