Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Otwieranie bagażnika


Biskup987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chłopaki mam problem z otwieraniem klapy bagażnika otóż muszę za każdym razem robić to kluczykiem ... Nie mogę znaleźć przyczyny . Dziś sprawdziłem pompkę i chyba wszystko jest ok choć już ktoś grzebał przy niej (nowe luty ) . Przycisk wysyła sygnał do pompki bo kiedy miałem otwarty bagażnik i nacisnołem to normalnie światło przygasło i w pompce coś brzdękło ale nic poza tym . Mechanizm w klapie się nie załącza nawet .. Gdzie szukać przyczyny ? W klapie czy sprawdzić wszystkie styki przy pompce ?

Proszę o szybką pomoc ! ;-(

Edytowane przez Biskup987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgnieciony przewód powietrzny w przepuscie klapy?

Edytowane przez bell23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedan 1999, masz otwieranie klapy na powietrze czy elektryczne? może cięgno spadło, miałem tak u siebie, że mi się taki plasticzek wyrobił i spadało


albo przewody, bo to też się zdarza

Edytowane przez karol24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooo dzięki że ktoś odp :D Ale przewody w którym miejscu ? I gdzie znajduje się cięgło ? Sorry że tak pytam ale jeszcze lajkonik ze mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa nie jest otwierana pneumatycznie, tylko elwktrycznie. Rozbierz tapicerkę tylnej klapy i sprawdź czy po naciśnięciu przycisku do silownika dochodzi jakiś sygnał (napięcie). Jeśli tak to coś z siłownikiem. Jeśli nie to musisz sprawdzić przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzięki za odpowiedź . Sprawdzę to po nowym roku :D

Szczęśliwego nowego roku !!!!!!!!!!!!!!!! Pierścienie górą <3


A więc sprawdziłem dziś wszystko . Kable które dochodzą do klapy nie są poprzecierane wszystko jest ok . Temat ten sam nacisnę lampka przygaśnie w bagażniku i żadnej reakcji ... Ale po zdjęciu tapicerki byłem zaskoczony ktoś już kombinował coś przy tym .. (zdj poniżej) Kable które idą pod klapą wszystkie w pewnym momencie są sklejone taśmą do siebie nie wiem dlaczego ... Nie ruszałem tego sam mogę coś popierniczyć i nic nie będzie działać . Ale pomyślałem ze może coś w niej nie łączy no to poruszałem nią i przestała tylko działać lampa podświetlenia .

http://imgur.com/a/LtKZJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat !!

Ostatnio zabrałem cie do tego już lepiej . Zdjąłem wszystko tapicerkę i wgl odkleiłem izolacje kable dwa kable były przetarte więc jest naprawiłem elegancko . Sprawdziłem również wszystkie skrętki org ale wszystko jest ok ..... Więc zaczołem bawić się mechanizmem wszystko ciała po wciśnięciu prymitywnie (probówką) mikrostyku mechanizm zadziałał . Ale po wciśnięciu przycisku w klapie nic tylko lampka gaśnie i nic więcej się nie dzieje ... Już naprawdę nie wiem gdzie szukać przyczyny .... Chciałem zobaczyć gdzieś jak ten mechanizm powinien działać ale nic nie znalazłem ... Chłopaki pomóżcie bo czwórka stoi cała rozebrana ( robię też inne rzeczy) i chciałbym wszystko zrobić na tip-top

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...