Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t q dziwny dzwiek po zgaszeniu silnika


pawel2_86

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Ostatnio w moim audi pojaiwil sie dziwny dzwiek podczas pracy a szcegolnie slyszany chwile po zgaszeniu. Posluchajcie https://youtu.be/6x9CyGbQ_YE. Co o tym myslciie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak wlasnie mysle, w sobote bede u mechanika zobacze co on powie


wczesniej sluchalem tego tylko ze srodka auta ale po blizszym przysluchaniu sie ewidentnie slychac ten zgrzyt u gory silnika, a to bulgotanie w filtrze powietrza wiec moze to cos z powietrzem, a i jeszce przy gwaltownej zmianie biegu na wikszych obrotach slychac jakby siwst cos jakby sie pasek sliznal. Wiec chyba to nie bedzie dwumas?

Edytowane przez pawel2_86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje sie mam ten sam dźwiek po zgaszeniu i nie wiem co to jest????????????pomocy!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumasa była by słyszalna również przy odpalaniu samochodu więc raczej bym ją wykluczył, ewentualnie możesz też zrobić test, na bardzo małym obrotach na dużym biegu wciśnij pedał gazu do oporu, jeżeli auto nie będzie przebierało i ładnie przyspieszało to dwumasa była by dobrej kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem przy gaszeniu silnika lecz dźwięk jest inny , raczej taki klekot(2-3 klekoty odrazu po zgaszeniu w ciągu 0,5 sekundy lub czasami ale dużo rzadziej gdy energicznie wcisnę gaz i szybko zdejmę nogę to słychać z zakresie 1500-2000 obr. ) ale czasami praktycznie tego jakby nie słychać, a zaś kiedy indziej bardziej.
Mechanik mi mówił, że łożysko z jednej strony dwumasa się już wykończyło. Myślałem także o tym, że może wkład katalizatora popękał i klekocze, albo coś z turbiną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gdy łożysko oporowe kończyło swój żywot, to po wciśnięciu sprzęgła klekot ustawał

Edytowane przez Repik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...