Skocz do zawartości
IGNOROWANY

coś świszczy i auto nie jedzie tak jak powinno


haani

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Jakieś dwa dni temu wracając do domu dodając lekko gazu na 3 biegu coś "strzeliło" tak jakby wyskoczył jakiś wąż pod ciśnieniem i teraz przy dodawaniu gazu coś dziwnie świszczy i autku brakuje mocy :(

Patrzyłem pod maske ale wydaje mi się że wszyskie węże są na miejscu a niestety nie mam za bardzo możliwości żeby wejść pod auto i zerknąć od tamtej strony :(

Może któryś z kolegów ma pomysł co to może być?? Z góry dzieki za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jakieś dwa dni temu wracając do domu dodając lekko gazu na 3 biegu coś "strzeliło" tak jakby wyskoczył jakiś wąż pod ciśnieniem i teraz przy dodawaniu gazu coś dziwnie świszczy i autku brakuje mocy :(

Patrzyłem pod maske ale wydaje mi się że wszyskie węże są na miejscu a niestety nie mam za bardzo możliwości żeby wejść pod auto i zerknąć od tamtej strony :(

Może któryś z kolegów ma pomysł co to może być?? Z góry dzieki za podpowiedzi :)

Wąż od intercoolera.

Najpierw sprawdź górny wąż, ten po prawej jak otworzysz maskę (mi raz puścił zacisk między tym wężem gumowym, a plastikowym do którego odchodzi odma: też tak strzeliło, samochód stracił moc i świszczało). Może u Ciebie wyskoczyła jakaś dziura?

Potem pewnie będzie do sprawdzenia dolny wąż, jest dobrze widoczny spod samochodu, po zdjęciu dolnej osłony silnika.

Nie ma ci kto ponaciskać gazu? Ty byś mógł posłuchać w którym miejscu świszczy.

Edytowane przez pionti2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro o ile pogoda pozwoli spróbuje położyć się pod auto albo poprosze dziewczynę żeby mi trochę pogazowała ;-)jak coś znajdę to się pochwale a jak nie to czeka mnie wizyta u mechanika :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno wąż tyle szukaj aż znajdziesz który a potem sklep motoryzacyjny i dalej but

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro o ile pogoda pozwoli spróbuje położyć się pod auto albo poprosze dziewczynę żeby mi trochę pogazowała ;-)jak coś znajdę to się pochwale a jak nie to czeka mnie wizyta u mechanika :-(

Uważaj żeby cię nie rozjechała. Ja swojej żonie bym na tyle nie zaufał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że do ślubu dożyje ;-)

Trzymajcie kciuki :-p

Zaglądałem tam dzisiaj z rana i niestety nie znalazłem przyczyny...:-/węże od intercoolera siedzą jak powinny i żadnych przedmuchów nie słychać ,słychać za to jakby z lewej strony ale sciagalem chyba wszystkie węże wyginałem naciągałem i nic szczególnego nie zauważyłem :-/dodam że łatwo nie było wciskac się pod auto na lewarku i ogólnie małe pole manewru z czymkolwiek więc chyba się poddaje i umowie się na wizytę u polskiego mechanika bo już nie mam do tego siły :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świst tylko słychać jak auto jest obciążone na postoju możesz sobie gazować i tak nic nie ujrzysz. Podjedź do kogoś na podnośnik i obczaj tą rurę co wychodzi z turbo od spodu i wchodzi do wzmocnienia w pasie przednim obstawiam na 99% żę to ona yebła :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi ci o ta ;

http://allegro.pl/rura-waz-turbo-audi-a4-b6-b7-a6-c5-1-9tdi-awx-avf-i4960977021.htmlto wyciagnalem ją całkiem sprawdzilem z każdej strony i jest ok

No i tak jak mówiłem weże były całe ,okazało się że pojemnik z podciśnieniem(akumulator ciśnienia) strzelił na łączeniu...

Jak narazie został zaślepiony i czekam na paczke z polski bo na ebay-u nie mogłem tego ustrojstwa znaleźć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...