Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czujniki parkowania


Makos_9507

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanie, w oryginalnej wersji nie posiadam czujników cofania, ale co by było jakbym zamontował dokładkę tylną z oryginalnymi czujnikami?

Mam na myśli czy da się to podłączyć gdzieś? Musiałbym dokupować jakieś moduły? Zmieniać kodowanie? Montować jakieś przyciski od parktronica?

Czy komp sam by "zaktualizował" podpięcie kostki czujników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


zamontował dokładkę tylną z oryginalnymi czujnikami

czujniki nie są w dokładce tylko w tej górnej części (głównej)


Musiałbym dokupować jakieś moduły?

moduł , głośniczek i wiązka


Zmieniać kodowanie?

Tak, trzeba zmienić kodowanie


Montować jakieś przyciski od parktronica?

do tylnych nie trzeba


Czy komp sam by "zaktualizował" podpięcie kostki czujników?

nie ma szans ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zderzak-tyl-tylny-audi-a4-b6-3-0-v6-sedan-pdc-02r-i5143920723.html

Czyli te czujniki nie są oryginalne? Bez sensu, chyba że dokłada do tego całą reszte od zestawu czujników ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zderzak-tyl-tylny-audi-a4-b6-3-0-v6-sedan-pdc-02r-i5143920723.html

Czyli te czujniki nie są oryginalne? Bez sensu, chyba że dokłada do tego całą reszte od zestawu czujników ;)

samoróbka

takie coś

http://allegro.pl/audi-a4-b6-sedan-zderzak-tyl-lz9w-dwie-rury-pdc-i5826787844.html

Edytowane przez slimok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, czyli gra nie warta świeczki z tymi czujnikami ;) Już chyba lepiej kupić oddzielny zestaw czujników z wyświetlaczem lub wskaźnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Już chyba lepiej kupić oddzielny zestaw czujników z wyświetlaczem lub wskaźnikiem

to jest tylko Twoja sprawa czy chcesz oryginał czy zadowoli Cię chińska produkcja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem kiedyś niefabryczne czujniki już 4 lata latają bez problemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy montażu jak Ori, potrzeba duuuuużo cierpliwości na skompletowanie wszystkiego!

Lub dużo kasy jeśli nie chcemy czekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy montażu jak Ori, potrzeba duuuuużo cierpliwości na skompletowanie wszystkiego!

Lub dużo kasy jeśli nie chcemy czekać...

Czujniki, kabel, moduł , głośnik to nie jest wszystko ? Ile kasy może $$ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ponad rok temu Valeo na tył, cztery sensory + ekran, wpinasz w obieg światła biegu wstecznego i tyle. Koszt około 300zł + ewentualnie montaż, dzaiałają tak że nawet na siłę nie da się przyczepić. Można je prysnąć w kolor auta - takie info jest w instrukcji, ja mam czarny więc czarne były ok :D Zgadzam się, że wszystkie "super, mega, dokładne" itp. po 50zł z alle... to się do śmieci nadaje :)

Edytowane przez Jakoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie przeciez mozna kupic zestaw na allegro 200zl i zamontować to w seryjny zderzak a wczesniej je prysnąc w kolor

np http://allegro.pl/czujnik-czujniki-parkowania-cofania-8-czujek-20mm-i5805659307.html

Edytowane przez pyra111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ponad rok temu Valeo na tył, cztery sensory + ekran, wpinasz w obieg światła biegu wstecznego i tyle. Koszt około 300zł + ewentualnie montaż, dzaiałają tak że nawet na siłę nie da się przyczepić. Można je prysnąć w kolor auta - takie info jest w instrukcji, ja mam czarny więc czarne były ok :D Zgadzam się, że wszystkie "super, mega, dokładne" itp. po 50zł z alle... to się do śmieci nadaje :)

Ekran ? A PDC nie daje sygnałów dźwiękowych ?

Chcę maks do 500 zł . Taka moja granica rozsądku :) Dużo po mieście jeżdżę i bez nich chwilami jest ciężko. Boję się o inne auta ;)jj

OK. Przyjrzałem się Valeo i powiem Ci nawet nieźle się to prezentuje. Wpadł mi w oko

http://allegro.pl/show_item.php?item=5712099145

oraz

http://allegro.pl/show_item.php?item=5114787583

ciekawi mnie czym się te wyświetlacze różnią i ich dokładność. Dźwięk się robi jednostajny przy odległości 30cm , a wyświetlacz też do 30cm pokazuje ? Jak dokładny jest PDC w porównaniu do nich ?

Edytowane przez Sedrak Dan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie te, co w drugim linku. Głośniczek jest tylko w ekranie, jest też suwak do regulacji jak głośno mają piszczeć. Ekrany różnią się tym, że zestaw przód+tył na raz pokazuje sygnał z 8 sensorów i dlatego jest wyższy. Odległość spada co 10cm, zaczynają widzieć przeszkodę od około 1,8 metra, jednostajne piszczenie od 0,5m.

