Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AEB + stag300 przełącza się na benzynę


zax99

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Zakupiłem niedawno A4 z silnikiem AEB zagazowany ze 2 lata temu.

Filterki zmieniane niedawno. Parownik do 150 kucy, w silniku nic nie dłubnięte.

Nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie, wtryskiwacze to hany.

Auto na benzynie zachowuje się prawidłowo, na gazie zaś nie chce się tak dobrze wkręcać, a przy mocniejszym dodaniu gazu czasem pojedzie normalnie, a czasem centralka wydaje odgłos jak by się skończył gaz i przełącza na benzynę.

Auto tankowałem już dwukrotnie do pełna - objaw w dalszym ciągu taki sam.

Dopiero we wtorek mogę wybrać się do gazownika, ale może ktoś z Was spotkał się już z podobnym problemem i ma jakieś rady?

Pozdrawiam,

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej wtryski padają sam miałem problem z Hanami (niebieskimi) tylko ze u mnie jeździło normalnie tylko po jeździe na gazie ciężko odpalał. Hany juz nie słyną z dobrej opini. Wiec zapewne wtryski do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie po jeździe na gazie odpala dłużej, niż wszystkie inne moje auta, ale spodziewałem się bardziej słabego aku...

Jak się dowiem, to napiszę co zdechło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem i taką samą instalację, czekam na odpowiedź co było ;)

Edytowane przez Michallres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną zieloną hanę szlag trafił. Ale co ciekawe jak zatankowałem na bp i mrozy zelżały, to nawet z gazem z podłodze się nie przełączał na benzynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ciężej odpala na gazie (dłużej trzeba kręcić) to pierdnał parownik- do wymiany membrany lub zmiana parownika. Wali gazem w podciśnienie- zalewa gazem kolektor po zgaszeniu auta. Jeśli rano po nocy stania odpala lepiej to diagnoza na 95%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź mapę i wtryski. A ile tyś zrobiłeś na tych wtryskiwaczach?

Auto kupiłem z tymi wtryskami. Podobno ze 20 tysięcy dopiero...

A problem przełączania na benzynę zniknął po kolejnym tankowaniu na lepszej stacji i gdy odpuściły mrozy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może reduktor nie wytrzymywał termicznie tj. przy dużym zapotrzebowaniu zamarzał. Pochwal się marką i modelem reduktora oraz miejscem montażu. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była ustawiona dawka gazu na minimum. Po ustawieniu wyższej na komputerze, auto się nie muli, ale dioda od LPG miga nadal. Gazownik zaproponował zmianę reduktora (mówił że ten mój ma nalatane 130 tyś km) w piątek zmienię i zdam relację czy się poprawiło.

Reduktor jaki mam to "ZAVOLI ZETA" i zaproponował zmianę na taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który model "ZAVOLI ZETA"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może reduktor nie wytrzymywał termicznie tj. przy dużym zapotrzebowaniu zamarzał. Pochwal się marką i modelem reduktora oraz miejscem montażu. pozdro

Dokładnie :) Jest albo żle wpięty w obieg wody albo gówniany reduktor. Wklej zdjęcia tej instalacji jak to jest wszystko zmontowane, to powiemy czy trzeba to od początku dłubać, czy wystarczy dobrze wyregulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że masz model N, jeżeli tak to za mało dla tej wersji silnikowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że masz model N, jeżeli tak to za mało dla tej wersji silnikowej

Tak, mam taki.

Reduktora jeszcze nie zmieniłem, dziś zadzwoniłem do gazownika i umówiłem się na środę po świętach i prawdopodobnie założymy model "S". Chociaż mówił że miał tą "N" w vw 2.8 i dawało radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownicy montuja po kosztach najtańsze i mówia że "dają rade":P Ja uważam że model "N" to za malo dla 1.8 T co nie zmienia faktu że przy spokojnej jeździe powinien zaspokoić Twój silnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zmieniłem reduktor i przestało przełączać na benzynę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...