Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik temperatury czy problem komputerowy?


bartek4401

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem z audi A4 B5 1.9TDI PD 116 KM. Zacznę od tego że gdy temperatura na dworzu jest niższa po odpaleniu samochodu zapala sie kontrolka AIRBAG. Świeci się przez chwilkę do momentu rozgrzania silnika, Zacznie mrugać a następnie zgaśnie i póki silnik ciepły, przy odpaleniu zapali sie i zgaśnie czyli prawidłowo. Kolejnym mankamentem jest niedziałający wskaźnik temperatury cieczy. Poprostu Gdy raz wracałem z dyskoteki spojrzałem na deskę a tam licznik na 60, czyli w sumie w w przypadku mojego Audi w stanie spoczynku. Czasami jakby sie podnosił ale dojdzie do 75-80 stopni i spada na stałe. Dzieje sie to naprawde raz na jakis czas a tak to wgle nie mam kontroli nad temperaturą płynu. Proszę o jakąkolwiek pomoc. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kontrolki airbag to z pewnością jest wina słabego już aku i jak się podładuje po dopaleniu to kontrolka gaśnie. co do temp silnika to pewnie uwalony czujnik ale żeby mieć 100% pewności to na klimatroniku porównaj wskazania kanału 49 i 51. powinny być do siebie zbliżone na rozgrzanym silniku. sam to wczoraj przerabiałem czujnik pokazywał raz 90, czasami spadał do 60 a innym razem w ogóle się nie ruszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale aku w sumie jest mocne i nawet jak pare godzin grzebie coś w garażu i jest włączone radio a przy odkurzaniu samochodu świecą się żarówki w suficie to samochód bez problemu odpala. Jesteś pewny że to wina akumulatora ? Dodam że nie raz zdarzyło sie że przez noc została zapalona jedna z żarówek i rano samochód zapalał bez zastanowienia. A co do czujnika to wiesz może gdzie w przypadku tego silnika na pompowtrysku jest on umiejscowiony? szukałem wczoraj i ciężko go znaleźć ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik jest przy głowicy z tyłu silnika (od strony grodzi) jeśli się nie mylę to niebieska kwadratowa 4-ro pinowa kostka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pewien jesteś, że dobrze ci się nagrzewa i to nie termostat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem. ponieważ sprawdzałem na klimatroniku i na jednym kanale było 90 a na drugim 30 i czasami skakało do 90 tak więc po wymianie czujnika wartości na obu kanałach są zbliżone (86 i 90)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Zmieniłem czujnik i temperaturę pokazuje. Ale pojawił sie kolejny problem, po przejechaniu 40 km temperatura wachala sie 80-85 stopni. Tak jak napisałeś termostat do wymiany? Kolejne pytanie do was, gdzie sie znajduje ? Gdzieś przy chłodnicy czy silniku? Potrzebuje do zmiany kanał ? :)

P.S. Na desce rozdzielczej temperatura waha mi sie 83-86 stopni natomiast na klimatroniku w parametrze 51 mam równe 90 i sie nie waha :) możliwe ze źle założyłem kostkę na czujnik odwrotnie czy nie jest to możliwe. Bo jak czytam forum to niektórzy piszą ze w parametrze sie waha :)

Edytowane przez bartek4401
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jeszcze ile pokazuje na kanale 49. bo właśnie sygnał z tego kanału idzie na licznik a z 51 na ecu. u mnie na nowym czujniku jest około 84-87 (kanał 49) a wskazówka stoi na 90.

co do termostatu to jest on za plastikowym króćcem (dwie śrubki) wychodzącym z dołu silnika po lewej. kanał raczej niezbędny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc. Stoi na bacznosc na 90. Problemy rozwiązane. Wielkie dzięki za zainteresowanie :) wymieniłem czujnik 28 zł i termostat 30 zł, sam wymieniłem wiec to jedyne koszty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...