Edytowane przez Jakoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co... nie zwróciłem uwagi. 0,3 jest na pewno ale bliżej nie próbowałem. Masz wtedy ciągły dźwięk a słupki po bokach ekranu świecą całe z ostatnią czerwoną ikonką od 0,5. Następnym razem jak nie zapomnę to popatrzę czy jest 0,2 i 0,1 oraz 0,0 zasłaniając ręką czujniki aż do zderzaka. Z tym, że to akurat nie ma znaczenia - w rozmowie 30cm wydaje się całkiem sporo ale jestem prawie pewny, że z obawy o tego co z tyłu będzie wyjeżdzał żeby nie przytarł jak zostawisz auto, tak blisko nie będziesz podjeżdzał. Ciasno poparkowane auta jeden za drugim mają zazwyczaj wg. czujek odstęp 0,7-0,8.

Edytowane przez Jakoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co... nie zwróciłem uwagi. 0,3 jest na pewno ale bliżej nie próbowałem. Masz wtedy ciągły dźwięk a słupki po bokach ekranu świecą całe z ostatnią czerwoną ikonką od 0,5. Następnym razem jak nie zapomnę to popatrzę czy jest 0,2 i 0,1 oraz 0,0 zasłaniając ręką czujniki aż do zderzaka. Z tym, że to akurat nie ma znaczenia - w rozmowie 30cm wydaje się całkiem sporo ale jestem prawie pewny, że z obawy o tego co z tyłu będzie wyjeżdzał żeby nie przytarł jak zostawisz auto, tak blisko nie będziesz podjeżdzał. Ciasno poparkowane auta jeden za drugim mają zazwyczaj wg. czujek odstęp 0,7-0,8.

Dziś rzuciłem okiem 30 cm to malutko i właśnie wyjeżdżający mnie przeraził :) To chyba wezmę te z dźwiękiem. Nie chce żadnych dodatkowych ekraników itp i mam wrażenie , że będzie łatwiej to zamontować niż ori. Kwestia czy brać też na przód. One pasują bez problemu w oryginalne miejsca na zderzaku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrą alternatywą też jest kupić po prostu radio mp3 z kamerą cofania :wink: Jeśli ktoś ma zamiary wymienić to niewiele więcej dopłaci, jeździłem samochodem (nie moim) wiele razy z takim rozwiązaniem i powiem szczerze, że wygodne. Bez zbędnych ekranów montowanych niewiadomo gdzie, sygnał dzwiękowy również jest :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrą alternatywą też jest kupić po prostu radio mp3 z kamerą cofania :wink: Jeśli ktoś ma zamiary wymienić to niewiele więcej dopłaci, jeździłem samochodem (nie moim) wiele razy z takim rozwiązaniem i powiem szczerze, że wygodne. Bez zbędnych ekranów montowanych niewiadomo gdzie, sygnał dzwiękowy również jest :wink:

Mój kumpel ma taką stacją z androidem itp + kamera. Nie powiem wygoda na maksa ! Jeździłem Auris z kamerą cofania to wciskałem się w takie miejsca , że ciężko uwierzyć . Jednak ja nie chce wywalać oryginalnego radia. Podoba mi się podświetlenie itp. Jak już to RDS, ale szkoda mi kasy, więc tak zostawię. Chciałbym by auto było jak najbardziej zbliżone do ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrą alternatywą też jest kupić po prostu radio mp3 z kamerą cofania :wink: Jeśli ktoś ma zamiary wymienić to niewiele więcej dopłaci, jeździłem samochodem (nie moim) wiele razy z takim rozwiązaniem i powiem szczerze, że wygodne. Bez zbędnych ekranów montowanych niewiadomo gdzie, sygnał dzwiękowy również jest :wink:

Mój kumpel ma taką stacją z androidem itp + kamera. Nie powiem wygoda na maksa ! Jeździłem Auris z kamerą cofania to wciskałem się w takie miejsca , że ciężko uwierzyć . Jednak ja nie chce wywalać oryginalnego radia. Podoba mi się podświetlenie itp. Jak już to RDS, ale szkoda mi kasy, więc tak zostawię. Chciałbym by auto było jak najbardziej zbliżone do ori

Dobre podejście! Ja również miałem radio pioneera ze starego samochodu a brakowało mi wejścia USB lub AUX'a, ale mimo wszystko zostałem przy fabryce i zamontowałem zmieniarkę na usb itp itd :wink: Swoją drogą godne polecenia urządzenie. No niestety RNS swoje kosztuje... Żeby samochody jeździły i sie nie psuły to można byłoby kupować takie bajery, no ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...