Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.6] benzyna 1996


Mariusz_M

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz coś więcej po powitaniu w "Newbie"

Obraz znaczy więcej niż tysiąc słów,ale nie mogę przedstawić więcej zdjęć niż jedno (na razie)

IMG_0422.jpg

Wnętrze utrzymane jest w jasnej tonacji. Nawet pod nogi dywaniki są jasne :eek: już zamówiłem gumowe, bo na nasze warunki pogodowe to się nie sprawdzi.

Z ciekawszych rzeczy oprócz (szyberdachu) jest układ zamontowany przez poprzedniego właściciela służący do ogrzewania pojazdu o wyznaczonej godzinie - na rysunku mały panelik nad radiem - jest to fajna sprawa, bo przy dużych mrozach można ustawić podgrzanie wnętrza z rana - jak się przychodzi już jest ciepło :smile: System ma połączenie z układem paliwowym i pracuje niezależnie (przy wyłączonym silniku)

Jak na 11 latka ma przyzwoity przebieg - 133tys. km. Wcześniej nie widział poskich dróg, ale już poznał :cool:

Po kupnie samochodu zostały poczynione małe robótki jak wymiana klocków hamulcowych pasku rozrządu, kupno opon zimowych. Oczywiście w Niemczech auto nie miało alarmu :lol: Jednak w naszym pięknym kraju bez tego się nie obędzie, więc go trza było zamontować

Po tych kilku tygodniach samochód sprawuje się dobrze, zresztą na przeglądzie jak i przy montażu alarmu mówili że sachochód trzyma się nieźle, co mnie cieszy :biggrin:

Jak będę miał więcej zdjęć to na pewno zamieszczę. Samochód jest w kolorze wiśni.

Siemka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hmm, w srodku jak moja byla :lol: A co do dywanikow - to zostaw sobie je na sezon letni !! Wtedy sprawdzaja sie super ... Choc ja tam nie jestem wogole zwolennikiem gum :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to webasto to fajna sprawa, tylko ile to benzynki zużywa ?, no i klimy brak to poważna wada, co do gumowych dywaników to jak najbardziej polecam na każdy sezon (tylko oryginały z zaczepami koszt 100 zł), są wykonane z mieciutkiej gumy, podczas mycia auta myjesz je i wyglądają jak nowe, a dywaniki materiałowe to zbieranina kurzu, brudu i wilgoci :wink:

wnętrze ładne, przebieg jesli prawdziwy potwierdzony w książkach to gratulacje (i nie daj sobie wmówić że napewno krecony bo ja rok temu swoją kupowałem z 124 tyś km potwierdzone w ksiażkach i wlepce serwisowej Audi, także istnieją takie auta) :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko go przemyję to popstrykam kilka fotek, brudasa nie będę pokazywał :smile:

Co do "fajnego układu" czyli webasto, to miałem właśnie zapytać ile to paliwa żre,a tu koledzy już mnie wyprzedzili :lol:

Co do zdania Wiki, to autko me ma klimę! :lol: Tylko zaciekawiło mnie zdanie Murzyna, że wychodzi to bardziej ekonomicznie niż klima!! Ktoś posiada więcej informacji na temat tego "fajnego układu". Tak samo jak ktoś ma instrukcję obsługi to byłbym wdzięczny za bliższe informacje.

Oprócz klimy wyposażenie to: elektryczne szyby, elektryczny szyberdach, podgrzewane fotele (także z tymi trzema układami moja dziewczyna nie zmarznie :wink: )

Sprawa dywaników wygląda tak, że zamówiłem dywaniki z zaczepami za 120zł i jak mówi wojtas-audi te materiałowe będę używał w lecie, bo ładnie i przytulnie wyglądają, chodz wiadomo że się bardzo brudzą.

Jak zauważyłem te autko w komisie, to od razu się na nie napaliłem. Jak byłem na pierszych oględzinach, to dzień wcześniej przyjechało z komisu niemieckiego, także byłem pierszym i ostatnim jego oglądaczem.

Przebieg jak najbardziej udokumentowany. Ten Niemiec był tak sumienny, że jak kupił samochód w kwietniu 1996, to co roku w kwietniu robił regularnie przeglądy :eek: plus minus kilka dni (też są wlepki oryginalne audika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radocha z tego Webasto - rzeczywiście spala to 0,25-0,5l / h także przy 0,5h grzania koszt jest niewielki a można powiedzieć że zerowy,bo przy rozruchu ciepłego silnika zużywa się mniej paliwa a mówi się, że przejechanie pierszego kilomentra przy zimnym silniku na mrozie,to tak samo jak przejechanie 800km przy rozgrzanym silniku - także jak poprzedni właściciel korzystał z tej zabawki, to się tylko cieszę bo silnik jest mniej zjechany.

A przyjemność rozpoczęcia jazdy w ciepłej kabinie, gdzie nie trzeba skrobać szyb z lodu - gwarantowana :wink:

W piątek rejestacja wozu! :smile:

Szerokiej drogi! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdania Wiki, to autko me ma klimę!

gdzie ? przecież masz pokrętła :eek: , a klima w manualu występowała w A4 bo już teraz to mnie zagiołeś i zgłupiałem :redface:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to też fajna sprawa - już miałem kilka sytuacji, gdzie się sprawdziło :smile:

Wczoraj został zarejestorowany samochód, także ze spraw związanych z zakupem samochodu po wcześniejszycz przeglądach i wymianach o których pisałem, to zostało jeszcze czyszczenie wentylacji i układu klimy.

Co do zdziwienia Wiki :smile: to w sumie zrozumiałe. Fabrycznie klima nie była zamontowana, a właściciel w późniejszych czasie zdecydował się na ten krok. Na lewo od pokręteł (na fotce przykrywa kierownica) są dwa przyciski do klimy manualnej. Poza tym jest zamontowany termometr zewnętrzny i wewnętrzny, także jest kontola temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód jest w kolorze wiśni.

jesteś pewien, że to wiśnia ze zdjęcia wynika, że to granat zresztą taki jak mój. Auto ładne z ciekawym wyposażeniem.

PS.

a klima w manualu występowała w A4
tak, rzadko spotykane rozwiązanie ale było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łądne ładne a wszczegoolnosci jaśniutko pod nogami pewnie trzeba pilnować sie z buciorami

co do przebiegu tez miałem podobną sytuacje kupiłem w tamtym roku autko i przy dacie zakupu miało 128 tys a 3 miesiące wczesniej na serwisie 123tys oczywiscie wszystkie wlepki mam sprawdzalismy wygląda po zadbanym silniku i na pierwszy zut oka ok wiec wierze są takie autka jak twoje

co do klimy to czesto sie spotkałem z faktem ze w b5 nie wychodziła manual a ty masz pokretła do tego webasto i szyber gdyby była klima pewnie by tego nie mątowali ale nie bede sie sprzeczał

mam podobne wnętrzei niestety taką samą kiere krórą w najblizszej przyszłosci planuje wyżucic

pozdrawiam

savik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no fajna furka ja, mam taka samą.

W kolorze granatu. A co do klimy widac przyciski od wlaczania wiec jest w manualu.

A co do szyberdachu w tym modelu to przy klimie kosztowal cos okolo 500 euro.

A bez klimy byl za darmo, tak samo bylo z podgrzewanymi siedzeniami. Fajnie no nie.

Gadalem z Niemcem ktory pracowal w komisie :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...