Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana anteny z GPS AVANT


bartekkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam kłopot z anteną GPS w mojej A4, Antena nie działa wywala na vagu jakiś błąd z połączeniem nie przeszkadzało mi to bo i tak nie używam tej ori navi bo nie ma też płyty ale ostatnio zaczeła woda cieknąć przez otwór w dachu na antene więc ja odkreciłęm przez otwór na lampkę i sięokazało że antena jes całą zgnita, uszczelka sparciała zamówiłem nową w serwisie i teraz pytanie jak ją wymienić co zdemontować i gdzie jest podłączona.

Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak w temacie, potrzebuję wymienić antenę, bo moja uległa uszkodzeniu. Po demontażu oświetlenia dachowego widać śrubę, i tu wiem co robić.

Problem w tym, że nie wiem jak daleko idą te kable, tzn antenowy i gps? W nowej antenie kabel antenowy jest dość krótki więc wydaje mi się, że po demontażu tytnej części podsufitki będzie wtyczka?

natomiast kabel od gps, jest dłuuuuugi, stąd pytanie... Demontować tapicerkę do momentu ukazania się wtyczki czy po prostu lutować te kable przy samej antenie? Podobno można, bez problemu.

ktoś przerabiał ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem antenę i z tego oc pamiętam to kabel antenowy ma wtyczkę pod tą tylną częścią podsufitki od strony dachu. Kabel od gps jest długi bo leci pod lewym poszyciem słupka pod boczek bagażnika lewy, tam jest takie ustrojstwo, do którego są wpięte końcówki antenowe od gps i z szyb bocznych bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem antenę i z tego oc pamiętam to kabel antenowy ma wtyczkę pod tą tylną częścią podsufitki od strony dachu. Kabel od gps jest długi bo leci pod lewym poszyciem słupka pod boczek bagażnika lewy, tam jest takie ustrojstwo, do którego są wpięte końcówki antenowe od gps i z szyb bocznych bagażnika.

Macie jakieś zdjęcia/schematy gdzie to ustrojstwo jest ??Mam do wymiany antene u teścia w A4 :/ wolę się dopytać niż szukać po "ciemku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dostać się do kabli od anteny i po nim iść gdzie jest podpięty. Jak wymieniałem u siebie uszczelkę to trochę się namęczyłem, bo u mnie szły 2 przewody i żeby nie było za łatwo to jeden szedł do nawigacji z lewej strony a drugi na prawą stronę . Musiałem więc zdemontować prawy i lewy boczek w bagażniku. Podsufitkę odchylałem rozczepiając mocowanie wiązki i tak doszedłem do celu gdzie mogłem rozpiąć przewody i wyciągnąć antenę aby wymienić sparciałą uszczelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...