Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"Baranek" by Sobon3R


Sobon3R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako ze na forum jestem juz dłuższy czas, to postanowiłem napisać co nieco odnośnie swojego egzemplarza. Audi a4 b5, 1,9tdi 110km. Kolor czarny, niestety dokladnego kodu koloru nie znam. Z wyposażenia fabrycznego:
-skorzana tapicerka
-podgrzewane siedzenia
-2 el szyby
-elektryczne lusterka
-fotochrom w lustrach zewnętrznych
-el. Szyberdach
-domykanie szyb i szyberdachu z kluczyka
-centralny zamek z pilota
-pelen fis
-climatronik
-lampy przednie xenon (choc tu nie jestem pewien czy to bylo fabrycznie bo klosze są firmy depo)
-oryginalne podlokietniki przod/tyl
-podgrzewane lusterka

Auto przyjechalo z Niemiec w 2011 roku, ja jestem w jego posiadaniu od dwóch miesięcy, a wczesniej jezdzil nim mój brat z rodzinka.
Brat jest bardzo skrupulatny jesli chodzi o podejscie do swoich samochodów, przez co kontynuował książkę serwisowa na swój sposób, zbierając paragony z kazdej nawet najmniejszej rzeczy ktora zrobil w samochodzie, zapisując datę, przebieg i przypinając do tego paragony. To zadecydowalo ze postanowiłem go od niego odkupic, mimo ze planowałem b5 w benzynie. Niestety brat olal kwestie wyglądu i właściwie z zewnątrz tak jak go sprowadzil, tak i tez został. Niemiec tureckiego pochodzenia niestety miał odmienny gust jest chodzi o ten samochód, wiec moje pierwsze działania dotyczyły odwsiowienia samochodu i doprowadzenie do takiego stanu aby można było chociaż na niego patrzeć.

Zmiany przeze mnie wprowadzone póki co dotyczyły kwestii swiatel tylnych bo te miały się najbardziej wsiowo, ale w niedługim czasie jak tylko pozwoli mi na to czas, zabiorę się za cala reszte.

Zmiany dokonane:
-swiatla tylne marki depo clear look
-podświetlenie tablicy rejestracyjnej Led

Plany:
-felga 18"
-zawieszenie gwintowane
-grill rs4 look
-Koncowka wydechu jakakolwiek prosta
-polerka lamp przednich
-przyciemnienie tylnej szyby (może całego przodu tez delikatnie)
-polerka lakieru

No i kwestia najwazniejsza, niemiecki turas swoje zamiłowanie do kóz objawil w sposób dosc nietypowy, mianowicie na lakier poniżej listwy z obu stron nalozyl warstwę tzw. Baranka. Nie musze chyba tłumaczyć jak slabo to wygląda i szpeci auto. Musze wiec wybrac się do jakiegoś konkretnego lakiernika co by wymyślił sposób na zwierzęce oblicze mojej audi. Póki co to tyle na temat samochodu, wszystko wrzucać będę na bierzaco, a zdjęcia samego samochodu wrzucę jutro bo na telefonie sluzbowym nie mam zdjec :)

Stan w jakim kupiłem samochód od brata jeszcze przed prejestrowaniem:

0e3d9a4e87ddfb41med.jpg

0917cd916ed52346.jpg

e98e6228acbade2b.jpg

24a218a8e5f1cf98.jpg

e87723f189c988a2.jpg

736230184ee3d671.jpg

6d15ca8ced0d0530.jpg

c7f038a298073902.jpg

7061df4bb912d377.jpg

5747b659d9deecea.jpg

Zdjęcia po kupnie i przerejstrowaniu:

79e37016d49e5dce.jpg

c847f33a31a0dacd.jpg

5b7fdffd9a3079ed.jpg

1af377a726e43a2b.jpg

5922a2f5377578ad.jpg

186f378ab606770a.jpg

8769d532865e8f2d.jpg

Malutkie akcesorium ;)

7c2055fa31019605.jpg

Nowe lampy tylne:

951a3120905efcb0.jpg

Inna felga, obecnie jako opcja zima :)

7d266ea290ee3e63.jpg

Mordka:

f5bf2d44303d614c.jpg

Edytowane przez Sobon3R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w profilu ustawiłem byle co. Mam silnik 110 koni, tylko oznaczenia nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mialem problem z wrzuceniem zdjęć. Albo mam baaaaardzo slaby Internet za granica, albo każdy hosting odmówił mi współpracy. Jutro wracam do domu na święta, to wrzucę wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto piekne ale te brewki też mi nie pasują. Co do baranka to dla lakiernika sprawa prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brewki są wieś, zakładane przez turasa, ale zrobione na klej. Póki co muszę używać auta na okrągło, więc boję się tego ruszać żeby nie zrobić sobie problemu z lampami. Jutro podjadę do garażu, to spróbuję je usunąć, ale nie wiem jak to wyjdzie :P No właśnie baranek musi być usunięty, bo aż razi w oczy. Na tych zdjęciach tego nie widać, ale jutro zrobię zdjęcia jak wygląda brudny i w normalnym świetle. Dramat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś u dołu drzwi miałeś listwy, ktoś je usunął, powycinał "bolce" i zamiast polakierować drzwi to zapodał baranka :grin:

Edytowane przez pepik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wspomnienia mnie wzieło.

