Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Otwarcie działalności, szukam pomocy


robert16zgas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad otworzeniem działalności a mianowicie coś w stylu jakis szrot częściami, auto-handel, chciał bym wziąść dofinansowanie na rozkręcenie firmy.

Miał ktoś jakąś styczność ? Ile dostaje się dofinansowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się nad otworzeniem działalności a mianowicie coś w stylu jakis szrot częściami, auto-handel, chciał bym wziąść dofinansowanie na rozkręcenie firmy.

Miał ktoś jakąś styczność ? Ile dostaje się dofinansowania ?

szrot częściami ( mnóstwo pozwoleń na działalność ) to całkiem co innego niż auto - handel.

Jedyne co to łączy to temat " motoryzacja"

Kiedyś nie było problemu z otwarciem ( auto szrotu czyt.recyklingu ) ale dziś jest odwrotnie. Zezwolenia ochrony środowiska itd.

Jeżeli chodzi o dotacje to niema kokosów i nie tak łatwo je otrzymać.

Aby działać w tych branżach musisz mieć już doświadczenie i odpowiednie kontakty aby utrzymać się na rynku bo jest teraz tego od zajebania.

Edytowane przez Bristol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę w necie z tym szrotem duża zachodu,

a na auto handel mogę się starać o jakieś dopłaty czy raczej nic z tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na handel nie dostaniesz dotacji, tylko uslugi. Dodatkowo trzeba miec doswiadczenie na papierze w tej dziedzinie w ktorej zamierzasz dzialac, bez tego dotacji nie otrzymasz. Pojebane to jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam iść do Urzędu Pracy albo tego urzędu gdzie działalność się otwiera, ale dokładnie nie licz na nic zbytnio. Powoli przestajemy dostawać dotacje na cokolwiek. Ewentualnie niskooprocentowany kredyt itp, ale trzeba spełnić w cholerę wymogów i jak coś zjebiesz będziesz płacił kary albo musisz otworzyć i dopiero jak wypali to Ci dadzą kasę. W skrócie jebać unię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi jak zakładać firme to za swoje, nie ma na co liczyć :) ok dzięki koledzy mimo wszystko ;)

Powiem tak. Mam wielu znajomych co otwierają działalność w W. Brytanii. Zus itp tam są o wiele o wiele niższe tylko trzeba się trochę nagimnastykować . W Polsce bez dobrej księgowej ani rusz, bo dochodowy i zus zje Ci połowę wynagrodzenia. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czyli wychodzi jak zakładać firme to za swoje, nie ma na co liczyć

Idz do kogoś kto zajmuje sie dofinansowaniem. Ojciec 10 lat temu dostał dofinansowanie do firmy budowlane. 3 lata temu moja siostra dostała dofinansowanie na usługi kosmetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...