Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ogrzewanie a czujnik temperatury


pingiel

Rekomendowane odpowiedzi

Audi a4 b6 2002r silnik 2.0 benzyna,mechanicznie zrobiłem już wszystko,od nagrzewnicy poprzez pompę wody kończąc na termostacie a ogrzewanie raz jest aż parzy nie ważne czy obroty są wysokie czy niskie nie ważne też czy auto jedzie czy nie,a raz go nie ma lub jest letnie,zastanawiam się czy czujnik temperatury nie jest walniety i podaje błędne odczyty na komputer ,co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz bledów w klimie? moze klapki cieplo zimno sie zacinaja. w b6 jest dwustrefowa. z jednej i drugiej strony ten sam problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wszystko ok z klapami,był podpisany VAG,nie pokazuje błędów, ręce opadają mi już z tym ogrzewaniem,nie mogę znaleźć nic sensownego z tymi czujnikami temperatury,może to być dobry trop.

Jest wszystko ok z klapami,był podpisany VAG,nie pokazuje błędów, ręce opadają mi już z tym ogrzewaniem,nie mogę znaleźć nic sensownego z tymi czujnikami temperatury,może to być dobry trop.

A jeśli chodzi o strony,to tak samo dzieje się po obu stronach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może któryś z silniczków się przycina. Czasem pomaga zmiana ustawień na klimatroniku. Pobaw się regulacją nastaw, kierunkami góra gór środek oraz siłą nadmuchu. Od max do min . U mnie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bawiłem się,wróciłem nawet wszystko do ustawień fabrycznych,silniczki słychać, że działają,kolega który miał takiego audika podpowiedział mi właśnie o czujniki temperatury cieczy,w mojej wersji a4 ponoć są jeszcze czujniki temperatury osobno na każdą strefę,nigdzie nie mogę znaleść informacji na ten temat dlatego otworzyłem nowy,koledzy,poratujcie wiedzą rodzina mi marzenie co z tymi czujnikami,są jak tak to czy mają wpływ na temperaturę w szoferce i gdzie ich szukać.

Już nie wiem co mam zrobić z tym ogrzewaniem,wymienionej nagrzewnica,pompę wody,komputer nie pokazuje błędów i nadal nie ma ogrzewania a raczej jest jak jadę,jak stoję powoli przestaje grzac,czy ktoś może orientuje co może być przyczyną tej usterki,nie wymienianej jedynie termostatu,dodam,że auto ładnie się nagrzewa i trzyma temperaturę,ludzie poratujcie .

Dobra,już ustalilem,że nie gra roli czujnik temperatury co do ogrzewania kabiny, ale ogrzewania nie ma tzn jak jadę to jest a bywa że zanika przy nawet gdy jadę,na postoju nie ma go w ogóle, ostatni tydzień ogrzewanie znikło wcale,czy to jazda,postuj,wysokie obroty czy niskie,zero ciepła,silnik nagrzewal się szybciej niż zwykle ale gaz dopiero się przelaczyl przy 90 st i to z wielkim bólem,no cóż,wymieniłem już pompę wody,nagrzewnice,przeplukalem,przedmuchalem cały układ chłodzenia,co jeszcze mogę zrobić żeby ciepło wróciło ktoś mi powiedział,że w moim audi jest termostat 2 strefowy,tzn że nie otworzy się duży obiekt za nim mały się nie nagrzeje a gdy się zawiesi to mały jest zamknięty i płyn krąży po dużym i ciepła brak,dopiero jak auto jedzie gdzieś bokami przepchnie się ciepły płyn do nagrzewnicy i wtedy coś tam ciepła poleci,nie znam się na tym,dlatego bardzo bym was prosił o pomoci odniesienie się do tego termostatu bo tani on nie jest .

Edytowane przez pingiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...