Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czujniki parkowania


Makos_9507

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrą alternatywą też jest kupić po prostu radio mp3 z kamerą cofania :wink: Jeśli ktoś ma zamiary wymienić to niewiele więcej dopłaci, jeździłem samochodem (nie moim) wiele razy z takim rozwiązaniem i powiem szczerze, że wygodne. Bez zbędnych ekranów montowanych niewiadomo gdzie, sygnał dzwiękowy również jest :wink:

Mój kumpel ma taką stacją z androidem itp + kamera. Nie powiem wygoda na maksa ! Jeździłem Auris z kamerą cofania to wciskałem się w takie miejsca , że ciężko uwierzyć . Jednak ja nie chce wywalać oryginalnego radia. Podoba mi się podświetlenie itp. Jak już to RDS, ale szkoda mi kasy, więc tak zostawię. Chciałbym by auto było jak najbardziej zbliżone do ori

Dobre podejście! Ja również miałem radio pioneera ze starego samochodu a brakowało mi wejścia USB lub AUX'a, ale mimo wszystko zostałem przy fabryce i zamontowałem zmieniarkę na usb itp itd :wink: Swoją drogą godne polecenia urządzenie. No niestety RNS swoje kosztuje... Żeby samochody jeździły i sie nie psuły to można byłoby kupować takie bajery, no ale...

Widziałem ten bajer na usb itp. Myślałem dużo nad tym, ale dam radę. Płyty CD nie są drogie, a i ta mało słucham muzy za kółkiem. Pobudza mnie do szybkiej jazdy :) Myślę, że wezmę albo czujniki na tył z samym dźwiękiem albo tył i przód najprostsze . Nie wiecie czy w zderzaku na przód są ori miejsca na czujniki w każdym zderzaku jak w tyle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co... nie zwróciłem uwagi. 0,3 jest na pewno ale bliżej nie próbowałem. Masz wtedy ciągły dźwięk a słupki po bokach ekranu świecą całe z ostatnią czerwoną ikonką od 0,5. Następnym razem jak nie zapomnę to popatrzę czy jest 0,2 i 0,1 oraz 0,0 zasłaniając ręką czujniki aż do zderzaka. Z tym, że to akurat nie ma znaczenia - w rozmowie 30cm wydaje się całkiem sporo ale jestem prawie pewny, że z obawy o tego co z tyłu będzie wyjeżdzał żeby nie przytarł jak zostawisz auto, tak blisko nie będziesz podjeżdzał. Ciasno poparkowane auta jeden za drugim mają zazwyczaj wg. czujek odstęp 0,7-0,8.

Dziś rzuciłem okiem 30 cm to malutko i właśnie wyjeżdżający mnie przeraził :) To chyba wezmę te z dźwiękiem. Nie chce żadnych dodatkowych ekraników itp i mam wrażenie , że będzie łatwiej to zamontować niż ori. Kwestia czy brać też na przód. One pasują bez problemu w oryginalne miejsca na zderzaku ?

Sprawdziłem - 0,3 metra jest ostatnią pozcyją, później oprócz dźwięku widać na ekranie literkę P. W zderzaku nie ma miejsc pod montaż, w zestawie do czujników jest dodane wierło z odpowiednią końcówką i nim się robi otory, wszystko jest w instrukcji dokładnie opisane. Bierz jakie chcesz - ja parkowałem autami z i bez ekranu i subiektywnie dodam, że ekran robi dużą różnice, lepiej patrzeć i mniej się wsłuchiwać wg mnie.

Edytowane przez Jakoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co... nie zwróciłem uwagi. 0,3 jest na pewno ale bliżej nie próbowałem. Masz wtedy ciągły dźwięk a słupki po bokach ekranu świecą całe z ostatnią czerwoną ikonką od 0,5. Następnym razem jak nie zapomnę to popatrzę czy jest 0,2 i 0,1 oraz 0,0 zasłaniając ręką czujniki aż do zderzaka. Z tym, że to akurat nie ma znaczenia - w rozmowie 30cm wydaje się całkiem sporo ale jestem prawie pewny, że z obawy o tego co z tyłu będzie wyjeżdzał żeby nie przytarł jak zostawisz auto, tak blisko nie będziesz podjeżdzał. Ciasno poparkowane auta jeden za drugim mają zazwyczaj wg. czujek odstęp 0,7-0,8.

Dziś rzuciłem okiem 30 cm to malutko i właśnie wyjeżdżający mnie przeraził :) To chyba wezmę te z dźwiękiem. Nie chce żadnych dodatkowych ekraników itp i mam wrażenie , że będzie łatwiej to zamontować niż ori. Kwestia czy brać też na przód. One pasują bez problemu w oryginalne miejsca na zderzaku ?

Sprawdziłem - 0,3 metra jest ostatnią pozcyją, później oprócz dźwięku widać na ekranie literkę P. W zderzaku nie ma miejsc pod montaż, w zestawie do czujników jest dodane wierło z odpowiednią końcówką i nim się robi otory, wszystko jest w instrukcji dokładnie opisane. Bierz jakie chcesz - ja parkowałem autami z i bez ekranu i subiektywnie dodam, że ekran robi dużą różnice, lepiej patrzeć i mniej się wsłuchiwać wg mnie.

Dzięki wielkie za test !A przypadkiem w zderzakach B6 nie ma od środka zaznaczonych miejsc gdzie w oryginale są czujniki ? Rozumiem Cie i gdyby to miało mi się na RDS czy na FISie wyświetlać to jak bardziej jestem na tak, ale nie chce montować wyświetlacza dodatkowego. Już mnie cholery stojak na telefon denerwuje. Choć mam miejsce po ori telefonie na obok tunelu środkowego i tam będę rezał uchwyt na smartfona to może i wyświetlacz by się tam zmieścił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewny nie jestem, ale pewnie są gdzieś uchwyty na tablety z jakąś regulacją "wielkości", więc wtedy może i taki ekran by się zmieścił, ewentualnie uchwyt na telefon regulowany i ekran pokroju smartfona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem w zderzakach B6 nie ma od środka zaznaczonych miejsc gdzie w oryginale są czujniki ?

Już mnie cholery stojak na telefon denerwuje. Choć mam miejsce po ori telefonie na obok tunelu środkowego i tam będę rezał uchwyt na smartfona to może i wyświetlacz by się tam zmieścił :)

Montaż był bez zdjęcia zderzaka.

Stojak na telefon nazywam "patelnią" - jedynym kryterium odnośnie wyposażenia przy zakupie auta był brak patelni, obligatoryjnie :D Mega fajnie jest jej nie mieć :D

Edytowane przez Jakoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem w zderzakach B6 nie ma od środka zaznaczonych miejsc gdzie w oryginale są czujniki ?

Już mnie cholery stojak na telefon denerwuje. Choć mam miejsce po ori telefonie na obok tunelu środkowego i tam będę rezał uchwyt na smartfona to może i wyświetlacz by się tam zmieścił :)

Montaż był bez zdjęcia zderzaka.

Stojak na telefon nazywam "patelnią" - jedynym kryterium odnośnie wyposażenia przy zakupie auta był brak patelni, obligatoryjnie :D Mega fajnie jest jej nie mieć :D

Haha strasznie drażni dlatego chcę go w jakiś sposób zaadoptować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...