Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szukam sposobu na dobry bass w mojej B6 Avant


tomisław

Rekomendowane odpowiedzi

W moim aucie nie posiadam systemu nagłośnienia bose tylko standrowy system jaki można znaleźć w większości aut i stanowczo barkuje mi basu.Głośniki w drzwiach robią co mogą ale z 13cm średnicy cudów nie będzie.Myślałem o jakieś skrzyni basowej w bagażniku ale przeraża mnie ich objętość a niestety bagażnik jest mi potrzebny.Macie jakieś pomysły albo znacie jakieś małe (gabarytowo)tuby albo skrzynie basowe które nie zajmą mi 1/3 bagażnika a będą ładnie grały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym Ci polecił tak samo jak Watson skrzynke zamkniętą 30cm, nie jest aż tak duża, a zamknięta da Ci szybki i wzmiare mocny bass, ale powinieneś swój przód czyli te 13 cm zmienić na 16cm albo zamontować dobrej jakości 13cm, np te co ja mam czyli PB ES-5C i każdy kto pyta to dziwi się że 13cm tak potrafią zagrać ale bez wytłumienia się nie obejdzie!!!

więc najwyżej podaj jakiś zakres pieniężny który możesz przeznaczyć, jakie radio posiadasz, i czy przód masz oryginalny...

BOBAN jak by miał 16 cm to raczej zauważy bo różnicę widać, słychać i czuć, no niekoniecznie może być widać ale mało ludzi potrafi wpakować w tapicerke 16 cm bez rezania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie będę sie kłócił wiadomo, że 16-tki są montowane, ale kulturalnie tylko zapytałem :wink4: Co do basu to jeszcze fajne efekty daje montaż w kole zapasowym, ale wybór należy do Ciebie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj mój błąd, jakoś chodziło mi po głowie B5, w B6 nie miałem do czynienia z głośnikami, ale wracając do tematu mam skrzynke zamkniętą 25 cm głośnik, litraż 17,5 litra więc skrzyneczka jest małych wymiarów i bardzo i to bardzo daje rade! polecam

co do 16 cm z przodu to bardzo mnie to cieszy, bo wkońcu będe mógł zaszaleć w moim przyszłym autku z jeszcze konkretniejszym audio :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatycznie z tymi 13cm. coś mi sie pomyliło.Są tam oryginalne głośniki a w przyszłości chcę je wymienić na jakieś firmówki może JBL o wygłuszeniu drzwi nie wspominając ale chcę zacząć od głośnika basowego i wzmacniacza.Radio jakie posiadam to kenwood i jest to nowe radio ale raczej z dolnej półki modelu nie pamiętam.Myślałem o głośniku max25cm.Jeśli pytasz sie o skrzynie to raczej im mniejsza tym lepiej dla mnie.Słyszę ze kolega ma 18l. i daje radę może pójdę w tą stronę.Na tą operacje(tuba +wzmacniacz) chciałbym wydać nie więcej niż 500zł.Czy może polecicie mi modernizacje zacząć od wymiany seryjnych głośników i wygłuszeniu drzwi może wówczas basik będzie dużo lepiej chodził? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wytłumienia możesz zobaczyć tutaj skromnie zacytuję http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_wytlumienie_drzwi_przednich-t47781.0.html

Moim zdaniem zacznij od porzadnego przodu odseparowanego dobrze osadzonego ( dystanse mdf ) z wytłumieniem zrób jak chcesz wg mnie warto ale to kwestia gustu i łuchu muzycznego. Jeżeli masz dobre źródło i porządnie zrobisz przód to zobaszysz że basu będzie pod dostatkiem - jak puszczałem ludziom to szukali subwoofera . Ale jeżeli dojdziesz do wniosku że za mało basiku to zawsze suba włożysz, a w druga strone to raczej nie działa - bez porządnego przodu ani rusz....Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że jest sporo racji w tym co piszesz chociaż z tego co przeczytałem z cytowanego przez ciebie linka to cześć osób wytłumienie drzwi raktuje z przymrużeniem oko natomiast drudzy traktują to jako klucz do dobrego dźwięku w aucie. Myślę że modernizację zacznę od przodu auta i mocze okarze sie że faktycznie tuba będzie zbędna a dźwięk spełni moje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...