Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z odpalaniem i akumulatorem


Krystian Koryciński

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam problem z odpaleniem,ciężko kręci (mróz - 10) jeśłi odpali to w środku nie znika kontrolka ładowania akumulatora,a do tego pojawia sie ikona AIR i wskazówki prędkosciomierza i obrotomierza się nie ruszają, klimatyzacja w ogóle nie działa i resetuje sie godzina i data. pochodzi na wolnych obrotach ikonka od ładowania nie znika i po jakims czasie auto gaśnie i akumulator sie wyładowuje. co poradzić? bardzo proszę o pomoc bo nie wiem co robic. czy to wina samego akumulatora że jest za słaby, czy to problem jakiś z ładowaniem i jak go rozwiązać czy to wina świeć, a czy cos jeszcze innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz ladowanie alternatora powinno byc ok 14V

jak bedzie dobre to sprawdz kable bo moze sie gdzies uszkodzily

na 99% masz problem z ladowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś trochę podgazować?? Może jest problem ze wzbudzeniem alternatora. Na wolnych obrotach może się nie wzbudzać, ale jak dodasz gazu to jest opcja, że zacznie ładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak było ciepło to wystarczyło przygazowac a na mrozie to nie pomaga


z jakim kosztem wiąże sie regeneracja alternatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz możliwość to najpierw wykręć i sprawdź regulator napięcia jakie na nim szczotki czy jeszcze coś zostało. Regeneracja zależy co padnie, dokładnie można ocenić po rozebraniu :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak miałeś wcześniej już takie problemy to śmiało oddawaj do regeneracji :decayed: Jak znam życie to pewnie gdzie się nie zapytasz to inną cenę Ci rzucą. Przy regeneracji wymień łożyska od razu w alternatorze :)

Zapomniałem dodać: Jeżeli masz ładowarkę do akumulatorów to naładuj go. Zostawienie rozładowanego akumulatora na mrozie nie jest najlepszym pomysłem :wink:

Edytowane przez marasekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy co będziesz miał do wymiany, regulator to cena około 20zł za najtańsze i sam możesz wymienić, komutator też plus minus 20zł, łożysko skf chyba tez koło dwudziestu paru, ceny orientacyjne, i najważniejsze czy ktoś robi czy tylko sam ty, jeśli zlecisz komuś to pewnie ze 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100zl na szrocie dalem za alternator z 2007r od b7. jeszcze z gwarancja był :D

wystarczylo przelożyć sprzęgiełko a do tego trzeba specjalny klucz podjedz na jakis lepszy warsztat to ci za piwo odkrecą i podmienią sprzęgiełko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój alternator wyszedł tak: Łożysko 6203 NTN 13zł, komutator 10zł, pierścień łożyska 6203 4zł, łożysko 140263 FAG 30zł i do tego nowy regulator napięcia 27zł. Czyli razem 82zł :) Oczywiście za naprawę nie płaciłem nic, bo wymieniałem części sam :)


100zl na szrocie dalem za alternator z 2007r od b7. jeszcze z gwarancja był :D

wystarczylo przelożyć sprzęgiełko a do tego trzeba specjalny klucz podjedz na jakis lepszy warsztat to ci za piwo odkrecą i podmienią sprzęgiełko

Tyle, że do B5 to zapewne na szrocie kupi w takim samym stanie jak ma w aucie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ja nie dysponuje kanałem czy garażem w którym mogl bym sobie to sam zrobić a dojechać do najblizszego mechanika nie dojade


czy musze rozebrać cały przód żeby wyjać alternator? nie mam dostepu do śruby bo blokuje ją wiatrak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ADR i w passacie B5 AFN jak wyjmowałem alternator to ściągałem przód. Mniej się człowiek nadenerwuje niż na kombinowaniu jak go wyjąć bez demontażu przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem uzywany alternator z małym przebiegiem bo koszt regeneracji był o 100 zł mniejszy niz nowy alternator :) dziekuję bardzo za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...