Kiedyś tam miałem a3 z silnikiem 1.6 benza niebieska, właśnie z takimi brewkami. Zderzak tunigowy na którym było wiecej siatki tzw plastru miodu niz plastiku. Z tyłu 2 rury końcówki to remus. Felga 19 arteca.

Tak helmut ją pokarał. Znalazłem ją na złomie w niemczech. Jako dzieciak sie podjarałem strasznie. Gdy przyjechałem do Polski kuple się slinili a były to lata 2007. Wogóle ta padlina nieszła przez te felgi i przez ten zderzak pługiasty ale wygładała jakby miała 1.8 T

Reasumujać bo sie rozpisałem te brewki zejdo Ci łatwo, fakt że jak je usuniesz to pojawą się zapaćkane lampy od tego kleju ale on Ci łatwo zejdzie rozpuszczalnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie taką mam nadzieję, bo prawdopodobnie po tylu latach kleju mógł wyżreć plastik z kloszy lamp. Zależy co za klej był użyty. No jutro brewki pójdą won ;)

Zdecydowałem że docelowo samochód będzie robiony w "shadow" czyli po prostu wszystko jak najciemniej poza światłami z tyłu. Będzie nisko, szeroko i czarno ;)

A o to sprawca calego zamieszania w tytule, czyli "baranek" w swietle dziennym:
4989f1e09443a8d9.jpg9d643d8deede2b9a.jpg14be27d7c80fc66a.jpg608cf8a2857daa48.jpg

No i brewki usuniete, po swietach sie wezme za usuwanie tego kleju. Nie obylo sie bez lamania tych "bad lookow" :P

Auto w obecnym stanie:

e3104c04efba7ae2.jpg

2c3866e1cca9a979.jpg

2c1da805a7123e19.jpg

3ae87cd6734635e3.jpg

3f7f0f6c59b50141.jpg

7161035c5a94fcbb.jpg

f2e074edca115565.jpg

Edytowane przez Sobon3R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym barankiem to ktoś faktycznie zaszalał. Przezorny zawsze ubezpieczony :D

Kierunek o jakim mówisz powinien fajnie wyglądać. Takie czarnuchy zawsze przemawiały do mojego gustu ;) Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąć baranek, zerwać folię z szyb i będzie ładna b5. Ciekawe co siedzi pod barankiem :eusathink: może wystarczyło by go zmyć i po kłopocie ale jak znam życie to coś nim zamaskowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym barankiem to ktoś faktycznie zaszalał. Przezorny zawsze ubezpieczony :D

Kierunek o jakim mówisz powinien fajnie wyglądać. Takie czarnuchy zawsze przemawiały do mojego gustu ;) Powodzenia.

Dzięki, też właśnie mam takie odczucie że całe czarne mają coś w sobie ;)

dobrze widze??? na klapie tył też jest pasek baranka???

Tak, niestety jest mały pasek baranka, ale akurat klapa to nie problem bo z czasem i tak wleci wersja japońska klapy

Co to za lampy przód u Ciebie siedzą?

Lampy depo pod dużą soczewkę xenon, kierunki ori audi clear look

Usunąć baranek, zerwać folię z szyb i będzie ładna b5. Ciekawe co siedzi pod barankiem :eusathink: może wystarczyło by go zmyć i po kłopocie ale jak znam życie to coś nim zamaskowano.

Podejrzewam że jakiś pasek chrom był założony, zbierała się pod nim woda i zaszło rdzą, albo już sam nie wiem co, ale jak już go zerwę to poleci konserwacja pod lakier i ile się da żeby problemów w przyszłości nie było.

Co do folii to fakt, nie podoba mi się bo jest za mocna i od środka fioletowa. Chcę w przyszłości przyciemnić lżej tył i tak minimalnie dla efektu przód ledwo widocznie, ale myślę że zrobi robotę. U kogoś widziałem i jest petarda.

Wcześniejszy właściciel musiał mieć kupę wiejskiego chromu dookoła samochodu, bo brat mówił że bardzo dużo listew pseudo chromowanych wyrzucał zaraz po kupieniu i nawet te listewki pod lampami tylnymi były chromowane + lampy lexus look. Cóż, jak u nas są Janusze tuningu, to u nich mogą być Helmuty tuningu, choć w tym wypadku Mohamety tuningu :)

Dzisiejsze niedzielne popołudnie spędziłem na czyszczeniu różnych pierdół wokół auta, próbowałem usunąć ten klej z lamp przednich ale stawiał opór i muszę je potraktować czym innym, zerwałem naklejki "karpii" na tylnej szybie i troszkę porządku w środku.

0cac2d4f85ef5b1f.jpg

Podejrzewam że jakieś większe mody przyjdą jak już minie zima ta co jeszcze nie przyszła, bo czekam z niecierpliwością na ten dzień kiedy założę gwint + jakaś ładna felga czarna. Póki co odkrywam psikusy wokół auta :)

Edytowane przez Sobon3R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny Alu to chyba nie zabardzo bo będzie się zlewa z autem raczej coś w stylu bialych

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny Alu to chyba nie zabardzo bo będzie się zlewa z autem raczej coś w stylu bialych

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Chce wlasnie zrobic auto jak najciemniejsze. Wiec felgi albo czarne, albo ciemny grafit, albo czarne z rantem w polerce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...