Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaryjny demontaż przedniego zderzaka- urwana śruba mocująca


wojtek_lbn

Rekomendowane odpowiedzi

W czasie przygotowań do wymiany termostatu i rozrządu na dzień dobry trafiłem na spory problem- urwana jedna ze śrub mocujących zderzak (jedna z 2 przednich, wkręcanych od dołu). Ukręcony praktycznie sam łeb śruby.

Jest możliwe odkręcenie jej albo demontaż zderzaka bez odrywania poszycia od wzmocnienia? Ktoś w ogóle miał taki przypadek? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź bo nie bardzo wiem co z tym fantem zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A śrubokręt i walić młotkiem po przekątnej się da? Jak się da jakoś podejść, to walnąć raz a dobrze i powinna puscić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A śrubokręt i walić młotkiem po przekątnej się da? Jak się da jakoś podejść, to walnąć raz a dobrze i powinna pusci

Niestety bez szans ze względu na umiejscowienie śruby- nie ma dojścia.

wiertarka otwór w zerwanej srobie i probowac wykretakami

Tego na pewno spróbuję, ale jestem sceptycznie nastawiony bo dokładnie w osi śruby jest dolna poprzeczka zderzaka- wiertarka podejdzie tylko delikatnie pod kątem...

A śrubokręt i walić młotkiem po przekątnej się da? Jak się da jakoś podejść, to walnąć raz a dobrze i powinna puscić.

Nie ma szans- śruba jest w takim miejscu, że zwyczajnie się nie da.

Jeśli ktoś wpadnie na jeszcze jakiś pomysł (nawet głupi :D)- piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem. Wyciągałem lampy i wszystkie kratki w zderzaku, i odkręcałem te śruby (bodajże na torxa) mocujące kły zderzaka do ramy. Na jeden kieł 3 śruby plus jedna nakrętka na klucz 10 i zderzak zszedł z całymi kłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli się tak da? Kratki wyjąłem od razu i kombinowałem w tym kierunku. Jak wyjąć lampy? Odkręciłem górne śruby ale nie chciałem na siłę nic robić żeby nic nie pouszkadzać. Chodzi o polifta w moim przypadku oczywiście, z xenonem więc muszę też wykręcić spryskiwacze ze zderzaka bo przeszkadzają w dostępie do jednej ze śrub mocujących kieł.

Nie było dzisiaj zbyt wiele czasu na dłubanie, ale wyjąłem reflektory, spryskiwacze ze zderzaka i zostało tylko odkręcić śruby do których teraz mam już niezły dostęp. Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...